Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: hewal73  (Okunma sayısı 24671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 12, 2009, 12:11:51 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Niyet kötü olduktan sonra devlet ne hizmette bulunursa bulunsun araba yakmaya, köy

basmaya, huzursuzluk çıkarıp mağaza yağmalamaya devam edilecek ne yazık ki... Bu beni derinden

yaralamakta. Çocukluğu doğuda geçen biri olarak ve doğuda sağlık hizmeti vermiş bir hekim olarak

benim gözlemlediğim Kürt asıllı vatandaşların kötü eğitim nedeniyle bilevlendiğidir. Kimseye de

ayrımcılık yapıldığı falan yoktur ; öyle olsa Kürt asıllı cumhurbaşkanı görmezdi bu ülke...

Bize kötü davranılıyor adı altında bir aşağılık kompleksi almış başını gidiyor. Ben hiçbir Kürt asıllı

vatandaşın  ayrılmak isteyeceğini zannetmiyorum bu ülkeden zira sonları Irak halkı gibi olur ki,

kendileri de bunun gayet iyi farkındadırlar.

Türkiyede yaşayan insanların hepsinin ayrı bir cevher olduğunu düşünmekteyim. Yalnız

bu cevherin işlenmesi gerekir eğitimle...

Hepimizin ilk öğretmeni annelerimizdir. İlk önce (sadece Güneydoğu değil tüm Anadolu'daki)

annelerimizi eğitmeliyiz.Annenin asıl vazifesinin 10 tane çocuk doğuran bir uterusu taşımak değil, 2

veya 3 çocuğu iyi ahlaklı olarak yetiştirmek olduğu aşılanmalıdır toplumumuza. Nicelikten ziyada

niteliği artırırsak bu sorunların kalmayacağı kanısındayım.

Saygılarımla

Mart 12, 2009, 02:06:23 ös
Yanıtla #31
  • Uzman Uye

Memurlukta stajyerlik mi var?

siz her şeyi farklı algılayıp anlıyorsunuz ama en cok sorun güneydoğuda var öğretmen açığı en büyük sorun ama gelen öğretmenlerin hepsi stajer konumunda böylelerinden ne bekleyebilirsiniz?

Mart 12, 2009, 05:02:54 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

siz her şeyi farklı algılayıp anlıyorsunuz ama en cok sorun güneydoğuda var öğretmen açığı en büyük sorun ama gelen öğretmenlerin hepsi stajer konumunda böylelerinden ne bekleyebilirsiniz?

Evet öğretmenlikte böyle bir uygulama var maalesef.

....
düzeltme sebebi : Türkçe'de q, x, w harfleri bulunmamaktadır.
« Son Düzenleme: Mart 12, 2009, 06:13:17 ös Gönderen: skullG »

Mart 12, 2009, 06:04:42 ös
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Peki bu staj, sadece doğu illerinde mi yapılıyor?
Eğer sadece doğu illerinde staj yapılıyorsa, neden sadece doğu illerinde staj yapılıyor?(araştırmalarınız sonucunda)
Ewet öğretmenlikte böyle bir uygulama var maalesef.

Mart 12, 2009, 06:40:48 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Peki bu staj, sadece doğu illerinde mi yapılıyor?
Eğer sadece doğu illerinde staj yapılıyorsa, neden sadece doğu illerinde staj yapılıyor?(araştırmalarınız sonucunda)
Ewet öğretmenlikte böyle bir uygulama var maalesef.

Sadece doğu illerinde yapılıyor demedim türkiye genelidir ama encok öğretmen açığının olduğu bölge doğu illerinde olduğu için maalesef stajer öğretmen yada sözleşmeli öğretmen en çok doğu illerinde bulunmakta ve kadro alıp genelde kendi memleketlerine ve batı illere gitmektedirler.

Mart 12, 2009, 06:57:48 ös
Yanıtla #35
  • Uzman Uye

Madem ki Bati'li ogretmenlerin Dogu'da mecburi gorevin yaptiktan sonra tekrar batiya donmesi gibi bir durumdan sekva ediliyor, o halde Dogu ve Guney Dogu'nun kendi doktorunu, hukukcusunu, ogretmenini kendi yetistirip, yetistikten sonra tekrar  kendi memleketlerine donup hizmet etmesi yonunde bir rehabilite  icine girilmelidir. Bugun ayri bir Kurt devleti isteyenler bilselerdi ki bu isi asla daglarda degil ama bir ihtimal butun bir dogu insanini medeniyet ve egitimin en ust seviyesine getirerek istediklerini elde edecekler, derhal bu isi egitim devrimiyle gerceklestirme projesine baslarlardi. Nitekim de oyle olacak artik. Dunyada zaferi sadece ve sadece aydinlar, egitimli toplumlar kazanacak. Bu kadar basit bir cozumlemeyi dusunemeyenlere buyuzden cahil diyoruz. Iste bu tipler hep silahli saldirilarla bir gun isteklerine kavusacaklarini sanma yanilgisi icinde olacaklar Ancak medeniyetlere galebe calmak ancak ikna iledir.

