Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaratıcı bir Tanrıya kesinlikle inanmıyorum.  (Okunma sayısı 43215 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 30, 2009, 05:37:47 ös
Yanıtla #130
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Aslında ben insanların bir tanrıya inanmalarını anlayamıyorum..

Buna neden ihtiyaç duyduklarını,bu inançlarının ne kadar doğru,bilimsel ve güvenilir olduğunu...

Yukarıda dediğim gibi eğer insanı mutlu diyorsa bırakın inansın.. fakat bilimselliğe dayanmayan bir konuda  ben inananları ve bir tanrıya inanmayı ve hatta etrafmızda olan bitenleri bir inanış sistemine veya tanrıya bağlamayı gereksiz buluyorum.
İyi bir insan olmanın,barış,kardeşlik taraftarı olmanın,kendince var olmanın herhangi bir inanış sistemine ,dine bağlı olmaması gerekir. İnsanları aydınlığa götürecek yol önce önündeki dogmalardan temizlenmelidir.

sn.torbacı yazılarınızı ve yorumları baştan beri okuyorum.ama henüz istenen cevap yerine sadece anlamı olmayan redçi uslupla devam ediyorsunuz.ozaman bir yol haritası yapalım sizce sakıncası yoksa ben inanan sen inanmayan olarak sorgulayalım.ama bu bir yarışma değil.

insan nedir sizce ve kendini tanırmı.çevresinde yaşarken okadar çok arkadaş hataları yaparak tanıyamamışım sızlanmaları yaparken kendini ne kadar biliyor.
insan sizce neden yalnız yaşayamaz karınca kolonileri gibi beraberiz.
sizce siz iyi birimisiniz hata yaparmısınız insanla ilgili hataları neden yaparsınız kendinize tepkiniz ne olur.
yalnızlık sizi ürpertirmi korkarmısınız aciz hissedermisiniz kendinizi
sence sen aklınla herşeyi halledebilirmisin dünyada gördüğün birçok olumsuzlukların o akıllı beyinlerden çıkması sana korkunç gelmiyormu.
zaaflarınız zayıflıklarınız korkularınız aczlikleriniz varmıdır varsa kendinize itiraf edebiliyormusunuz cesurca
siz insan olarak hem iyi hem kötüsünüz sizce doğrumudur bu söz.
kendinizi tanımayı başardığınız anda allahınızı bulmuş olursunuz aslında yukardaki soruları kendine uygula cevaplardan bir sentez yap.hayatta herşeyin bir ustası vardır.bir sandalyeysyi mobilyacı yemeği aşçı,elbiseyi terzi yaparsa bu muhteşem kainatında bir yaratanı olmasına inanmak neden zor geliyor sana.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo