Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Anti-Mason ile Sohbet  (Okunma sayısı 11286 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 18, 2007, 05:00:27 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Birde sen sormamışsın ama genelde soruyorlar onada cevap vereyim
"Harun Yahya 300 e yakın kitap yazmış o belgeseller falan hepsni kendim yazdım diyor bir kişi bu kadar şeyi nasıl kendi yazar?"

Adnan Oktar o kitapları kendi yazsaydı Adnan Oktar ya da Cavit Yalçın ismiyle çıkartırdı Harun Yahya bir simgedir ve Harun  Yahya yazan eserler yaklaşık 10-15 kişi (Çoğu biyolog) arasında değişen bir ekip tarafından hazırlanır Harun Yahya ismiyle yayınlanır bu ekibin güvenliği düşünüldüğü için ve ekibin aldığı karar nedeniyle kendilerini ön plana atmamak istedikleri için lider ve toplanan bilgiler yorumlayan derleyen kişi konumundaki Adnan Oktar Harun Yahya olarak tanınmaktadır kitapları ben yazdım diyor çünkü bu ekibin isteğidir.Bu aynı zamanda karşılıksız emeğin göstergesidir.
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 05:13:58 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 19, 2007, 02:50:49 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Piyon sen diyorsun ki çok mesajın var hangi arada yazıyorsun bazı arkadaşlar var gelelil 14-15 gün olmuş 250 ye dayamışlar mesaj sayılarını Allah artırsın birde obi... diye bir üye var şu jedy olan mesajlarına baktım 80 küsür mesajı var 75 i bana yazılmış 70 i Luckyeye ile başlıyor 74 mesajında benimle alay etmeye çalışıyor ya da ben öyle anladım adam sanki foruma benim için üye oldu ne diyelim daim olur inşaAllah hırkasever arkadaşada iş rastlıkları diliyoruz ileride iyi bir fizikçi olması ümidiyle
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2007, 02:53:38 öö Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 20, 2007, 05:55:33 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

valla buna ben de dahilmiyim bilmiyorum ama sanıyorum ki ben de yeni katılanlardanım ve mesaj sayım da 250 yi geçmiş durumda artık bilemem top bize de mi atılıyo acaba doğrusu çok merak ettim

Ağustos 25, 2007, 08:23:25 ös
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

"Bölücü-komünistler yıllardan beri sürdürdükleri gerilla savaşlarında tecrübe kazanmışlardır. Daha önce Vietnam, Kamboçya, Laos, Kuzey Kore gibi ülkelerde yaşananlar, bu konuda önemli birer tecrübedir. Bu gibi ülkelerde sadece askeri ve polisiye tedbirlerle yetinildiği için komünist teröre karşı herhangi bir çözüm getirilememiş, ciddi asker ve polis kayıpları verilmiştir. Bundan da anlaşılacağı gibi, çözüm yalnızca anti-Marksist fikri mücadeleden geçmektedir. Uydurma temellere, gerçek dışı felsefelere dayandırılan Marksist-komünist ideoloji ilmi olarak çürütülmelidir. Marksist-komünist ve Darwinist öğretilerle beyinleri yıkanarak milletimize karşı kışkırtılan insanlar, ancak bu çarpık ideolojilerin gerçek yüzleri ortaya konup, dayandıkları felsefelerin sefaleti gözler önüne serilirse bu kitlesel hipnozdan kurtarılabilirler."

Yukaridaki sözler kime ait? Bu Sözler Harun Yahya müstear ismini kullanan Adnan Oktar'a ait.
Bir anda kendi halinde bir üniversite öğrencisiyken nasılda bir anda meşhur oldu ve bir ülkenin en çok konuşulan isimlerinden oldu.
Sözler bir yerden tanıdık geliyormu Soğuk Savaş döneminde komünizm paranoyası ile ajanlarını heryere saran ABD sanki bu sözler o devlete yazdırılmış.
Adnan Oktar ve örgütü yaklaşık 20 yıldır büyük bir beyin yıkaması opeasyonuna imza attılar yapılan icraatlar gözden geçirildiğinde bu oluşum sıradan bir oluşum değilmiş hissiyatı veriyor.
Olmadık hedefler gösterek insanları yel değirmenleriyle düşman ederken gerçek ve mantık nerede kalıyor?
Çoğu işadamı v.s. toplum içinde yer edinmiş sosyal kişilikler neden bir anda 180 derece değişip evrimle v.s. bir yığın somut sonuç alınamayacak işle meşgul olmaya kalkıyor?
Masonlar, Sabetaylar, Yahudiler, Evrimciler ve her türlü bilim olgusu ... sürekli bunlarla uğraşılıyor madem birşeyleri anlatmak istiyorsunuz neden ABD den hiç bahsetmiyorsunuz yoksa ABD sütten çıkmış ak kaşık mı uzunlafın kısası aşırı sağcı politikalar ve dinci yaklaşımlar Beyaz Saray ın Komünizm paranoyası ile devletlere sızdırdığı ajanların izledikleri politkalara çok benziyor Marksizm hakkında söylenenler tamamiyle uydurma ve hayal ürünü insanın aklına olmadık şeyler geliyor tabii özel uçaklar bedava konferanslar kitaplar cd ler belgeseller nereden geliyor bu değirmenin suyu.
Opus Dei, Evangelizm v.s. tarikatler hatta ülkemizdede faaliyet gösteren Sefarad gibi Yahudi tarikatleri hakkında hiç bahsetmeyen kitaplar neden hayali şeylerin peşinden koşuyor acaba.
"Bölücü örgüt, “anti-komünist, anti-Darwinist, anti-materyalist karşı propaganda” ile yenileceğini anlamış ve taktik değiştirerek artık komünist olmadığı yönünde beyanlar vermeye başlamıştır. Gayesi zaman ve mevzi kazanmak olan bu oyuna kimse gelmemelidir. Bölücü örgüt komünisttir ve onu çökertecek asıl yöntem olan karşı propaganda, kararlılıkla ve kesintisiz olarak devam ettirilmelidir.
- Hürriyet Gazetesi, 24 Haziran 2007 tarihinde, “PKK Artık Sağlam Bir Amerikancı” başlığıyla “bölücü örgütün komünist kimliği konusunda şüphe meydana getirebilecek” son derece tehlikeli bir haber yapmıştır. Kapaktan duyurulan bu haberde, bölücü örgütün devrimci komünist çizgiden vazgeçtiği yönündeki demeçlere yer verilmiştir.  Oysa örgüt komünist ideolojiden asla vazgeçmiş değildir, sadece klasik bir taktik uygulamaktadır. Haberdeki demeçler aleni ve büyük birer yalandır. Basınımız, bu tür haberlerde daha dikkatli olmalı, bölücü örgütün oyunlarına gelmemelidir..."

