Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gönülden Selamlar  (Okunma sayısı 2068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 11, 2014, 11:04:18 öö
  • Ziyaretçi

Saygıdeğer forum üyeleri,
Öncelikle size gönülden selam ve saygılarımı sunuyor ve kısaca bu foruma geliş hikayemi anlatmak istiyorum.
Yaklaşık bundan 3 yıl önce kendi mühendislik şirketimi kurup, global ölçekli inşaat firmalarına danışmanlık hizmeti vermeye başladım. İşlerim iyi gitti ve paralel olarak doktora ve hukuk eğitimime devam ettim. Ancak bundan 1,5 yıl kadar önce aniden birşeyi farkettim. Ben toplumun geleneksel kuralları açısından bakıldığında iş hayatımda, okul hayatımda ve sosyal hayatımda başarılıydım ama zaman akıp geçiyordu ve ben MUTLU DEĞİLDİM!!!. Sorular, sorular, sorular… Bütün bunlar ne için? Para? Kadınlar? Başkalarının gözünde birşey olmak? Birşeylere sahip olmak? Duyusal hazları tatmin etmek? Mutlu olmadıktan sonra ne işe yarar? Aile kurmak? Çocuk sahibi olmak? Yalnızca insanlara yardım ettiğimde mutluluğa yaklaştığımı hissettim. Ama genelde iyilikten maraz doğdu.
Bu sorulardan sonra hayatın anlam ve amacını arayan kitaplara sarıldım. Viktor Frankl’ın “İnsanın Anlam Arayışı”, Alfred Adlerin “Yaşamın Anlam ve Amacı”,  Aristoteles’ten “Nikomakhos'a Etik” vb. hayatın anlamını bana verebilecek birçok kitap okudum. Kimine göre acı, kimine göre bilgi düzeyini arttırmak, kimine göre mutluluk, kimine göre hayatın kendisi, kimine görede anlamsız bir arayış. En kestirmesi ve o an için işime yarayacak olan, hayatın amacının “Mutlu Olmak” olması düşüncesiydi. Mutlu olma sanatı gibi birçok kitap aldım okudum, mutlu olmak için yapılabilecek herşeyi hayatımda uygulamaya çalıştım, stres kaynağı herşeyi hayatımdan çıkardım vb. ama olmadı. Arayış sona ermedi. Bu hayat böyle devam edip tükenmemeliydi. Daha sonra felsefe kitaplarına yöneldim. Schopenhauer hayat yaşamaya değmez diyordu, Nietzsche insan aşılması gereken bir varlıktır diyordu, Kant’ın saf aklın sınırları olduğunu göstermesi bu arayışın anlamsız olduğunun zaten br kanıtı değilmiydi? Camus’un dediği gibi en önemli soru intihar edip etmemek midir? Daha sonra tasavvufa yöneldim, Cemalnur Sargut, Çağrı Dörter, Mevlana vb. kitaplarını okudum. Ordan Buddha’nın “Sekiz Aşamalı Asil Yol”unu araştırdım, kitaplarını okudum. Ama bir anda arayışımı çok farklı bir yöne kaydıran birşey oldu. Bu sekiz aşamalı yol, bir durumu, kelimelere dökerek bize yaşatmaya çalışıyordu. Ya kelimeler yetersizse? Anlatılmaz, yaşanır derler ya hani...
Bundan sonra ezoterizmi keşfettim. Simgeler, bize bu durumu anlatabilir miydi? Hemen Sayın Ergun Candan’ın “Ezoterizme Giriş” kitabını aldım. Daha sonra Sayın Remzi Sanver’in “Masonluk” isimli kitabını aldım. İnisiyasyon olabilir miydi sorularımın cevabı? Arayışıma başladığım günden bu yana ilk defa cevaba bu kadar yaklaştığımı hissettim. Benim gibi düşünen insanları bulmak için arayışa başladım ve bu site karşıma çıktı. Üyeliğim kabul edildi. Bunun için sayın forum yöneticilerine gönülden şükranlarımı sunuyorum.
Burada böyle uzun bir mesaj yazdığım için bütün üyelerden özür diliyorum ancak bu arayışımın hikayesini sizde bilin istedim, kusuruma bakmayın lütfen.
Derdimi kelimelerle anlatabileceğim kadar anlatmaya çalıştım. Şifayı burada bulabilir miyim henüz bilmiyorum ama doğru yerde olduğumu hissediyorum.
Gönülden Saygılarımla

Aralık 11, 2014, 12:20:10 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Hoş geldin ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus