Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nicin Topraktan Yaratildik?  (Okunma sayısı 18921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 29, 2007, 03:53:38 öö
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Bu noktalı virgül işi çok iyi oldu.ekranı gözlerim görmez oldu. :)
sonra devam ederiz 8)
muhabbetin çok güzel ;)

Temmuz 29, 2007, 03:55:30 öö
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

; koydum noktalı virgülü ;

Temmuz 30, 2007, 09:28:05 öö
Yanıtla #22
  • Aktif Uye

kaderin varlıgı tüm tek tanrılı dinlerde yapılacakların insanın hür iradesinin dısında bir belirleyici olarak deil .sadece bu hür irade ile yapılanların tanrının tahmin ve tahlil yetenekleri içerisinde olusu ile izah edilir.. yagni kader insanın yaptıkları ve yapacaklarının tek yanılgısız tahmininden ibarettir ve hür irade üzerinde bir yaaptırım tasımaz..
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Temmuz 30, 2007, 10:13:47 öö
Yanıtla #23

Sayın paragon, öncelikle seni yaratan Yüce Yaratıcı'nın İsmini büyük harfle yazmanızı öneririm, Kader konusuna gelince İnsanlara sunulan yaşam ve beraberinde getirdiği olaylar zinciri çerçevesinde birtakım koşullar alında kalarak bireysel kaderini kendisinin belirlediğini düşünoyum_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 30, 2007, 10:42:10 öö
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

sahsen benim  inancımı bilmeden bu tur tutumları takınmayınız sevil hanım .zira ben size söylemeiştim insanlara ve birçok kavrama kolay kolay göstermelik saygı duymam.bu benim inancımın geregidir...saygı duyunuz ...

yorumunuza gelince benim yazdıklarımla(bireyin kosullar karsısındaki hür iradesinin kaderi tayin konusu) en ufak bir çelişkisi olmadıgı için sanki karsı çıkarmış bir üslupla yazılmasına ragmen beni ve yazılanları anlamadınızı varsayıp bir karsılık vermiyerek yorumunuza katıldıgımı belirtiyorum ...sevgilerimle...

Temmuz 30, 2007, 10:58:29 öö
Yanıtla #25

İşin özüne bakacak olursak görüyorum ki Yaratılış konusunda birtakım açıklamalar yapılmış, eğer ki doğru eğer ki yanlış o konufa herhangi bir fikir beyanım olamaz çünkü benim düşünceme göre her insan mutlak surette bir fikir sahibi olmalıdır ve hayatta en çok yapılan yanlış ise bir başkasının fikrini değiştirme girişiminde bulunmaktır_
Her birey yaşamında mutlaka hata yapar ''Hatasız Kul Olmaz'' Ancak bir vardır ki geriye dönüşü imkansız hatalar yapmak ki bunun en büyük göstergesi ''Adem''dir, ve bu hatanın bedelini ödemek tüm soyuna maledilir, diğeri ise telafi edilmesi mümkün olan hatalar vardır ki o da bireyin yaşamı içersinde karşılaştığı olaylar karşısında yaptığı hatanın bilincine varılması amaçlanmaktadır;
Öyle ki vardığı hatanın tekrarlanmaması için_
İnsanoğlunun Kaderini maalesef yaptığı hatalar belirlemektedir_
Birey, yaşamında her ne kadar çok ağır koşullar altında olursa olsun önemli olan İnsani duygularını kaybetmemiş olmasıdır_  
Her ne kadar haksızlığa uğrarsan uğra önemli olan sen İnsan olarak kimseye haksızlık etmemen_
Her ne kadar değişik ve birbirinden çok farklı koşullar altında ezilirsen ezil önemli olan hiç kimseyi ezmek için bunu bahane olarak göstermemen!!!
Yaşamın ağır koşulları altında dahi kalsan senin için önemli olan zor durumda kalan bir insana yardım elini uzatabiliyorsan demekki yaşamsal sınavını geçme şansını elde etmişsindir_

Temmuz 30, 2007, 11:12:24 öö
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

nekadar güzel öneriler ,ama yeri ve zamanı yanlış ...size bir gazetede sevil abladan adı altında öneriler yayınlamanızı tavsiye ediyorum :) .....önerilerden yanlızca duygularınızı kaybetmeyin konusunda size katılmıyorum:i.

Temmuz 30, 2007, 11:15:05 öö
Yanıtla #27

Sevgili Paragon, ben inancım gereği hiçkimseyle tartışmak niyetinde değilim bir ''Kul'' olarak ben üzerime düşen vazifemi sizi uyararak yaptığımı sanıyorum!
Tabiki bana hiçbir yönden saygı göstermek gibi bir zorunluluğunuzun olduğunu sanmıyorum_
İkincisi bana göre Tanrı, size göre Allah, sonuçta aynı Yaratıcının yarattığı İnsanlarız, bu sebepten dolayı size bir tavsiyede bulunmuştum ve dikkatiniz çektiyse yapım gereği hiçbir insanın düşüncesine herhangi bir saldırıda bulunmadım bulunmam da....
Bu arada inanın sahip olunan fikirler ne olursa olsun sonuçta bizi aşan bir durum vardır ve bu düşünce gereği İnsanoğlu; kendi öz bilincine varılması yoluyla elde edeceği ipuçları vasıtasıyla bir şekilde kendi yaşamsal boyutunu ölçebilmektedir_

Temmuz 30, 2007, 11:22:59 öö
Yanıtla #28

Üzgünüm tavsiyenizi tutamıcam, kendi kişisel fikirlerimi burada bir kez daha hatırlatmak gereksimini duydum;
Burada yazmamın tek amacı beynimde birikmiş olan bilgileri ya da şöyle söyleyeyim düşüncelerimi deşarj etmek gayesiyle hareket ettiğim için hiçkimseyi ya da kimsleri telkin etme amacına sahip değilim_
Herkesin bir iradesi var öyle değil mi?Hepimiz aynı akıl kapasitesine sahibiz, bana inanarak ya da söylediklerime katılarak kendi fikirlerinizi lütfen değiştirmeyin!!!

Temmuz 30, 2007, 11:24:31 öö
Yanıtla #29

Tamam mı ablacım???