Bu paragrafta Harun Yahya ya ait.Şimdi soruyorum Sn. LuckyEye2 bu paragrafı okuyan tarafsız birisi sizin ABD den yardım aldığınız düşüncesini nasıl silecek yaptıklarınız bazı şeyleri bangır bangır bağırıyor....

Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ağustos 25, 2007, 09:58:29 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

"Amerikan yaklaşımının bu yönde şekillenmesi, hem ABD, hem İslam dünyası hem de tüm dünya açısından çok daha hayırlı olacaktır. Bunun aksini savunanlar, dünyayı bir kan gölüne doğru sürüklüyor olabileceklerini hesaba katarak bir kez daha düşünmelidirler. Dahası ABD yönetimi, bir takım artniyetli güç merkezlerinin bu konudaki yanlış telkinlerine de itibar etmeme konusunda dikkatli olmalıdır.
Sözkonusu güç merkezleri, İslam'ı bir din ve medeniyet olarak "düşman" sayan, Batı ile İslam dünyaları arasında kanlı bir savaş yaşanmasını şiddetle arzu eden bazı ideologlar ve stratejistlerdir. Bunlar, ABD yönetiminin terörle mücadele politikasını ısrarla "İslam'la mücadele" gibi göstermek ve sonuçta da o hale getirmek çabası içindedirler. Başta Başkan Bush olmak üzere Amerikan  yönetiminin söz konusu "Batı-İslam savaşı" senaryolarını kesin biçimde reddeden sağduyulu açıklamaları, 11 Eylül'den bu yana olumlu sonuçlar vermiştir. Ancak bu açıklamaların uygulanan politikalara da yön verdiğinin dünya kamuoyu tarafından fark edilecek şekilde belirginleşmesi gerekmektedir."

ABD yi oven bu sozler HY ye ait yorum sizin Bush ve ABD yonetimi sag duyulu aciklamalar yapiyorlarmis!!!

ABD kökenli yaratılışçılık ile bağlantılar değerlendirilirken, evrim karşıtı düşüncelerin Türkiye'deki İslami kesimler içinde uzun bir tarihi olduğu da göz ardı edilmemelidir. 1980 ortalarında başlayan ICR bağlantılarından çok önce Türkiye'deki önemli bazı dinsel akımlar, özellikle Nurculuk, evrim karşıtı bir tavır almıştı. Bugünkü Harun Yahya tipi yayınlar eskinin Nurcu yaratılışçılığından öte bir boyuttadır, ama sonuçta İslami yaratılışçılık, bugünkü içeriği ABD kaynaklı olsa da temelde yerel kökenli bir düşünce akımıdır.

Bilim ve Gelecek Dergisi...

Ağustos 27, 2007, 12:17:28 öö
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Bugün milli görüş tabanındaki birçok resim bu ideaların  birer kanıtıdır .HY gibi kökü dışarda anti-darvinist çalışmaların bir çoğu .Soguk savaş döneminde  ortaya çıkarak  Anti-Darvinist çalışmalar yapan  birçok dinci gurup tarafından yasaklanarak  propaganda kollarından uzaklaştırılmıştır. bu parçalanma   guruplar arsındaki milli görüş kökeninin ortaklığı yüzünden ,kamu oyuna yeterince hissettirilmesede,birçok  yerel teşkilatlanmalarda HY gurubunun yayınlarına engellemeler konulmuş ve göz ardı edilmiştir.

Muhafazakar kesimin  Yerel teşkilatları içinde HY gurubuna karşı alınan bu tür tutum ve yasaklamalar, belki ABD kökenli destek guruplarını tepkisinden korkuldugundan belkide taraftar kaybına neden olabilecek parçalanma görüntülerini engellemk içindir bilinmez,gizlenmeye çalışılmış ve saklanmıştır.Propaganda kollarının  yerel kulüplerinde Yararlanılan bu tür bedava yayınların HY damgası karartılarak HY gurubuna karşı  oluşan sempati engellenmiştir.

Kendi içinde bir bütünü olmayan  milli görüş tabanlı anti Darvinist çalışmalar yapan gurupların birçogundan ayrı olarak HY ve gurubu yaptıgı bilimsel  çalışmalarda yapıcı bir tutum degil yıkıcı bir tutum izlemiş.Anti Darvinist görüşlü yapılanmalarının gölgesinde ABD sempatisini işleyerek asıl amacını ustaca gizlemeyi bilmiştir.