Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Norvecteki Fasist Saldiri ve Hurrlyetin Haberi  (Okunma sayısı 29432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2011, 01:54:33 öö
Yanıtla #40

siz de tarihi bilirseniz ne dediğimi anlarsınız...

bilgi katılıp katılmama lüksünüz olan birşey değildir...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 26, 2011, 02:04:27 öö
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

siz de tarihi bilirseniz ne dediğimi anlarsınız...

bilgi katılıp katılmama lüksünüz olan birşey değildir...

Sayın Mustafa Kemal

Bildiğim kadarı ile zaman zaman masonlarında zorda kaldığı oldu belli dönemlerde...
kaynak : http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Masonry
gerçi kaynak olarak bazı noktalarda wikipedia'yı bende beyenmiyorum , bazı yanlışlarını yakaladım, geçmişte...
geç oldu saat yatıyorum iyi geceler....

Saygılarımla,
418

Temmuz 26, 2011, 02:07:43 öö
Yanıtla #42

keşke yolladığınız linki bir okusaydınız.

cehalet gerçekten çirkefleştirir insanları... yanlış anlaşılmasın linkte yazanlardan bahsediyorum...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 26, 2011, 02:15:03 öö
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Konuyla çok alakası yok ama sözü geçtiği için bahsetmek istedim.

Gay veya biseksüel erkek kavramıyla erkek masör tercih ettiklerinden dolayı mesleğim gereği bir kaç tanesiyle tanışmıştım.  İnsan heteroseksüel olunca bir gayin elini bile sıkası gelmiyor çok itici hatta tiksindirici bir kavramdır. Yıllar önce çok methedilince six feet under adlı yabancı diziyi izlemeye başlamış orada kendini gizleyen bir gayin oluşu diziyi izlemekten beni soğutmuştu. Gerçekten de buna önyargı mı dersiniz homonel bir tiksinti mi bilemiyorum oldukça güçlüdür.  Bir gaye masaj yapmanın zorluğunu siz düşünün. Bu da bizim mesleğin zorluklarından biridir. Bana mı iyi insanlar denk geldi bilemiyorum fakat gaylerden çok kaliteli ve iyi insanlar tanımıştım.

Toplumumuzda yaşayan tahmin edemeyeceğniz kadar çok fazla gay-lezbiyen veya biseksüel erkek-kadın var. Toplum baskısı gereği kendilerini o kadar gizlemek zorundalar ki aileleri tarafından zorla kadınlarla evlendirilmelerine; gay sanatçıların yıllarca bunu gizleyebilmek için parayla yanına bayan kavalye kiraladıklarına falan bakarak toplumun hazmedemeyeceği bir kavram gibi duruyor.

Bu zorunlu gizlilik alışkanlığı nedeniyle mason olup kendini gizleyen gayler olduğunu tahmin ediyorum. Buna ikiyüzlülük ve münafıklık olarak bakmak bence çok acımasız duruyor ve insani açıdan üzüntü vericidir. 

Son yıllarda ülkemizde gaylere karşı önyargıların onlarla tanıştıkça bizden faklı insani yapılarının olmadığına şahit olarak azaldığını görüyorum. Bu önyargıların kırılması bu insanların hayatlarının hapishaneye dönüşmemesi açısından önemli bir şey.

Saygılarımla

Temmuz 26, 2011, 03:58:03 öö
Yanıtla #44
  • Uzman Uye

Bunca yazılanların ardınan tüm katılımcılara bir soru sormak istiyorum.

Bir kişinin,mason olduktan sonra çıldırma olasılığını yadsıyabilirmisiniz?...Nitekim,çıldırmış birisiden bahsediyoruz.

Saygılar

Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 26, 2011, 04:24:36 öö
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Bunca yazılanların ardınan tüm katılımcılara bir soru sormak istiyorum.

