Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: hewal73  (Okunma sayısı 24668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 07, 2009, 11:33:19 ös
Yanıtla #20
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Alıntı
BİJİ BİJİ GELE KURD(YAŞASIN YAŞASIN KÜRT HALKI)

Alıntı
Sizin hükmünüz mağarda geçer ancak.

Sayin hewal73 ve degas,

Kendinize gelin. Masonik bir ortamdasiniz. Burasi kurt propagandasinin yapilacagi bir yer olmadigi gibi, kurtlerin dislanacagi bir yerde asla degildir. Kokeninden dolayi hicbir uye asagilanamaz yada ustun gorulemez. Kokenini one surerek hicbir uye ayricalik bekleyemez.

Konu hakkinda bircok gorevli tarafindan yeteri kadar uyarildiginizi dusunuyorum. Yaptirim uygulanmasina gerek kalmadan, konusma uslubunuza ceki duzen vermenizi onemle rica ederim.

Saygilarimla

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 08, 2009, 01:42:46 öö
Yanıtla #21

Mağara mı Sn. Degas? bu gerçekten çok güldürücü.

Sayın Mason, son derece haklı Hewal; slogan atılacak yer olmadığı gibi fazla aşırısına kaçmamak gereklidir. Forum olduğu akıldan çıkartılmamalıdır. Miting alanı değildir. Hakkımızı bize tanınan tolerans ve kurallar dahilinde savunmalıyız. Bu arada Yönetimden sloganı silmelerini rica ediyorum.

Sana Kürtlerin yaşam biçiminden biraz bahsetmek isterdim. Bizim yörelerde Aşiretçi bir yapıda süregiden yaşam tarzları bulunmaktadır. Ancak seni temin ederim ki Sn. Degas; filmlerde bahsedilen aşiretçi ve gelenekleri hakkında birçok saptırılmış bilgi yer almaktadır. Bundan neden bahsetmek istiyorum; Insan olarak en çok bu gibi mozaik aile kültürlerini alan Kişilerin toplumda genellikle saygın, seviyeli en önemlisi de sorumluluk bilinci dahilinde hareket ederek ailesel kimliklerini toplumsal olarak da oturtmuş, aynı zamanda şehrin ileri gelenleri vasfını taşımışlardır.

Gerek Bayanları gerekse Erkekleri kapsamında uyguladıkları karakteristik özellikleri açısından bölgede tanınan, sevilen ve genellikle daha otantik, ciddi ve seviyeli bir şekilde yaşamlarını sürdürerek örnek bir Insan modelini göstermişlerdir. Detayına inmeme gerek yok ama bu sadece bu kadar tanıtım senin sandığın gibi şu mağara döneminden apayrı olduğunu farkettirmek ve sanıldığı gibi olmadığınu göstermektir.

Ağırbaşlı, kendini bilen, saygıyı ve seviyeyi en üst düzeyde tutmaya çalışan manevi değerleri yüksek, ahlaki sorumluluğunu her alanda yaşayan / yaşatan bireylerden oluşan bir tür kozmopolitik bir yapıya sahiptir. Dikkat ettiyseniz senin gibi düşünenlerle benim gibi düşünenlerin Yabancılara karşı tavırları ne kadar çok açık ve nettir, öyle değil mi?   
« Son Düzenleme: Mart 08, 2009, 01:58:24 öö Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 08, 2009, 05:44:47 öö
Yanıtla #22
  • Aktif Uye

Bu tarz etnik tabanlı tartışmaları görmek çok üzücü gerçekten. Sayın hewal73, görüşünüz için teşekkür ederim fakat ben ne Türk ne de Kürt isminin 12 bin yıl geriye gittiğini düşünmüyorum. Belki başka bir başlık altında bu konuları da tartışırız. 12 bin yıl önceyle ilgili hele ki dil ile yakın bağlantılı bir konuda bu tarz kesin yargılara araştırmacıyı götürebilecek kanıtlar bulabilmek şu an için imkansızdır. Zaten sorun da 100 sene öncesine kadar dayandığı için en fazla, aslında çok da önemli değil. Şu an daha çok ilgisini çekmeli iki halkın da.

Bu arada Türkler'in de genetik olarak Orta Asya'daki diğer Türkik halklardan farklı olduklarını düşünüyorum, sanırım sn. Degas bu konuda benimle farklı fikirde. Ancak Türkiye Türkleri'nin baskın haplogrubu J2 iken, Orta Asya'daki Türkler'in daha çok C ve R ile bunların alt gruplarıdır. Benim konuyla ilgili savunduğum düşünce de şu an kendisine Türk diyenlerin ve Türkçe konuşan bu halkların indojen halklar oldukları ve aralarındaki en büyük ve sarsılmaz bağın konuştukları dil olduğudur.

