Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Eleştiri Hakkım.  (Okunma sayısı 8119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 23, 2019, 01:34:13 ös
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Uzun bir müddet bu yazıyı yazıp yazmamak için düşündüm,sonra yazmasam olmazdı diyerek karar verim.

Başta forumun kurucusu sn.mason olmak üzere,forumun 2 saygın moderatörü'nedir sözlerim.

Forumun kurallarına uymak biz forum katılanlarına harici ve masonlara eşit olarak uygulanıyor.
Forumda katılımcıların açtığı konuların forum sahibi ve moderasyon tarafından kaldırılmalarını ve bunu'da farom kuralına uydurmalarını kabul etmiyorum....

Tij denen üyenin açtığı tahrikkar konu başlıklarının ve bu konuların her sene düzenli olarak ısıtılıp ısıtılıp bu forumda verilmesi zaten başlı başına bi sorun.

Bu üye istediği konuyu açabiliyor ise bu konu başlığı sonuna kadar kalmalı.Tartışmaktan kaçınılmamalı.

Burada beni sıkan ve geren şey açtığı konuda Atatürk ile ilgili arka plandan ona soykırımcı demeye getiren söylemdir.
Bu yazının neden kaldırıldığı ve benim ayrı başlıkta açtığım karşı yazılarda aynı terazide değerlendirilip kaldırılmasını uygun bulmuyorum.
Yaptığınız işin doğru olduğunu düşünmüyorum.

Bakınız bu kişinin yalan dolan bir takım haberleri buraya taşıyıp ulu Önderi karalamaya çalışmasına müsade edemem.
Benim Atatürk ile iligili paylaşımlarım tamamen bilimsel araştırmalar ve tamamen az yorum içeren yazılardır,nasıl olurda aynı gözle bakıpta aynı muameleyi yaparsınız.

İş ve sorun halletme yönteminiz artık bumu?
Forumda bulunan kişiler forumun özde hakkını böylemi verecek.
Bu ülkede özellikle forumunuzda özgürlükçü bir forum olarak nitelendirdiğimiz ve bizimde öyle olduğunu düşündüğümüz bir forumda üstelik konu Atatürk ve onun hakkında karalamalar olunca ne yapacaktıkki?
onu savunmayıpta.
Böyle bir şeyi yaptığınıza inanamıyorum.

Söyleyecek bir lafınız yokmu ,kalmadımı?
Konu Atatürk olunca onu savunmak varken ona edepsizlik edenlere karşılığını vermek varken edebi ile bir yazıyı kaldırmak neyin nesidir.

Halının altına kaldırdığınız bu sorun kaltı ve bittimi?
tartışmayacakmıyız?

sn.mason
sn.risus
sn.arais

Bizden ne istiyorsunuz?
Böyle yanlış şeyleri yapmaktan ivedilikle vazgeçin.
Bu yazıyı bir eleştiri olarak kabul edin çünkü önce bana göre sanıyorumki birçoğumuza göre bu tip konularda yanlış yapmakta isiniz.

Bundan 10 yıl önceki konuları açın bakın nasıl sert tartışmalar yapıyormuşuz.
Yazılarımı kaldırmanızdan hoşlanmıyorum.
Kaldıki artık oldukça sınırlı paylaşım yapıyorum.Ben o yazılarda ortak değerlerimizi savunuyordum.
Kaldırdığınız yazılar sanırım sizinde ortak değerlerinizdir.

Konu Atatürk ve heleki onun aziz hatırasına saldırı olduğu zaman hassasiyetlere saygı gösterin lütfen.
Söyleyecek sözünüz yoksa olanıda engellemeyin.

Not;Umarım bu yazıyıda silmezsiniz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 06, 2019, 11:25:29 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın karahan'ın ifadelerine aynen katılıyorum. Evet, insanların eleştirisel yazılarına bişr yere kadar saygı duyulabilir, ama; söz konusu bir ülkenin banisi ve onun kurduğu bir rejim olunca bu eleştiriler karşısında tarafsız olamam. Evet , söz konusu ATATÜRK , CUMHURİYET , LAİK ve devletimin temel ilkeleri KURTULUŞ SAVAŞI MÜCADELESİ olunca ben TARAFSIZ OLAMAM.
       Sayın karahan'ın tespitlerine aynen katılıyorum. Tij nickli bu üyemiz, özellikle her yıl aynı konuyu gündeme getirerek imalı da olsa devletimizin banisi ATATÜRK'e hakaretamiz ifadeler kullanmakta, kendisinin ortaya attığı konu ile ilgili sorduğumuz sorulara ise asla cevap vermemektedir. Yani,  çok basit bir strateji ile "çamur atarak , izi kalmasına" uğraşmaktadır.
       G
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 06, 2019, 11:26:32 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Gerçekten bu konuda daha hassas davranılmasını ben de istiyorum.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 07, 2019, 01:44:47 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sevgili Alsah dostuma desteği ve hassasiyeti için teşekkür ederken bu yazıyı yazdığım bu forum sitesin de

Forumun sahibi ve moderasyonada katkılarından dolayı teşekkür ederim.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo