Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TRT, FETHULLAH GÜLEN'in mi?  (Okunma sayısı 25591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 31, 2010, 02:15:32 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Guguk Devleti :) Güzel isim , Muz Cumhuriyeti de denebilir :)

Ocak 31, 2010, 02:18:14 ös
Yanıtla #11

Bir iki gün önce Syn. Kerem Doksat da bu haberi sitesinde yayınlamıştı. Oraya yazdığım yorum tabii ki yine onaylanmadı. Kısmet burayaymış.

Bu verilen haber kadrosu "tüm kadro" mu? Yoksa tüm kadronun içindeki bir kısmı mı? Bu oranı bilmeden işin içinde lobicilik olduğunu, kayırma olduğunu, liyakat esasından torpil esasına kayma olduğunu anlayamayız. Haber çok çiğ. Haberi veren kurum da çok çiğ. Dolayısıyla ajitasyon malzemesi gibi geliyor bana. Bunun doğruluğu, ancak bu şahsın eylemlerinin açık seçik görülmesiyle anlaşılabilir.

Ama bu kadar beklemeyelim ve en kötüsünü düşünelim; Ahmet Böken, gerçekten ağırlıklı olarak Nur Cemaatine yakınlığıyla bilinen kurumlardan TRT'de kadro oluşturuyor olsun.

Yapılan tabii ki uygunsuzdur. Ben, liyakat esasının devreye girmesini beklerdim. Yani kişiler, bağlı olduğu cemaate, topluma, dine, ideolojiye vb. değil, nesnel, ölçülebilir başarılarına göre seçilmelidir. Varsayımımız lobicilik olduğuna göre, liyakat esasından kimlik esasına olan bu kayma kabul edilebilir değildir. Birincisi orası bir kamu kuruluşudur. İkincisi kamu kuruluşu olmasa bile bu çeşit bir kabul irrasyoneldir; daha başarılı olma imkanı varken, daha azıyla yetinilmiştir. Ve objektifliğe gölge düşürülmüştür.

Ama suç değildir tabii ki. "Yanlış" ile "suç" kavramlarını karıştırmamak lazım.

Çözüm, şeffaflıktır. Denetlenebilirliktir. Hesap sorulabilirliktir.

Sadece TRT'de değil, tüm devlet kurumlarında böyle bir lobicilik hakim olabilir.

Syn Cardiffmonster'in dediği gibi; hükümete bağlı olunca bu tür şeyler anormal görülmez.

Evet, hukuka göre "anormal" değilse, burada suçlayacak birini de bulamazsınız.

Sadece oturur konuşuruz bunları, daha fazlası yapılmaz. Neden? Belki hala yürütme erkinin elinin çok güçlü olması yüzündendir. Kamu kurumlarında işe alınma, yükselme vb. süreçlerin nesnel verilere göre değil, keyfe keder yapılmasına neden olan yasa ve tüzükler yüzündendir.

Usul, metod, yasalar aynıdır, içerik değişmiştir. Ve burada bu içeriğin değişmesine sinirleniliyor.

Bence usul aynıysa, yanlışlık usuldeyse, içeriği eleştirmek bir anlam ifade etmiyor.

Vaktiyle söz söylemediğimiz, iktidarı elimizde tutmak için koruduğumuz yasalar, tabii ki farklı biri başa gelirse tamamen bize karşı döner. Öyle değil mi?

Devlete verilen vergileri 28 Şubat sürecinde haram edenler bugün iktidarda. Yarınsa, belki bugün haram edenler iktidarda olur ve TRT ona göre yapılanır.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Ocak 31, 2010, 04:47:22 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Yani ben gündemin gerisinde kalmışım hakikaten yeni bir trthaber kanalı kuruluyormuş odatv'nin haberi yalan değil okuduğum kadarıyla yukarıki yazımı düzeltemediğimden burda belirtiyim dedim.Ama Trt türk varken bu kanal nasıl olucak bilmem..

Saygılarımla..

Ocak 31, 2010, 05:08:33 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

TRT her zaman ciftlikti ama AKP malum bu çiftlik kullanma da herkesten gözü kara olduğu için bu donem ciftlik halı çok daha bariz ortada. KabalAdan transferler yetmemiş (en son Trt1 Ana haberinde acaip bir transfer olmuştu) anlaşılan ATV knl7 den de alımlar yapılıyor.

Güzel noktaya temas etmişsiniz sn skullG,

Aslında çiftliklere bu kadar saldırgan olmalarının sebebi, memleketteki tüm arpalıkların çoktan zaptedilmesi sonucu artık çöreklenecek bir yerin kalmamış olmasından ileri geldiğini düşünüyorum...:) trajikomik de olsa, arpalık kalmayınca da, ek-çiftlikler inşa etme yoluna gitmişler.....gariplere çok görmemek lazım, başka tesis kalmamış.....

