Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hür Köşe  (Okunma sayısı 11599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 26, 2011, 06:56:55 öö
Yanıtla #10
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Hur Kose`ye yanlizca yazarlar kayit olabilmektedir. Hur Kose`ye herkes tarafindan yorum eklenebilmektedir. Ilgili duyuru yayinlanmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 14, 2011, 10:33:39 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Sayın MASON, Ben  soruma sayın Zagzagel'den yanıt beklerken yanıtın sizden gelmiş olduğunu sizin diğer yazılarınızı okur iken gördüm. Her şeyden önce lütfedip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. O arkadaşımızın durumuna üzüldüm. Yazık etmiş. Okyanus gibi bir kütüphanenin ne yazık ki farkına varamamış (balık suda yaşar suyun kadrini bilmezmiş, sudan çıkarıldıktan sonra anlarmış).
        Mesajınızı aldım sağ olun.
        Saygılar -sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mart 15, 2011, 02:39:48 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Alşah bir şey demiş. Benden bir cevap bekliyormuş. Alla alla dedim ne cevabı. Sonra farkettim ki nuru ziyayla ilgili soru sormuş bana, benden cevap beklermiş, şu Masonların Gunluk Yasantilari başlığında http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=11830.0 . E iyi de neden burada teşekkür ediyor en yönetici sayın Mason'a? Bunu çakozlayamadım. Sonra farkettim konu başlığı Hür Köşe. Arkadaş galiba bu başlığı görünce aklına gelen konuyu burada yazabilirim diye düşünmüş. :) E tabi o da olabilir ama benim anladığım kadrıyla bu konu hür köşe isimli bölümün tanıtımı ve o bölümle ilgili konular hakkında açılmış. Eh bir yönetici arkadaş el atıp bu başlıktaki ilgili yazıyı asıl yerine taşıyabilir. Konu bütünlüğü bozulmaz :)

Hem madem o bölüme taşınır umidiyle ben de şu Alşah'ın mesajına bir cevap vereyim. Şöyle sormuş:

Sayın Zagzagel , Nuru Ziya sokağında bir buluşma yeri olduğunu bildiriyorsunuz.  Peki taşrada oturanlar böyle imkanlardan nasıl yararlanabilirler.  Diğer bir deyişle  taşradaki kardeşlerimiz bu sorununu nasıl çözebilir. Saygılar-sevgiler.

Evet bildiriyorum. Nuru Ziya Sokak Numara 19 falan galiba. Taşradaki kardeşleriniz kimler bilemiyorum ama eğer onlardan kastınız masonlarsa emin olun onlarında buluşma yerleri vardır. Bu forumda bir yerlerde taşrada olan buluşma yerleri yazılmıştır muhakkak. ha yok değilseniz o zaman zaten masonlarla kardeş falan değilsiniz demektir. Mesela ben Mason olmadığıma göre sayın MASON'la kardeş değilimdir. Ama eminim ki kendileri beni severler, çünkü onlar tüm insanları severler :) böyle deyince de aklıma arkadaşın merhaba canım şiirindeki şu mısra geldi "zeki müreni seviniz" (bu şiiri severim ben, farklılıkların anlaşılmasını ve kabullenilmesini söyler bana hep, farklılıklarında bir arada yaşayabileceğini söyler, insanların tercihlerinin sorgulanmaması gerektiğini söyler, söyler allah söyler ki o yüzden ben ve annem allahı çok severiz belki de bu sebeple hayat traji komik bir homoseksüeldir. neyse konu başka yerlere kaymasın derdimi anlatmaktan öteye gitmeyeyim. sonra alimallah)

Her ne kadar sayın MASON "sitemize yakismayacak, yanlis bir uslup ile laubali ve esprili bir cevap"tan basediyor olsa da aslında cevaptan ziyade sorudaki garabete dikkat çekmek istiyorum ben. (sizin sorunuz değil sayın Alşah hemen hareketlenmeyiniz. :) )

Neyse biliyorum ki ben, Zagzagel, forumda pek sevilmiyorum, saygın üyelikler arasında lüzümsuz bir yer işgal ettiğim bile söylenebilir, laubali, geyik vs. O yüzden çoktandır somurtkan oturuyorum yerimde. Ama beni sevmemeniz demek bana üzülmenizi ya da ne bileyim dalga geçmenizi de gerektirmez.

Bir de son söz o beyit şöyledir:

cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler
ol mâhiler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler

üzüntülüklerim ve sevindirikliklerimle.

Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Mart 15, 2011, 11:07:53 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayın Zagzagel, pek sevindirik olamadım.  Kendinizi güzel tanımlamışsınız.
       Hoşçakalın-olduğunuz gibi kalın.
"Vur ama dinle beni"

Mart 16, 2011, 03:02:50 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ah bilebilselerdi, ah anlayabilselerdi... derdin ne olduğunu, ne dediğimi, neyi neyin yüzüne vurduğumu. ah zalim ciddiyet! seni ancak gülersem yadırgamıyorum ve ancak gülersem...

orda kalın sn. Alşah

şaşıp kalmışlıklarımla.

Mart 17, 2011, 03:17:37 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Ben sizi seviyorum Zagzagel, tabi bir önemi varsa.. :)
Ciddiyet, asalet, üzerimize giydiğimiz takım elbiseler gibidir. Ama takımelbiselerle, pinik yapamaz, yer sofrasında oturamaz, yatağınıza yatamaz, koşamaz ve daha bir çok şeyden mahrum kalırsınız. Ama sizi çok saygın, ciddi hatta asaletli gösterir.
Siz üzerinize çaputta örtseniz benim için birşey değişmez merak etmeyin. Ceza aldığınız zaman forumda aktif değildim sanırım, hem olsaydım bile ben zaten daha önce bu ciddiyet konusunu işlemiştim. Ve artık tartışmayı yersiz buluyorum.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mart 17, 2011, 04:23:28 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Var ol sevgili Prometheus :)

Mayıs 01, 2011, 01:09:38 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Sn Yonetim,

Bazi sitelerde yazilar istense de copy-paste yapilamiyor. Elbette baska yontemleri var ancak bunlarla ugrasmak istemeyen kolaycilar icin biraz da olsa intihalcilik engelleniyor. Bir uyenin bir yaziya yazdigi yorum nedense bana bunu dusundurttu. Diyorum ki, acaba ayni yontem Hur Kose'deki yazilar icin de gecerli olsa nasil olur?

Ağustos 02, 2013, 01:11:39 öö
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben başvururken söylediğim şekilde her ay yazı yolluyorum ama okuyan var mıdır acaba merak ediyorum.  Bir de beğenmişler midir okuyalar onu da öğrenmek isterdim. Bakıyorum bazı aylar sadece ben yazı yollamışım sanki herkes unutmuş gibi Hür Köşe'yi :(