Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hangi müzik tarzini seviyorsunuz?  (Okunma sayısı 34627 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 09, 2007, 01:05:12 öö
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Ben mistik müzikleri, bazen senfonik metal müziği de cok sevmeme rağmen asıl tercihim kesinlikle klasik müzik ve operadır. Chopin ve Bach benim için bıkılması imkansız bestecilerdir... Yehudi Menuhin'in Bach performanslarını  da dinlemenizi şiddetle öneririm; uykuya dalmadan önce mükemmeldir.
     Mistik müzik olarak, kendine has tarzıyla büyük ün yapmış olan Loreena McKenitt'e hayranım; ayrıca Dead Can Dance ve Gregorian'ı da anmadan geçemem.
     Unutmadan, Yahudi kültürünü ve müziğini metal müzik ile mükemmel bir şekilde harmanlamış olan İsrailli Orphaned Land de çok kaliteli bir grup bana göre. Yılda bir kaç kez de Türkiye'ye gelirler, kaçırmayalım.
     Son olarak da bir parça tavsiye etmek istiyorum: Nyman - The heart asks pleasure first

Saygılarımla

Eylül 25, 2008, 04:33:39 ös
Yanıtla #41
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bende eskiden doom,death ve her ağır türünü severek dinlerdim özelliklede Marilyn Manson.Tüm diskografisi hatta konser DVD leri bile var bende.Artık kafam kaldırmıyor.Neredeyse newage dinlemeye başlayacağım.Metal müzik hayranı birisi için utanç verici bir aşama :)

Marilyn Manson'nın kafanızı şişirmesi doğal gerçi biraz piyasadır mtv tabanlıdır ama utanç konusuna bende yaklaşıyor gibiyim artık. 60'ların sakin müzikleri hoşuma gidiyor.

Marilyn Manson hayranlarina kucuk bir hediye.

Iyi Gunler
Pasha

Eylül 25, 2008, 05:02:55 ös
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

Vazgeçilmezim Türk sanat müziği,dinlenmek için de klasik müzik

Eylül 26, 2008, 03:56:04 öö
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Vaz geçilmezlerim:
- Türk Sanat Musikisi.
- Klasik Batı Müziği.

- Türk Halk Müziği.
Eğlenceliklerim:
- Geleneksel Rum, Yahudi ve eski Fransız müzikleri.
- Reggae

Esenlikle . . .

Mart 11, 2009, 05:38:06 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

bende encok özgün müzik.pop, rock vb severim

Mart 12, 2009, 02:21:13 öö
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Tabiki Klasik Müzik ...
İşte bir kaçı..

Charles Gounoud
Faust:Askerler Korosu  ''Deposons les armes
Fransız operasının en ünlü ve en çok dinlenen yapıtıdır..
Askerler savaşın bitmesinin ve evlerine dönmenin çoşkusu içindedirler..

Ludwig van Beethoven
Fidelio '' O welche Lust
Seville yakınlarında bir hapishanede Leonara gardiyan Racco'yu mahkumların avluda bir kaç dakika temiz hava alması için ikna etmiştir.Aslında onların arasında  yanlış yere suçlanmış kocasını aramaktadır.

Verdi
Macbeth Patria oppressa
İskoçyalı sürgünler Macbeth'in zulmünden kaçarlar ve memleketleri için ağıt yakarlar.

Madest Mussorgsky
Boris Gudanov  Taç Giyme Sahnesi
Kremlin'de  Asampsiyon Katedrali önünde,halk zorla iktidara gelen ve yeni taç giyen Boris Gudanov'u selamlar.

Maurice Ravel
Bolero
Ravel' in en popüler ve en tartışmalı eseridir.Ritim tutkusu.Tek bir tema aldırmaz,büyüleyici bir ritimle döner,hiç bir tuş değişikliği olmaz,bir nefes bile alınmaz.Yalnızca orkestral volüm yavaş yavaş artar ve ancak böylece bir hareket duygusu verilir.Bolero'yu yalnızca enstürmantal bir egzersiz olarak niteleyen Ravel de eserin bu kadar popüler olmasını anlayamamıştır.

Yukardaki besteleri çoğumuz duymuşuzdur ama orjinal olarak  dinlemekte fayda var. Karşınıza çıkarsa kaçırmayın alın derim..

« Son Düzenleme: Mart 12, 2009, 02:23:45 öö Gönderen: Ben-Hur »

Mart 12, 2009, 12:53:39 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Bunu tahmin ettiğim için sonradan notu ekledim Sayın Anatolic; tamamen art niyetim yok tabiki müziğin evrenselliğine inanırım ama doğrusunu söylemek gerekirse bağlama türü müzikleri dinleyeceğinizi düşünmek aklıma gelen en son şeydi; herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet verdiysem özür dilerim, sadece merakımdan bunu belirttim yani kısacası beni pek de ilgilendirmiyor tabi bunun farkındayım ama Mason olduğunuzu düşününce genel olarak bunu belirtme ihtiyacını hissettim.

Sayın Isabell,

Masonlukla Halk Müziği yan yana gelemezmiş gibi bir yorum yapmışsınız da ben hiç mantık bulamadım açıkçası. Garip...

Saygılar,

Nisan 29, 2009, 12:50:48 öö
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

stevie wonder,ray charles,aretha franklin,mariah carey,tina
turner,marvin gaye,beethoven,vivaldi,mozart,metallica,def leppard,justin timberlake,
mercan dede,erkan oğur,neşet ertaş,musa eroğlu,onno tunç,sezen aksu,zeki müren,gospeller...

Bir de merak ettim müzik tarzlarını samimiyetine göre karşılaştırmışsınız.Bu müziklerde samimiyeti belirleyen unsur nedir?rock nasıl rap müziğe göre daha samimi oluyor? Belirleyici nedir?

Temmuz 06, 2009, 05:19:15 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Ugo Farell, Edith Piaf, Mireille Mathieu, Jacques Brell, Henry Purchell...

Yani biraz klasik, biraz opera, biraz popüler...

Temmuz 06, 2009, 10:35:05 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Johann Pachelbel 'in Canon 'unu elektrogitarla çok iyi yorumlayan bir müzisyen var , internette izlenme

rekorları kırmış , Jerry C. isimli üniversite öğrencisi...En beğendiklerim arasındadır...Dehşet güzel !