Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkiye genç kadınları: 1930-2011  (Okunma sayısı 7325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 31, 2012, 12:33:20 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Ne derseniz deyin. Ben bu tabloyu görünce utandım.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 31, 2012, 06:53:14 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Aslında özgürlük kavramı parayla özdeştir. Yani bir insanın giyiminin dini ritüellerle örtüşmesi veya örtüşmemesi teferruattır. Cumhuriyet ile birlikte kadının ekonomik özgürlüğünün artışıyla arzu edenin kapanıp arzu edenin dünya modasına uygun giyinmesini tercih edebilmesi kavramıdır özgürlük. Kadının erkeğin ekonomik baskısından kurtuluşu sağlanabilirse kadın açısından özgürlük de peşinden gelebilir. Yani kadının özgürlüğünün tesettürle ölçülmesi hatalı bir yaklaşımdır.

Tesettür toplumumuzda muhafazakar kafa yapısının hakimiyeti nedeniyle bir siyasi komplo kurmakta bu açıdan büyük bir silah olarak kullanılabilir. Tesettürün zorla iptale zorlanma çabasını da halk ile devleti birbirine soğutmak ve milletin iç dinamiklerinin psikolojisinin bozulması için yaratılmış bir operasyon olarak görmek daha mantıklı duruyor. Bu da Türkiye'yi ekonomik ve psikolojik kalkınmasının engellenmesi için etkili bir mekanizmadır. Ki tesettürü zorla iptal etmek, zorla tesettüre sokmak kadar insan haklarına uygun değildir.  Bu gibi hassas yönlere operasyon yaparak tansiyonu yükselip kalp krizi geçirtme çabasıdır olan biten çağdaşlaşma filan bahanedir. Çağdaşlıkta camiler boş olduğu için  flörtlerin ve cinsel kaçamakların camilerde yapılacak kadar dinden uzak bir yaşam sürmelerine rağmen örneğin Bosna'da insanlar öldürüldüler yani çağdaşlıkla filan bizi rahat bırakmayacaklarını görmek lazım.

Bunu genelde benzer operasyonlar olduğu için uyuşturucu ticaretine benzetirim hep. Uyuşturucunun yasak olması iyi niyetli bir yaklaşım gibi duruyor fakat temelinde ve gerçekte uyuştucunun belli kesimlerce üretiminin yapılması ve 1 tl ye üretilen uyuşturucunun karaborsada 1000 liraya satılabilmesi için yapılan bir tezgahtır. Eğer uyuşturucu üretmek ve satmak yasak olmasa tüm dünyada mafyalaşma iç savaş ve terör hiç bir polis asker gerekmeden kendiliğinden biterdi.

Yani özgürlük ibadet edebilmektir, özgürlük ibadet etmemektir... Bu ikisi de doğrudur. Zorla ibadet ettirilmek veya zorla dini ritüellerden uzaklaştırılmak özgürlüğün olmadığını işaret eder.

Türkiye hiç bir zaman tam anlamıyla özgür bir ülke olamadı. Forograftaki tarihte de günümüzde de..

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2012, 07:38:29 öö Gönderen: Masor1976 »

Ocak 31, 2012, 11:29:03 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Çok şiddetli susuyorum.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 31, 2012, 11:30:25 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Ha birde şuna değineyim 2. resimdeki bayanların elleri ve yüzlerinin büyük kısmı hala görünüyor.Demekki radikal denemezde şöyle ılımlı bir yorum yapılabilirmi acaba ?

Şubat 01, 2012, 01:27:51 öö
Yanıtla #14
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Bulgaria
Her ne kadar bu durumu onaylamasanız da dalga geçmeniz pek hoş olmamış.Siz kendiniz için ne kadar özğürlük istiyorsanız onlar içinde istemelisiniz.Herşey, herkes doğru olmak zorunda değil hayatta maalesef......

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Şubat 01, 2012, 12:27:20 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Sayın Bulgaria
Her ne kadar bu durumu onaylamasanız da dalga geçmeniz pek hoş olmamış.Siz kendiniz için ne kadar özğürlük istiyorsanız onlar içinde istemelisiniz.Herşey, herkes doğru olmak zorunda değil hayatta maalesef......

Saygılarımla

Buradaki mizah temelli ufak bir göndermeydi sadece dalga geçme ile inceden gönderilen bir mesajı karıştırmanız beni biraz şaşırttı...Aaaa şunlarada bak ne biçim durmuş türban yaaa ahhhahahahah : ) ( bu dalgadır )

Saygılar.