Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KabullenEBİLme  (Okunma sayısı 6244 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2009, 10:06:33 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Ancak benim için kabullenmelerin en önemlisi ve mutlak olanı olan "Tek Yaradan,yaradılan"konusunda anladığım kadarı ile ortak bir nokta da buluşamıyoruz.Bu durumda geliştireceğimiz diyaloğun içi boş kalacaktır.Çünkü ben,bir inancın üzerine doğrularımı yoruyorum.Siz benim esas aldığım tema yı yadsıyorsunuz.Hal böyle olunca,sizinle kabullenme konusundan önce inanç konusunu tartışmamız gerekiyor.Ortak bir dilde uzlaşmadan nasıl bir diyalog oluşturabiliriz?

Hak veriyorum. Gerçekten de güzel bir düşünce ve bunun icraatte uygulanması ise daha güzel olur ki bunu başarabiliyorsanız ne mutlu size..

Yukardaki yazınızı okudum ancak ben, olaya yani kabullenme olayına çok farklı olarak bakıyorum ki bunu da burada rahatlıkla aktaramam.

Sayın Sevil,

Benim için önemli olan kabullenebilmeyi kabullenme meziyetine ve tevazusuna sahip olunabilme erdemidir.Yazılarınızdan anladığım kadarıyla siz,bu seviyeyi zaten yakalamışsınız.Kavramların mahiyeti okadar önemli değil.Nekadar uzak görünürlese görünsün,aynı amaçla dile getirilen kavramlar bir noktada ister istemez buluşacaklardır diye düşünüyorum.Dolayısı ile kabullenme konusundaki düşüncelerinizi duymaktan memnun olacağımı,düşüncelerinizin sürece katkı sağlayacağına inandığımı bilmenizi isterim.

Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 17, 2009, 11:48:57 öö
Yanıtla #11

Dolayısı ile kabullenme konusundaki düşüncelerinizi duymaktan memnun olacağımı,düşüncelerinizin sürece katkı sağlayacağına inandığımı bilmenizi isterim.

Teşekkür ederim, şimdiye dek görüşlerim hususunda hep bir tepki aldığım için ki burada kimseyi suçlamıyorum asla ama her zaman için ben görüşlerin, fikirlerin paylaşılmasından yanayım. Çünkü bazılarımız bir bütünün diğer parçasını biliyorken bazılarımız da görünen-görünmeyen kısımlarını görebiliyorlardır. Bu nedenle ortak olarak hareket ettiğimizde ise daha çabuk istenilen düzeye gelinebilineceğinin kanaatindeyim. Yineliyorum, burada asla salt eğitim seviyesi yüksek insanları kastetmiyorum. Hiç okula gitmemiş Kişilerin bile bildikleri birtakım şeyler mevcuttur. Bunu kendi yaşantımda birebir yaşadım. Bundan dolayı da yürüdüğüm yolda karşılaştığım her insandan bir pay alarak ilerlemeye çalıştım. Daha çok yolum var biliyorum ama kendimce de birtakım görüşlere sahibim fakat dile getirirken o kadar çok zorlanıyorum ki anlaşılmaması, yanlış yönlere çekilmesi ve sadece sırf aynı bilinç düzeyinde olanlara hitap etmediğiniz için farklı şekillerde kolaylıkla algılanabiliyorsunuz.

Bu yüzden de özellikle bu konuyu Sizinle özelden paylaşarak düşüncelerimi izniniz olursa aktarmak istiyorum.

Saygı ve Sevgilerimle,  
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 17, 2009, 01:10:48 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Dolayısı ile kabullenme konusundaki düşüncelerinizi duymaktan memnun olacağımı,düşüncelerinizin sürece katkı sağlayacağına inandığımı bilmenizi isterim.

Teşekkür ederim, şimdiye dek görüşlerim hususunda hep bir tepki aldığım için ki burada kimseyi suçlamıyorum asla ama her zaman için ben görüşlerin, fikirlerin paylaşılmasından yanayım. Çünkü bazılarımız bir bütünün diğer parçasını biliyorken bazılarımız da görünen-görünmeyen kısımlarını görebiliyorlardır. Bu nedenle ortak olarak hareket ettiğimizde ise daha çabuk istenilen düzeye gelinebilineceğinin kanaatindeyim. Yineliyorum, burada asla salt eğitim seviyesi yüksek insanları kastetmiyorum. Hiç okula gitmemiş Kişilerin bile bildikleri birtakım şeyler mevcuttur. Bunu kendi yaşantımda birebir yaşadım. Bundan dolayı da yürüdüğüm yolda karşılaştığım her insandan bir pay alarak ilerlemeye çalıştım. Daha çok yolum var biliyorum ama kendimce de birtakım görüşlere sahibim fakat dile getirirken o kadar çok zorlanıyorum ki anlaşılmaması, yanlış yönlere çekilmesi ve sadece sırf aynı bilinç düzeyinde olanlara hitap etmediğiniz için farklı şekillerde kolaylıkla algılanabiliyorsunuz.

