Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hz. İsa hangi dine mensuptur?  (Okunma sayısı 129026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 22, 2011, 11:04:47 öö
Yanıtla #70
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bunun dini inancla ne alakasi var sayin Barbaros?

Hz. Ibrahim'in Turk oldugunu savunuyorsunuz. Ben ise Turkluk kavraminin hem yer hem de zaman olarak ortaya cikmasinin bundan cok daha sonrasina rastladigini dusunuyorum. Dolayisiyla boyle bir sey mumkun degil. Sizin dusunceniz aksine "mantikli" oldugum icin zaten boyle bir seyi kabul etmekte zorlaniyorum.

Hz. Adem de Turk muydu acaba? Peki Hz. Ibrahim Turkse, Turklerin cok sevdigi Yahudiler de o zaman Turk kokenli olmuyorlar mi?

Ayrica Peygamberler isiktir demissiniz. Dogru. Fakat peygamberlik kime gore neye gore?  Bahá'u'lláh da bir isik miydi ornegin?

Esenlikler,
Laus Deo.

Sayın Laus Deo,

Alakasızlık arıyorsanız lütfen bu konudaki mesajlarınızı tekrar okuyunuz.

Hz. İbrahim bana göre Türk'tür. Ben öyle hissediyorum. Olamaz mı?

Bazen mantıklı olmak yapıcı ve tutarlı olmaktır. Bütünü görmektedir.

Selamlar,
Barbaros.

Eylül 22, 2011, 11:15:32 öö
Yanıtla #71
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Yahudiler Turk demek ki o zaman. Araplar da oyle...

En azindan koken olarak.

Demek ki Yahudiler, aslinda Turklerden geliyorlar.

Yan bir baska degisle, Yahudiler Turkler.

Bir de merak ediyorum, Adem ile Havva'nin etnik kokeni hakkinda bir fikriniz var mi? Peki ya Nuh Peygamberin? O da Turk muydu? Yoksa Turkluk bir anda Ibrahim Peygamberde mi olusuverdi? Biraz aciklarsaniz belki ikna bile edersiniz beni?

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Eylül 22, 2011, 11:40:18 öö
Yanıtla #72
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu konu nereden çıktı ipin ucu iyice kaçtı,son kez bu konun nasıl buraya geldiğini anlatmaya çalışayım.Tüm peygamberler yahudidir dendi bu forumda,konu oradan buraya geldi.Hz.ibrahim sümerlerin etkin olduğu dönemde yaşadığı biliniyor.Tabiki ispatı çok zor sümerlerin türk olup olmadıkları sadece bir tez.adem ile havvanın bir soyu yok idi en azından ben öyle biliyorum ama en güzel soru adem ilk atamıdır ilk peygambermidir cevabı ise ikiside hem ata hem ilk peygamber.

Saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 22, 2011, 01:55:32 ös
Yanıtla #73

8 sayfa yazdıktan sonra bir tartışmanın "inandıklarınız" üzerinden devam edemeyeceğini görmediniz mi hala? Hayret...  Aklın önde olmasını aradığımız bir forumda "Kuran Tanah'ı döver" (veya tam tersi) şeklinde devam eden bir tartışmaya artık dur demek gerekir...

Lütfen...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Eylül 22, 2011, 02:08:55 ös
Yanıtla #74
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Benim bırakma noktam burası idi sn.mustafa kemal.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 22, 2011, 05:50:29 ös
Yanıtla #75
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Mustafa Kemal Kardesim,

Burada yazismalari daha dikkatli okusaydin burada tartismaya katilan herkesin ayni vurguyu yapmaya calistigini gorurdun. Mesela ben "bahaullah" da isik miydi diye sorarak, bunlarin hepsinin goreceli oldugunun altini cizmeye calismistim. Sayin Karahan ve Barbaros'un da ayni gorecelilikten haberdar olduklari bazi mesajlarindan anlasiliyor.

Ve yine biraz daha dikkatli okusaydin, bu tartismanin kilitlendigi noktanin aslinda Kuran-Tevrat karsilastirmasindan cok, Hz Ibrahim'in etnik kokeninin Turk oldugunun soylenmesinden sonra ciktigini gorurdun. Bunun inanisla alakasi pek yok...

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Eylül 22, 2011, 05:58:41 ös
Yanıtla #76
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Gene D. Matlock'un Türkçeye çevrilerek yayıhnlanmış bir kitabı var: "Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz."

Bu konuyla ilgisi olanlara öneririm.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 22, 2011, 07:05:19 ös
Yanıtla #77
  • Aktif Uye

Sayın ADAM'ın bahsettiği kitabın tanıtımı aşağıdaki linktedir.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,7609.msg56217.html

Ekim 03, 2011, 02:11:58 öö
Yanıtla #78
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar Hz İbrahim kenanlıdır. Soyuda kenanlı soyudur. Hacer de arap değildir. Kenan ülkesindeki bir kabiledendir. Aynı sarah gibi.. Yahudi soyu Yakup ile başatabilirsiniz veya Yusuf ile ondan öncesi öncesidir. . Soy ordan başlar devam eder. Karışık değil yani. Araplarda Yahudilerde temelde kenanlı olmuş olurlar. Özelde ayrı iki soy olurlar. Kenanca ise bugün bildiğimiz Hami-sami dil ailesinin temelidir. Bunun içerisinde aramca diye dil vardır İsa bu dili konuşurdu mesela. Türkler ise Ural altay dil ailesini kullanır. Arada oho klometreler vardır. Çok mesafe türk olamaz. Türkler olsa olsa moğollar, japonlar ve koreliler ile akraba olur. (Dil ailesi meselesi) Hatta Kenanlılar ile arada hint avrupa dili konuşan bugünki pakistanın kuzeyindeki alanda at koşturan milletler vardır. Bunlar daha sonra slav dilleri konuşulan milletlerin içerisinden geçerek avrupaya gitmişlerdir.

İsanın dayısı Önemli bir peygamberdir kendisini de Musevi olarak tanıtır. Annesi de musevidir. Ama kendisi musevi değil İsevidir. Yani kendisi bizatihi hristiyanlıktır. Hristiyan mantıkla tanrının yer yüzündeki zuhrü olduğu için dininin var olması gibi birşey düşünülemez. Bildiğin tanrı kuzusudur işte. Gnostik mantıkla bakarak isanın dini nedir diye bile sorsanız Babasının dini diye cevap alırsınız. İstediğiniz gibi amuda kalkıp baksanız bile İsa İsevidir.

Ekim 06, 2011, 11:08:09 ös
Yanıtla #79
  • Uzman Uye

Günlerdir internetim arızalı. Ne yaptıysam ne ettiysem şu meşhur 7/24 hizmet veren telefonlara bir türlü ulaşamadım. Günlerdir ne bir yorum okuyabildim ne de bir kelime bir şey yazabildim. Bu gün genç bir kardeşim geldi saatlerca arıza servislerini aradı, sonunda bir kişiyi yakaladı da internetimi onardı.
        Sayfamı açtım, baktım konu önce ırklarla ilgili yani Hz.İbrahim'den başlayarak ve hatta Hz. Adem'e ,Hz. İsa'ya kadar varan bir  süreç içinde  Arabistan Yarımadasında yaşamış bütün
paygamberlerin ırkları açıklanmaya çalışılıyor. Arabistan Yarımadasının binlerce yıl önceki geçmişi ile Türklüğü nereya oturtacağım da şaşkın şaşkın dolaşırken  iken birde baktım konu birden bire dinlare  dönmüş. Yani şimdi Hz. İsa'nın etnik yapısı ile İsevi olması  arasında nasıl bir rabıta kurabileceğiz ? Lütfen dinler le ırkları aynı şeyler olarak görmeyelim. Etnik yapı yani ırki genetik yapı ile inançtan ibaret olan dini yapı bambaşka şeylerdir. Geçmişte konu hakkında epey geniş açıklamalar yapılmıştır. Aslında tartışılması bile bence gereksizdir. Yani Türk etnik yapısından olup ta Müslüman olmayan bir çok ülke vatandaşı vardır. Aynı şey, bütün uluslar ve dinler için de geçerlidir.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"