Mart 12, 2009, 07:22:19 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Kırlangıç, eğitim konusunda size katılmakla birlikte bir ekleme yapmak isterim.Eğer gerekli eğitimi alıp aydınlansalardı ayrı bir kürt devleti istemeyeceklerdi diye düşünüyorum. Bizim sınırlarımız içerisinde ayrı bir devlet arzusunda olanlar var ise ne eğitimi alırlarsa alsınlar bu ideallerine ulaşamazlar.
Saygılar.

Madem ki Bati'li ogretmenlerin Dogu'da mecburi gorevin yaptiktan sonra tekrar batiya donmesi gibi bir durumdan sekva ediliyor, o halde Dogu ve Guney Dogu'nun kendi doktorunu, hukukcusunu, ogretmenini kendi yetistirip, yetistikten sonra tekrar  kendi memleketlerine donup hizmet etmesi yonunde bir rehabilite  icine girilmelidir. Bugun ayri bir Kurt devleti isteyenler bilselerdi ki bu isi asla daglarda degil ama bir ihtimal butun bir dogu insanini medeniyet ve egitimin en ust seviyesine getirerek istediklerini elde edecekler, derhal bu isi egitim devrimiyle gerceklestirme projesine baslarlardi. Nitekim de oyle olacak artik. Dunyada zaferi sadece ve sadece aydinlar, egitimli toplumlar kazanacak. Bu kadar basit bir cozumlemeyi dusunemeyenlere buyuzden cahil diyoruz. Iste bu tipler hep silahli saldirilarla bir gun isteklerine kavusacaklarini sanma yanilgisi icinde olacaklar Ancak medeniyetlere galebe calmak ancak ikna iledir.
Her şey bir adımla başlar...

Mart 12, 2009, 07:53:06 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Madem ki Bati'li ogretmenlerin Dogu'da mecburi gorevin yaptiktan sonra tekrar batiya donmesi gibi bir durumdan sekva ediliyor, o halde Dogu ve Guney Dogu'nun kendi doktorunu, hukukcusunu, ogretmenini kendi yetistirip, yetistikten sonra tekrar  kendi memleketlerine donup hizmet etmesi yonunde bir rehabilite  icine girilmelidir.

sayın kırlangıc bu konuda size katılıyorum bizler bu konuda elemizden gelen gayreti gösterip insanları okumaya sevk ediyoruz ve doğuda kalıcı olamalarını da sağlıyoruz ama artan nüfus ve doğuda eğitim zihniyetinin geç başlaması (bunun nedeni asla dağdakiler değildir kendilerini din adına temsil eden hurafecilerin işiydi) nedeniyle yeterince seviyeye ulaşmamıştır ama inşallah 5 10 yıl içinde kendi avukatı, doktoru vb. tam olan bir doğu görecez.

Mart 12, 2009, 08:17:50 ös
Yanıtla #38

Elbette. Öğretmenlerde vekillik de sözkonusudur. 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 12, 2009, 08:26:08 ös
Yanıtla #39

Doğu'nun birçok köylerinde Doktor ve Öğretmen ihtiyacı bulunmaktadır. Çok zor koşullarda Insanlarımız yaşam vermektedirler. Zor şartlarda yaşamanın, çocuk büyütmenin, okuma seviyesinin yükselmesi ve temel ihtiyaçların karşılanmasında karşılaşılan tüm güçlükler... Saymakla bitmez.

Ama buna rağmen bölgede okuma oranı gayet yüksektir. Tabiki geç kalınma olayı söz konusudur çünkü Ülkenin bir kısmı tamamen gelişme yönündeyken diğer kısmına gerken müdahale yapılmamış ve bu yüzden de geri bırakılmıştır. Bunda Doğunun Insanlarının bir suçu yok ama bu durumda bana kalsa Doğunun gerek eğitim gerekse Insanlık açısından sağlam bir altyapısı bulunduğundan kısa zamanda kendini toparlamış, kısmen yapılan müdahaleler çerçevesinde Bölgenin stratejik konumu da biraz olsun iyi hale gelmiş diyebiliriz.

Yani anlatmak istediğim şu:) Eğitim herşey demektir ama >Insanların biraz da kendini yetiştirip ileri görüşlü olması bağlamında geçerliliğini arzeder. Özüne sahip çıkılması itibariyle de daha gelenekçi bir toplumsal yapının olmasına rağmen elbetteki Devletin üst düzeindekilerin ülkede yapılması gereken uygulamayı gerçekleştirdikleri takdirde Doğu ve Batı arasındaki gelişim farkının en asgari düzeye gelinmesi gerekliliği de bekleniyor :)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.