Bu yüzden de özellikle bu konuyu Sizinle özelden paylaşarak düşüncelerimi izniniz olursa aktarmak istiyorum.

Saygı ve Sevgilerimle,   

Sayın Sevil,

İnsanların eğitim seviyelerinin yüksek olması onlara bilgin olma fırsatı verebilir;ancak bilge olmak çok daha farklı birşeydir.Işığın peşinde bilge olmak adına gayret gösteren bizler için önemli olan hüsnüniyet olmalıdır.Aynı erdeme sahip insanların eleştirileri,yapıcı olmaları vasfı ile bizlere katkı sağlarken,kişilik bozukluklarını alt edememiş kişilerle sık sık karşılaşmamız da olasıdır.Butür insanlar için üzülmek ve onlar için dua etmekten başka elimizden birşey gelmez.

Dolayısı ile,kendinizi ifade ederken rahat olmanızı tavsiye ederim.Çünkü bizler tüm varoluşu kavramak adına birbirimizi anlamaya,tanımaya ve birbirimizden faydalanmaya çalışan insanlarız.Bu zorlu ve tatlı yolda düşe kalka muzaffer olacağız.Mevcut ortamda biraraya gelebilmemiz bile,bizim çin istisnasız bir lutufdur.Aynı yolda,aynı amaçlar için yürümeye gayret eden insanların birbirlerine ait olduğuna inanıyorum.Birbirimiz üzerindeki hakkımızı kavrayarak,dayanışma içerisinde geliştireceğimiz diyalogların takdir edilmesini umud ederken,

Saygılar sunarım...

Haziran 17, 2009, 01:20:26 ös
Yanıtla #13

Sayın Sevil,

İnsanların eğitim seviyelerinin yüksek olması onlara bilgin olma fırsatı verebilir;ancak bilge olmak çok daha farklı birşeydir.Işığın peşinde bilge olmak adına gayret gösteren bizler için önemli olan hüsnüniyet olmalıdır.Aynı erdeme sahip insanların eleştirileri,yapıcı olmaları vasfı ile bizlere katkı sağlarken,kişilik bozukluklarını alt edememiş kişilerle sık sık karşılaşmamız da olasıdır.Butür insanlar için üzülmek ve onlar için dua etmekten başka elimizden birşey gelmez.

Dolayısı ile,kendinizi ifade ederken rahat olmanızı tavsiye ederim.Çünkü bizler tüm varoluşu kavramak adına birbirimizi anlamaya,tanımaya ve birbirimizden faydalanmaya çalışan insanlarız.Bu zorlu ve tatlı yolda düşe kalka muzaffer olacağız.Mevcut ortamda biraraya gelebilmemiz bile,bizim çin istisnasız bir lutufdur.Aynı yolda,aynı amaçlar için yürümeye gayret eden insanların birbirlerine ait olduğuna inanıyorum.Birbirimiz üzerindeki hakkımızı kavrayarak,dayanışma içerisinde geliştireceğimiz diyalogların takdir edilmesini umud ederken,

Saygılar sunarım...

Teşekkür ederim, Sizin gibi Biriyle diyalog kurmak/kurabilmek bana ait olan bir Şereftir. Ayrıca Düşenceleriniz o kadar mükemell ki Sizi takdir etmemek elde değil. Ben oldukça şaşkın bir durumdayım, lütfen mazur görün inanın şimdiye kadar sadece bu sitede değil tabiki sosyal yaşantımda ve sanal ortamlarda edindiğim bilgileri paylaşırken sözümona itile kalkıla bir durumdan kendimi bir türlü alkoyamıyordum ve daha önce nerelerdeydiniz dedirttiniz bana. Size oldukça Saygı duyuyor ve Sizlerin, Sizin gibilerin çoğalması için dua ediyorum.

Asıl ben Size Saygılarımı Sunuyorum. Teşekkür ederim, beni anladığınız, anlayabildiğiniz için..

Takdir İlahi Adaletindir elbette ama bir birey olarak lütfen Takdirlerimi kabul ediniz.

Sevgilerimle,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 17, 2009, 01:37:29 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sayın Sevil,

Umarım hepberaber "kelam"ın gerçek sahibinin de takdirine mahzar oluruz.

Saygılarımla...