Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Iki yorum ve bir soru  (Okunma sayısı 6688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 10, 2020, 10:33:16 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yuksek bir binadan insanlarin yogun oldugu bir meydana baktiginiz zaman insanlarin hepsi ayni gorunur. Biliyoruz ki her insan’nin farkli bir bakis acisi vardir.
Hamlet’ in trajedisinin etkive yorumlarinin cesitlilik sayisini ‘googol’ veya katleri ile ( hayir Google degil) ile tarif edebiliriz. Benim Hamlet’ i, oyunu degil,  asagidaki metaforla ( resim P4; kesik basli, uzun yalniz adam)  algilamam olmamis degildir.

Sayin Anarchosa bana baska bir baslikta, yolumuzda yururken onumuze cikacak olay ve isaretleri farkli yorumlayabilme durumunlarin mevcudiyetini hatirlatti. Sonra da bir heksagram konularak perde indi. Dogu-Bati-Kuzey-Guney-yukari-asagi ve merkez. Merkezde insan mi veya Sechina’mi var, kendime gore bir sonuca varamadim. Bu forumun zemininin siyah olmasi da bazi insanlarca farkli algilanabilir.

Yarin’i bir bayram olarak kutlayacak forum uyelerin bayramini kutluyorum.

Konu algilama olunca bir soru sormak istedim.

Soru:

Asagidaki resimde (P3) gordugunuz ekmek parcasi kac dolara veya liraya ( Turk lirasi) satildi, neden ve cevabin zit anlamlisi nedir?

Nisan 10, 2020, 01:06:50 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Soru:

Asagidaki resimde (P3) gordugunuz ekmek parcasi kac dolara veya liraya ( Turk lirasi) satildi

28 000 $
Race of man!
The errors of a wise man make thy rules
Ye shall see
Rather than the perfection of the fool

Nisan 10, 2020, 11:08:53 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Oguz, tebrik ederim.

Evet, o ekmek dilimi 28.000 US dolara satildi. Peki neden? Cunku kizaran ekmegin uzerinde ‘Mary Magdalene in sureti belirmisti.
Insanlar bunu mucize olarak algiladilar. Bir mucize mi bir tesaduf mu onu insanlarin algilamalarina birakiyorum.

Beynimiz tesadufleri imkansiz gibi algilar. Tanik oldugumuzda da ‘Hayir bu olamaz ! diyoruz. Cunku bir tesadufun vuku bulma olasiligini GOOGOL larla tarif edebilirz.

Sansli tesadufler veya mucizeler, tabi ki bunlarin sansli olmayani da vardir :
www.youtube.com/watch?v=ym8pgePoiC8

En guzeli de insanin olasiklara, sansa, tesadufe veya mucizeye bakis acisinin farkliligidir.
www.youtube.com/watch?v=KX5jNnDMfxA

Nisan 11, 2020, 01:35:34 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet, o ekmek dilimi 28.000 US dolara satildi. Peki neden? Cunku kizaran ekmegin uzerinde ‘Mary Magdalene in sureti belirmisti.

Kızarmış peynir sandviçi üzerindeki yüzün "Virgin Mary" ye ait olduğu belirtiliyor:

Sandviçin sahibi Diana Duyser:

“I would like all people to know that I do believe that this is the Virgin Mary Mother of God,” demiş

İncil'de ise 3 ayrı Meryem geçiyor.

Virgin Mary (İsa'nın annesi)

Magdelalı Meryem

Beytanyalı Meryem

Sandviç'in sahibi bu yüzün Virgin Mary'ye ait olduğuna inandığını söylemesine karşın siz neden Magdelalı Meryem'e ait olduğunu söylediniz?

Cunku kizaran ekmegin uzerinde ‘Mary Magdalene in sureti belirmisti.

Ayrı kişilerden söz etmiyor muyuz burada?
Race of man!
Ye shall see

Nisan 11, 2020, 10:45:40 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Oguz, ben cevabi yazarken hata yaptim, sizin belirttiginiz dogrudur. Muthis hayalgucu ile kurgulanan konulara da sebep olmus kadin MM 'dan behsetmiyorum.  Tesekkur ediyorum.

Nisan 11, 2020, 03:39:19 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Oguz, ben cevabi yazarken hata yaptim, sizin belirttiginiz dogrudur. Muthis hayalgucu ile kurgulanan konulara da sebep olmus kadin MM 'dan behsetmiyorum.  Tesekkur ediyorum.

Kimin hayal gücü ile acaba? Kurgulanan konulara sebep olan hayal gücü kaynağını nerede bulur?

Race of man!
Ye shall see

Nisan 11, 2020, 03:40:35 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dahası, daha önce bahsetttiğimiz bu iki kişinin özelliklerini birbirlerine atfetmekle nasıl bir sonuca varacağımızı düşünmek bile istemiyorum. Siz de zaten yorumunuzda Mary Magdalene'i kastetmediğinizi belirtmişsiniz  ;)
Race of man!
Ye shall see