Benim için "kırma" ya da "melez" olmak utanılacak bir şey değil. Aksine genetik biliminin de kanıtladığı üzere, melezlenen genler her zaman daha güçlenmekte ve fiziksel olarak durumu iyiye götürmektedir. Eğer ben bir "Arap atı" ya da "Shettland Çoban Köpeği" vs. olsaydım "cins" olmak için melez olmamayı tercih ederdim fakat bir insan olarak bu tarz konular pek canımı sıkmaz. Tabi herkesin kendi fikridir, bir şey diyemem.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mart 08, 2009, 05:47:16 öö
Yanıtla #23
  • Aktif Uye

evet evet aslında bu kürtçeyi ingiliz bir general icat etmiş katmış karıştırmış sonra gelmişler buralara insanlara bu dili öğretmişler o insanlarda o zamana kadar kullandıkları dili atmışlar bir tarafa ya demişler bu dil güzel biz bunu kullanalım oylece kürtçe çıkmış...

bir zamanlar kürt yoktu, dağ türkleri vardı, karttı kurttu derken kürt olmuşlardı da türkçenin de gayet değişmiş bir halini kullanıyorlardı. sonra olmadı kürt yokmuş da aslında bunlar farsmış da zaten kullandıkları dilde farscanın bir lehcesiymiş de, farscayla kürtçe aynı dil grubunda ya bu yakın tutabilir ama o da ne kürtçe de erillik-dişillik var farscada yok, fonetik desen farklı,fiil çekimler farklı, bükümler farklı...

bir zamanlar kürt yoktu dağ türkleri vardı, karttı kurttu derken kürt olmuşlardı
...
...
...
evet evet duyuyorum kargaların gülüşlerini

Bu bence çok güzel bir yorum olmuş sayın SkullG, şimdi okudum kusura bakmayın.

Bir de sayın Akyol, sizinle yaptığımız tartışmayı bir kaynak olarak göstermeniz beni gururlandırdı. Teşekkür etmeyi unuttum bir önceki mesajımda. Teşekkür ederim.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mart 08, 2009, 11:10:41 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Alıntı
BİJİ BİJİ GELE KURD(YAŞASIN YAŞASIN KÜRT HALKI)

Alıntı
Sizin hükmünüz mağarda geçer ancak.

Sayin hewal73 ve degas,

Kendinize gelin. Masonik bir ortamdasiniz. Burasi kurt propagandasinin yapilacagi bir yer olmadigi gibi, kurtlerin dislanacagi bir yerde asla degildir. Kokeninden dolayi hicbir uye asagilanamaz yada ustun gorulemez. Kokenini one surerek hicbir uye ayricalik bekleyemez.

Konu hakkinda bircok gorevli tarafindan yeteri kadar uyarildiginizi dusunuyorum. Yaptirim uygulanmasina gerek kalmadan, konusma uslubunuza ceki duzen vermenizi onemle rica ederim.

Saygilarimla

sayın mason ben burda ayrımcılık yapmıyor propaganda hiç yapmıyorum sadece sayın degasın ırkıma karşı gösterdiği küstahlığa cewap vermişimdir.ben bu siteye üye olurken masonların ayrımcılık yapmadığı bir yer olarak düşünüyordum ama malesef yanılmışım gördümkü çoğu mason bile kendi öz felsefesini hiçe sayıp ırklarını üstün görmektedir (yanıt derseniz atatürk konularında çoğu kez üstü kapalı ırkçılık yapılmaktadır sayın mason arkadaşlar tarafından) burasının özgür düşüncce ortamı olduğunu sanıyordum ama malesef türkiye anayasası bu site için gecerli olup hiçbir etnik kökene hazmedememe durumu var ve siz türkler hala kendinizi üstün ırk(ki böyle bir şey olmamıştır) görmekteler ondan dolayı bu siteye artık fazla girmeme ve masonlar hakkındaki düşüncelerim tamamen değiştiğini artık masonlarla ilgili araştırma yapmayacagım bundan sonra cewap verseniz bile cevap vermeyecegim çünkü gercekten özgür düşünce ortamı yok

Mart 08, 2009, 01:34:55 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın mason ben burda ayrımcılık yapmıyor propaganda hiç yapmıyorum sadece sayın degasın ırkıma karşı gösterdiği küstahlığa cewap vermişimdir.

Ben yazılarımın hiç bir yerinde farisilere bir şey demedim.Senin ırkın budur.Kürt'se Türkçe kelimedir.yahudileri geçtiniz.

burasının özgür düşüncce ortamı olduğunu sanıyordum ama malesef türkiye anayasası bu site için gecerli olup hiçbir etnik kökene hazmedememe durumu var ve

Küçük emrah vaziyetlerini bırakın artık, çok fazla sıktı.

siz türkler hala kendinizi üstün ırk(ki böyle bir şey olmamıştır) görmekteler ondan dolayı bu siteye artık fazla girmeme ve masonlar hakkındaki düşüncelerim tamamen değiştiğini artık masonlarla ilgili araştırma yapmayacagım bundan sonra cewap verseniz bile cevap vermeyecegim çünkü gercekten özgür düşünce ortamı yok

Burası pkk forumu değil.Senin pkk söylemlerinin karşısında tabiki birileri olcaktır.En basındada AKHENATON.Senin Masonlar hakkındaki düşüncelerin değişebilir fakat benim Kürt'ler hakkındaki düşüncelerim sonsuza dek değişmeyecek gibi görünüyor.

Mart 08, 2009, 02:28:28 ös
Yanıtla #26

Degas, haddini bil ve Hewal hakkında ileri geri konuşmaktan vazgeç! Kendi Irkının güzelliğini benimsemiş ve sırf karşılaştığı baskılara maruz kaldığı halde fikrinden caymamış cesur yürekli olan bir İnsana iftira atmaktan seni men ederim. Bizim de kendimize göre bir sabrımız vardır. Biz de uygulanan prosüdürlere sıkı sıkıya bağlı kalmakla birlikte kendimizi son dereceye kadar taşımaya çaba sarfederken kendini taşımayıp ağız gevelemekten başka birşey yapmaman sadece sinirlerimi bozdu. Burada nasıl ki bizler karşımızdakine çamur atmamaya özen gösteriyorsak senin gibilerinde laf cambazlığı yaparak bizlere karşı gösterdiğin saygısızlığa ve seviyesizliğe artık tahammüllüm yoktur. Bu bilinsin! Kendini taşıma olayı sadece bizler için değil sizler için de geçerlidir. Ama görüyorum ki en ufak birşeyde fire veriliyor. Kendini kaybetmek ne kadar kolay bir iştir değil mi her neyse fazla muhatap olmamaya özen gösterecem.

Sayın Site Yöneticilerinden ricam konunun bir şekilde kapatılmasını sağlamak ve daha fazla rencide ortamına dönüşmesinin engellenmesidir. Karşıdaki insanların fikir özgürlüğü bağlamında saygıyı ve seviyeyi koruma amacını taşıyan İnsanlarla tatışma yapabilme şerefine haiz olmak isterdim ama görünüyor ki habire iftira, karalama, suçlama vb. şeylerin olması karşısında bizim tek vereceğimiz cevap önce İnsan ol; sonra gel tartış demektir. Tartışmayı bilmeyenlerle tartışmak yapmak kendimizi düşürmekten başka birşey elimize geçmez. Onların seviyesine düşmektense kendimizi korumaya çalışmak en mantıklısıdır. Anlamasını bilmeyene laf anlatmak da bize göre değildir.

« Son Düzenleme: Mart 08, 2009, 02:32:55 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 08, 2009, 02:35:06 ös
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

görünüyor ki habire iftira, karalama, suçlama vb. şeylerin olması karşısında bizim tek vereceğimiz cevap önce İnsan ol; sonra gel tartış demektir.

Kanıtınızı nasıl isterdiniz.Tarihsel kanıtlar dağları aştıda. :D :D :D
Önce insan olmak pek pkk'cı düşünceye sahip önderleri bebek katili olan bir halkla bağdaşmıyor. :D

Mart 12, 2009, 02:32:27 öö
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Doğu ve Güneydoğu'da büyük sorunların olduğu kesin. Örneğin eğitimi ele alalım. Sorun sadece orada mı? Evet demek, diğer bölgelerimize haksızlık olur.
Fazla uzağa değil, Ankara'nın, İstanbul'un, İzmir'in, Trabzon'un, Adana'nın, Antalya'nın köylerine gidin, gezin, görün. Diyarbakır'ın, Van'ın, Adıyaman'ın köylerinden çok farklı bir tabloyla karşılaşmazsınız.
Ben gittim gördüm. İşin garibi, feveran edenlerden pek çoğunun Anadolu'yu hiç ama hiç tanımamaları
Söz konusu olan öğretmen açığının en fazlası ise İstanbul'da. Kalabalık sınıfların en yoğun olduğu kentlerin başında da İstanbul geliyor..
Hele bir de başkentin köylerini gezin. Ankaralı olduğum için iyi bilirim. Bazen Doğu'da gezerken, bizimkilerle kıyasladığımda onlara gıpta ettiğim çok oldu.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/2005/08/14/yazar/guclu.html

sayın dino siz bizim yörelerde eğitim almadığımnız öğretmensiz kalmadığınız ve gele n öğretmenlerin de yeni olduğunu bilmediğiniz için böyle konuşabliyorsunuz ben bir kez daha sunu acık belirtmek istiyorum benim bu jadar türkçem var fazlasını istemenizi olumlu karşılarım ama bu saatetn sonra dilbilgisi çalışacak halde değilim ve çalışmamda saygılarla
« Son Düzenleme: Mart 12, 2009, 02:36:35 öö Gönderen: M.Akyol »

Mart 12, 2009, 10:24:55 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

siz her şeyi farklı algılayıp anlıyorsunuz ama en cok sorun güneydoğuda var öğretmen açığı en büyük sorun ama gelen öğretmenlerin hepsi stajer konumunda böylelerinden ne bekleyebilirsiniz?