Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HOŞBULDUM  (Okunma sayısı 3485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 12, 2009, 01:02:20 ös
  • Ziyaretçi

Merhaba kardeşlerim uzun bir süreden sonra tekrar forumumuza katıldım.Afyonkarahisar'dan selamlar olsun hepinize.
Saygılarımla...

Şubat 12, 2009, 01:04:33 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Retheos, foruma tekrar hoşgeldiniz.

Şubat 12, 2009, 03:21:10 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bay Retheos, hoşgeldiniz.

Şubat 12, 2009, 03:22:13 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Esenlikler.

Şubat 12, 2009, 08:16:04 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayin  Retheos  foruma hoşgeldiniz.

Şubat 13, 2009, 09:23:16 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Retheos

foruma hoşgeldiniz.

Mayıs 09, 2009, 08:42:38 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bu uye nicin silinmistir? Daha once baska musteariyla uye olup, simdi baska bir sifatla uye oldugu icin mi?Mesela forum yoneticileri, bir bilgisyardan iki kisinin girebilecegi ihtimalini nicin hepten yok sayiyorlar? Mesela aile evlerinde, insanlarin esleri, cocuklari, erkek arkadaslari da ayni bilgisayari kullaniyorsa ne olacak? Bu durumda aileden iki kisi ayni bilgisyardan girince ikisinin de uyeligi otomatik seyiciye mi baglaniyor?? Bu ne bicim mantik anlamis degilim. Bu konularda biraz daha dusunmeliyiz kanaatindeyim.
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2009, 08:49:32 ös Gönderen: Isis »

Mayıs 09, 2009, 11:56:57 ös
Yanıtla #7
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Isis,

Yaptirimlar uygulanmadan once kisinin sadece hangi bilgisayardan baglandigi goz onunde bulundurulmuyor. Yan unsurlar ve supheyi guclendirici faktorlerde kararin uygulanmasinda oldukca etkili oluyor.

Halen forumumuza uye olan bir kisi ile (daha once) ayni hesaptan giris yapmis olmaniza ragmen bu yorumu yazmanizi dogru bulmadigimi belirtmek isterim.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 10, 2009, 09:29:03 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Sn Mason,

Baska biri olsa nasil bir cevap verirdi bilemiyorum ama mesajiniz beni gulumsetti. Bu da benim tabiatim iste. Aslinda bu mesajiniz dikkate alinip uzulunecek turden degil. Forumda sahsimi tartismaya ceken bir cok mesaja cevap vermedigimi bilirsiniz. Sadece forumdakilerin kafalarinda sizin benim acigimi yakalamis oldugunuz izlemini silmek icin bunu cevaplamak istedim. Yani sahsiniz icin degil.

Mahcup olacak bir sey yapmadim. Bilakis sahsinizin da iyi bildigi gibi zaten King David'in hesabindan girdigimi ve nicin girdigimi bildirdigim malumunuzdur. Kendisi benim yakin arkadasimdir ve kendi hesabinin sifresini bizzat kendisi vermistir bana.  Asil onemlisi onun hesabindan yazi yazdigimi hic hatirlamiyorum. Zaten bir onceki mesajimi bir kez daha okursaniz goreceginiz gibi mevzu ayri ayri kisilerin hesabindan girip te farkli kisiler ve kisiliklerle mesajlar yazan insanlari  konu aliyor. Ben ise King David'in agzindan konusmadim. Sayet yazmissam buraya kopyalayabilirsiniz.

Kotu niyetli kisileri suzgecten elerken acizane tavsiyem o ki, degerli insanlari da ki ismen kimler oldugunun biliniyor oldugunu varsayiyorum (sahsimi katmiyorum) kaybetmemenizi oneririm. 

« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2009, 09:44:32 ös Gönderen: Isis »

Mayıs 10, 2009, 10:22:14 ös
Yanıtla #9
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Isis,

Aciklamalariniza katiliyorum. Site yonetiminin (sahsim dahil) elestriye her zaman acik oldugunu ve bunlari olgunlukla karsiladigini zaten biliyorsunuz. Uygulanan yaptirimlardan once yapilan arastirmalarin yuzeysel (yetersiz) oldugunun dusunulmesi ve bu dusuncenin sizin gibi degerli bir uye tarafindan ifade edilmesi, aciklama yapilmasina neden oldu.

Ifadede anlatilmak istenen bir yanlisa goz yumulmus olmasi degil, yapilanin bilgimiz dahilinde oldugu ve verilen kararlarin saygi ile karsilanmasi gerektigidir. Herhangi bir aciginizin olmasi yada bunun tarafimizdan yakalanmis olmasi soz konusu dahi degildir.

Onerileriniz elbette bizler icin degerlidir ve goz onunde bulundurulacaktir. Benim ise size bir tavsiyem mevcut degil. Forumda ornek bir uye oldugunuzu dusunuyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.