Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Faili Mechul bir ihrac = OFDincel  (Okunma sayısı 7832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 17, 2008, 01:29:06 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sn.One elbette bu sekilde bilmiyorduk olayin icerigini,Umarim iyi olan olur

Nisan 17, 2008, 10:17:42 öö
Yanıtla #11
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Konunun ozellikle ben forumda degilken acilmis olmasi amacini zaten kolaylikla gostermektedir. Isterdimki basta Sayin ONE daha sonrada diger uyeler, LuckyEye2 isimli kisinin konu basligina bakarak kendi yorumlarini yapabilsinler. OFDincel uye ismi LuckyEye2`dir.

Suskunlugu kacmak olarak anlayan ve o sekilde gostermeye calisan kesimin, halen forumda mevcut olan onder uyelerinden Sayin ONE, ihrac edilmis uyelerin (ihrac nedenini dahi bilmeden) haklarini savunmayi kendisine misyon edinmis olabilir. Fakat forumun amacinin uye kisiliklerini yada yonetimin duzenini tartismak degil,  Masonluk hakkinda dogru bilgi vermek oldugu unutulmamasi gerekir. LuckyEye2 isimli ihrac edilen zat, forum disi aktiviteleri, forum ici temsilcileri ve msn indede kullandigi "social engineering" uye ismi ile hedeflerini kolaylikla gosterebilmektedir. Social Engineering konusu hakkinda detayli bilgi icin bu adresten yararlanabilirsiniz.
http://uretim.meb.gov.tr/EgitekHaber/s75/b%C4%B1ls%C4%B1m%20suclar%C4%B1.htm

Atilmis olan herhangi bir uyenin (atilma nedeni dahi bilinmemesine ragmen) savunulmasi yanlistir. (ozellikle ben forumda yokken) Bu tarz yazilan mesajlar forum duzeni ve ahengini zedelemektedir. Konu ile ilgili bir yaptirim uygulanmayacak ve yine tolerans gosterilecektir. Ancak gosterilen toleransi anlamaniz ve konu hakkinda sosyal muhendislik ile ilgilenen bir kisinin savunuculugunu yapmamaniz gerekir.

Sayin OFDincel in yazmis oldugu Ittihat ve Terakki konulu mesaj oldukca guzel bir aciklamadir. Hicbir Mason yada Masonlar gibi dusunen kisinin bu mesaja karsi cikacagini sanmiyorum. Cunku Ittihat ve Terakki cemiyetinin cogunlugu zaten Masonlardan olusuyordu.

Forum uzerinden tehtit almasi konusu (eger dogru ise) kendisini ilgilendiren bir konudur. Kisiyi bulmasini ve yapilanin kanuni yollar ile hesabinin sorulmasini oneririm.

Suc olan sosyal muhendislige ozenip, bunun ile ilgilenen ve zarar icin cabalayan cocuk yasta bir kisinin savunuculugunun sona erdirilmesini oneriyorum. Kisinin savunulabilecek herhangi bir yonu olsa idi zaten forumumun uyesi olarak ben savunabilirdim.

Ayrica tehtit konusunda LuckyEye2 ile bizzat gorusmeniz ve oncelikle kendisini farkli kisiler olarak gostererek bana bizzat yaptigi asilsiz tehtitleri aciklamasini istemeniz dogru olur kanaatindeyim. Masonlar.org forum uyeleri ve yonetimi kisiye yeterince katlanmistir.

Sayin ONE,

Kisinin temsilciligini yapmis olan Sayin alaaddin ve bizzat kendisi olan Sayin OFDincel gibi sizinde forumdan uzaklastirilmaniz suan icin gerekli degildir. Ancak konu hakkinda yeterli tolerans gosterilmis oldugu icin organize ve planli sekillerde foruma zarar vermeyi amaclamaniz  ve denemeniz, sizede benzer yaptirimlar uygulanmasini saglayacaktir.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2008, 10:53:05 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 17, 2008, 12:01:04 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Bu forum masonluk hakkında bilgi amaçlı açılmış düzeyli bir sitedir ve Sn.Mason başta olmak üzere diğer adminler mevcut düzeyi koruyabilmek için daima özen gösterirler.Masonluğun çok tartışılan bir yapı olması internet dünyasında da masonluk aleyhine yapılan şeytanlıkların sayısını arttıyor elbet.Yapacak birşey bulamayıp can sıkıntısından aynı siteye birkaç üye ismiyle girenlerden tutun kendisini masonmuş gibi tanıtarak insanlardan çeşitli isteklerde bulunan hasta ruhlu insanların varlığına karşı önlem almak site yöneticilerinin en doğal hakkıdır..Söz konusu üye "Luckyeye" bağlı olduğu vakfın icraatlarıyla da kendi kimliğiyle de malum bir şahıstır..
Kendisinin ne kadar yalancı bi kişilik olduğuna defalarca şahit oldum hiç söylemediğim sözleri benim ağzımdan insanlara nasıl anlattığına çoğu kez tanıklık ettim.Kendisi size bir gün gelir başbakanla yemek yediğini söyler bi gün cumhurbaşkanıyla tavla oynar hatta İtalyan sinema yıldızı monica belluci kendisinin hayranıdır ve kendisini italyaya çağırarak 1 hafta evinde ağırlamıştır..Duyduğunuzda ağzınızı açık bırakacak kadar abartılı yalanlar söyleyen bu şahsın forumda bulunmasının emin olun artı yönde pek bir katkısı olmayacaktır..
Saygılarımla

Nisan 17, 2008, 08:05:30 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sn.Mason
Gercekten yerinde ve anlamli bir aciklama olmus.Tesekkurler

Nisan 17, 2008, 09:55:53 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Vardır elbet bir sebebi

Nisan 17, 2008, 11:44:21 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Teşekkürler Sayın MASON, beklediğim bir açıklama idi.

Saygılarımla,

Nisan 19, 2008, 02:35:26 öö
Yanıtla #16

Bayagi ilginc bir forum burasi. Acikcasi ben de yukaridaki mesajlari okuduktan sonra merak etmistim ihracin sebebini, Sn. Mason'a aciklamalari icin tesekkurlerimi sunuyorum.

Uzucu olan, anlatilan konularin boyle bir sitede yasanmis olmasi.
Spes mea in Deo est