Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Akaşik kayıtları  (Okunma sayısı 2410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 05, 2019, 08:11:26 öö

1) Eğer gerçekse; kendi akaşik kayıtlarıma ulaşma şansım var mı? İzmir’de hipnozla bunu yapabilecek bir psikiyatrist mevcut mu?

2) Hipnozla elde edilmiş Akaşik kayıtlarına ulaşma şansım var mı? Yani bunu gerçek örneklerle anlatan bir kitap var mı?

Şimdiden Teşekkürler  :)
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Şubat 10, 2020, 05:45:17 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Araştırma amaçlı böyle bir çalışması olan Psikiyatrist bulabilirseniz deneyimleyebilirsiniz. Fakat bir Psikiyatristin böyle bir şeyle uğraşacağını sanmam çünkü Psikologların kullandığı EFT, TFT, TAT gibi alternatif tıp olarak adlandırılan ve ülkemizde uygulayıcılarının mevcut bulunduğu yöntemler bile hala bir tartışma konusu. Aradığınız meslek grubunun Psikiyatristten çok "Psikolog" olduğu, asıl ulaşacağınız şeyin ise "Psikolog"tan çok bu alanda bilimsel uzmanlığı bulunmayan bir Reiki terapisti olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Psikoloji'de hipnozun abartıldığı kadar etkin olmadığına dair pek çok tez mevcut. Akaşanın mistik öğretilerde yer alan tanımını tekrardan gözde geçirmekte yarar var. Maji içerisinde yer alan ve oluşan şeylerin fiziki imkanlarla ulaşılamayacak üst boyutlara ait şeyler olduğunu hatırlamak lazım.

Maji gerçekliğin ötesinde ve gerçekliği şekillendiren bir sanat olduğu tanımından dolayı Majisyenler için gerçeklik kendi başına felsefi bir konudur. Konuyu ise Parapskoloji bölümüne açsaydınız daha hoş olurdu.

1) Velhasıl kısaca sorularınızdaki "Gerçeklik" tanımını kanıtlamak tam anlamıyla mümkün değildir. İzmir'de bu konuya dair pek çok uzman olduğunu söyleyen kişilere kolaylıkla ulaşabilir ve bulabilirsiniz ama gerçek bir şey yerine sahte şeylerle kandırılıp dolandırılırsanız bile bunu hissedemeyebilirsiniz.

2) Bu konuda bu terimi ortaya atan Teozofi derneğinin eski kayıtlarını okuyabilirsiniz.

Şubat 10, 2020, 10:44:15 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konuyla alakalı daha önce  çok araştırma yapmıştım ancak soru sormuş olmak için sorduğunuzu düşündüğümden pek üzerinde durma hevesim yok açıkçası lakin şunu merak ettim;

Kendi akaşik kayıtlarınıza ne için ulaşmak istiyorsunuz onu anlamadım?

Oldu da böyle bir bilgi mabedine erişebilme yeteneği elde ettiniz diyelim, evrende o kadar bilgi-sır varken zaten bildiğiniz bilgileri tekrar etmek istemenizin sebebi nedir?
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk