Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Shemuel  (Okunma sayısı 36957 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 27, 2008, 09:17:03 ös
Yanıtla #120
  • Ziyaretçi

Dayınız doğru olanı yapmış sn.ulu mason
İntihara neden bu kadar muhteşem birşeymiş gibi bakıyorsunuz Sn. Santander???
İntihar güzel bir şeydir sevgili blo
İntihar deneyimi yaşamış gibi ifade ediyorsun.

Şubat 27, 2008, 09:18:40 ös
Yanıtla #121
  • Uzman Uye

Şubat 27, 2008, 09:20:55 ös
Yanıtla #122
  • Ziyaretçi

Şubat 27, 2008, 09:22:30 ös
Yanıtla #123
  • Ziyaretçi

Benim de anlamadığım bir konu var intihar ile ilgili.İnsan intihar etmeyi nasıl başaramaz ki?Namluyu ağzına dayayarak mermiye yol verdiği zaman kurtulma şansı nedir bir insanın?

Şubat 27, 2008, 09:25:15 ös
Yanıtla #124
  • Ziyaretçi

Benim de anlamadığım bir konu var intihar ile ilgili.İnsan intihar etmeyi nasıl başaramaz ki?Namluyu ağzına dayayarak mermiye yol verdiği zaman kurtulma şansı nedir bir insanın?
Herzaman ölmeme ihtimali vardır. Ama intiharı kafasına koyan insan okadar da ses getirecek bir tarzı seçmez bence. En kolayı fazla sayıda ilaç içmek. Fakat asla ve asla savunduğumu sanmasın kimse...

Şubat 27, 2008, 09:27:45 ös
Yanıtla #125
  • Uzman Uye

eyyyyy sevgili kırlangıç biliyorum acılısın utangaç. bakınca geçmişe
Güven geleceğe , Kendine güvenince
Ahhhhhhh kuşum nesin sen kartalmı? su kuşumu?
Yoksa Minerva'nın baykuşumu? :)

Biz intihar dinen cazipmidir yoksa cazip  değilmidir diye konuşmuyoruz.Yada ben Tanrı ne diyor diye bir fikir sormadım.Yukarıdaki uzun ve dolaylı anlatımlı yazını okuyunca Birden Kendimi bir cuma namazında imamın karşısında vaaz dinlerken buldum.

Şubat 27, 2008, 09:29:13 ös
Yanıtla #126
  • Ziyaretçi

Bilmiyorum,diyoruz ki şimdi ölmek cesaret ister,o zaman kurtulanlar bence hiç cesur değiller...Ölmeyi seçeçek kadar cesur ama kendi canını yakmak istemeyecek kadar nazik bir insan olamaz diye düşünüyorum.Boş şırınganın belli bir miktarını damarlarına veren bir insan gayet güzel ölür mesela...

Şubat 27, 2008, 09:30:28 ös
Yanıtla #127
  • Uzman Uye

Sevgili galilei demekki bu vatandaş namluyu ağzı yerine burnunun kenarına dayamış :)

Şubat 27, 2008, 09:34:00 ös
Yanıtla #128
  • Ziyaretçi

Şubat 27, 2008, 09:35:33 ös
Yanıtla #129
  • Uzman Uye

Biz intihar dinen cazipmidir yoksa cazip  değilmidir diye konuşmuyoruz.Yada ben Tanrı ne diyor diye bir fikir sormadım.Yukarıdaki uzun ve dolaylı anlatımlı yazını okuyunca Birden Kendimi bir cuma namazında imamın karşısında vaaz dinlerken buldum.

Acilar da tatlilar da hayatin icinde saklidir,  labirent gibi.. Insan yeri gelir huzunlenir, yeri gelir mesrur olur. Nihayetinde robot degiliz, bir takim duygularla techiz edilmisiz. Ancak bu mutemadiyen hayata endiseyle, yeis'le bakmami iktiza etmiyor. Aksine hayati cok seviyorum. Nasil sevmem,  beni hicken yoktan var eden O :)

Vaaz olarak algilaman uzucu. Bu bir nevi felsefi yaklasimdir. Oysaki sen zeki bir insansin. Bu yazdiklarimin senin iddiani yansitmadigini kolayca anlayabilirdin. Hayret, satranc stratejisi buraya sokmedi sanirim bu seferlik :)

Muhabbetle