Bir kişinin,mason olduktan sonra çıldırma olasılığını yadsıyabilirmisiniz?...Nitekim,çıldırmış birisiden bahsediyoruz.

Saygılar

Sayın Ceycet psikolojik sorunların en kötü yanı ne hastanın ne de çevresindekilerin fark edememesidir. Bir de birikim yapıp belli bir noktadan sonra patlayan hastalıklar var.
Örneğin şizofreni hastalığı 30-40 lı yaşlara kadar en ufak belirti vermeyebilir. Bir psikiatri kliniginde masörlük yaparken doktorun şüphelenmesi üzerine benim de şizofreni olduğumu öğrenmiş şoke olmuştum. Çünkü halusinasyon görme ve ses duyma gibi belirgin şizofreni belirtileri bende yok. Fakat şizofreninin de hafif versiyonları varmış.

Bu katliamı gerçekleştiren kişideki sorunları mason arkadaşlarının anlayabilme ihtimalleri olacağını sanmıyorum. Yani bu kişinin yaptıklarına bakıp masonluğu yargılamak çok doğru bir yaklaşım olmaz.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2011, 04:29:51 öö Gönderen: Masor1976 »

Temmuz 26, 2011, 04:37:56 öö
Yanıtla #46
  • Uzman Uye

Bu ihtmalin anlaşılamamasını sorgulamıyor,dolayısıyla masonları eleştirmiyorum.

Sanırım anlatmakta zorlanıyorum.

Saygılar

Temmuz 26, 2011, 04:46:56 öö
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Bu ihtmalin anlaşılamamasını sorgulamıyor,dolayısıyla masonları eleştirmiyorum.

Sanırım anlatmakta zorlanıyorum.

Saygılar

Sayın Ceycet, Masonluk denilince masonlar haricindeki insanların aklına gelen ilk önyargı karanlık işler peşinde olan derin devlet yapılanması gibi bir şey; masonluğa üyeliği olan bir kişinin yaptığı katliam ve bu katliamı siyasi bir radikal inanışın kanlı ritüeli gibi gösterme çabası söz konusu olunca insanların bu konuda önyargılarıyla düşünmeleri doğaldır. Bak dememiş miydik muhabbeti dolanacaktır yani.

Bu önyargıları aşmak ve bozmaya çalışmak tabi ki masonlar açısından zor olacak.

Soruşturma neticelenirse ve tek kişinin değil de bir çok kişinin bu işi organize ettikleri gibi bir durum ortaya çıkarsa ve bu kişiler de mason ise o zaman masonlara çamur atılabilir. Aksi taktirde sizin de bahsetmeye çalıştığınız gibi bireysel bir cinnet hali olarak bakmak en mantıklısı gibi duruyor.

Saygılar.

Temmuz 26, 2011, 04:58:07 öö
Yanıtla #48
  • Uzman Uye

Sayın Masor 1976,

keza  forum üylerinin bir çoğu olarak ,hem bahsettiğiniz,hemde mevcut  önyargılarların tamamıyla mücadele ediyoruz.

Önyargılara tamamen açık olmak veya mevut kabullerimizi önünü kapamak,bizleri birey olabilmenin dışında tutar,diye düşünüyorum.

Saygılar
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2011, 05:00:12 öö Gönderen: ceycet »

Temmuz 26, 2011, 05:06:45 öö
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Önyargılara tamamen açık olmak veya mevut kabullerimizi önünü kapamak,bizleri birey olabilmenin dışında tutar,diye düşünüyorum.

Saygılar

Sayın Ceycet yukarıdaki cümlenizden pek bir anlam çıkartamadım gecenin bu saatinde kafam durdu sanırım. Fakat anlatmak istediğinizi anlıyorum. Önyargı kavramı kırılması çok zor bir kavramdır. Örneğin hatalı öğretilen bir ilimi edinen öğrenciyi düzeltmek, o ilmi o öğrenciye sıfırdan vermekten daha zordur.

Saygılar, iyi geceler.