Ocak 31, 2010, 07:36:23 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Yani ben gündemin gerisinde kalmışım hakikaten yeni bir trthaber kanalı kuruluyormuş odatv'nin haberi yalan değil okuduğum kadarıyla yukarıki yazımı düzeltemediğimden burda belirtiyim dedim.Ama Trt türk varken bu kanal nasıl olucak bilmem..

Saygılarımla..
Sn. Amurdad
Bence odatv için devamlı yalan haber yapıyor gibi bir itham çok ağırdı zaten.
Ben hem odatv yi düzenli olarak takip ediyorum hemde aktifhaber isimli cemaat haber sitesini ikisi aradaki fark ise; odatv  bazen abartılı bazende dedikodu kaynaklı haberler yapıyor fakat bu haber dikkat edilirse asla şöyle oldu böyle oldu demiyor kulislerde bu konuşuluyor, kulağımıza bu çalındı gibisinden haberler oluyor. Fakat aktifhaber gibi cemaat siteleri bunu yapmaz dedikodu kaynaklı haberde asla bunun bir söylenti olduğu gerçek olup olmadığının bilinmediği belirtilmez direk şöyle oldu böyle oldu denir. dolayısıyla objektif bakmıyor olabilirim ama odatv çok daha ahlaklı haber yapmaktadır ve daha az provakatör bir haber sitesidir(cemaat in siteleriyle karşılaştırıldığında tabi)

Ocak 31, 2010, 09:00:59 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Ama yinede böyle haber siteleri yönlendirici ve yanlı bunu kabul edersiniz sanırım Sn.Mericmac..Ben zaten haberin ideolojik verilmesine karşı olduğumu yazımda belirtmiştim...

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2010, 09:04:08 ös Gönderen: amurdad »

Şubat 01, 2010, 12:51:03 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Haklısınız odatv tamamen tarafsız haber verir, her yazdığı yüzde yüz doğrudur, yönlendirici haber vermez diyemem ama bence bu etkiye karşı bir tepki yandaş medyanın kirli, iftiraya yönelik, provakatör haberlerine karşı bir tepki, belli çevrelerde böyle bir tepki oluşmaması beklenemezdi hatta bence şimdilik hafif bir tepki bile.
İçine ideoloji karıştırılmamış haber dinlemek maalesef Türkiye'nin yakın gereceğinde bence görebilceğimiz bir şey değil. Pandoranın kutusu açıldı ve herkes ideolojik haberin halk kitlesi üzerindeki etkisini gördü bundan sonra kimse bu silahdan vazgeçmek istemez:(

Şubat 01, 2010, 07:00:32 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Türkiyede fethullahın almadığı yer kaldımıki
En son ordu kaldı onuda alır yakında...

Şubat 01, 2010, 07:10:36 ös
Yanıtla #18

Kimsenin yanlış anlamasını istemem

Ancak, şu anki benim gözlemlediğim, *şahsi düşüncem*, bu cemaatinde, hükümetinde karşısında yapılan yorumlar, zamanında onların masonlar, yahudiler, solcular ve bilimum karşıt düşünceleride dair yaptıkları ile aynı çizgide....

O zamanlar, kimi tanıdığım bazı muhafazakarları tenkit ederdim, ancak bugünkü durumda, güç dengeleri değiştiğinde, rollerinde değiştiğini görmek beni rahatsız ediyor. Rol değişiminden ziyade, aslında değişen bir şey olmadığını dörüyorum. Hukuki, ve idari olaylar ideolojik maskelerle eleştirilirken, parsayı gene birileri götürüyor.... Silivrisi bilmem ne mahkemesi, adamlarda iddianame var, faili meçhullerden, darbelere, soruşturup neticelendirecekler ----Allah bilir bu gidişatla kaç sene sürer...---

Ancak, davadaki adamların ideolojisine vs odaklanıp, hukuk sistemindeki çarpıklıkları gözden uzak tutmak; dahası, işi hükümet muhalefet çatışması boyutuna indirmek bana çok mantıklı gelmiyor. Zira bunların gözönüne getirilen ve vurgulanan, taraftarları/üyeleri diyelim, onları aynen bu kanalda gösterdiğiniz zaman, geçmişteki farklı aktörleri olan çatışmalar ile aynı zemine taşınır. O zaman da o doğruysa bu da doğru, bu doğruysa o da doğru gibi mesnetsiz bir tablo ortaya çıkar....

Not: Eskiden, bunların cemaatinin gazetelerindeki haberlere muhalefet ettiğimde o cemaatten tanıdığım bir kaç kişi solculukla, ulusalcılıkla itham etmişti, şimdi de tahmin ediyorum belki şimdi de akpci yahut cemaatci diyecekler olacak.... mümkündür herkesin herkesi istediği gibi algılayabilir.  Ben kimseyi tesir altında bırakmayacaksam,  kimse de beni tesir altında bırakamaz...

saygılarımla
Cok ilginc ve objektif tespitler. Kutluyorum.
Spes mea in Deo est

Şubat 01, 2010, 10:22:02 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Acaba masonluk içinde fetoculuk ne kadar yaygın? ben yaygın olduğuna inanıyorum umarım yanılıyorumdur.