Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: masonlarla ilgili köşe yazısı..  (Okunma sayısı 24634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 01, 2013, 05:20:58 öö
Yanıtla #60
  • Aktif Uye

Sizin anlatabilecekleriniz ancak karşıdakinin anlayabileceği kadardır ! İki tarafta da iyi sabır varmış. Bir taraf yılmadan aynı şeyleri sormuş öbür taraf ise aynı cevapları yinelemiş. Masonlar.org da geçirdiğim yıllar bana bir mason sorunuza cevap vermişse; verdiği bu cevabı değiştirmesi, yalanlaması ve ya başka taraflara çekilmesinin asla mümkün olmadığını göstermiştir.

Saygılar.

Ağustos 01, 2013, 07:44:23 öö
Yanıtla #61
  • Ziyaretçi

Bu sitede öğrendiğim en güzel şeylerden birisi herkezin Ham taşı örneğidir ve zaman içinde bu taşın yontulmasıdır belki taşın yontulması ile dökülen fazlalıklar bizim egolarımız olur yada farklı bir içsel duygumuz olur , bunlar döküldüğünde daha iyi bir insan olma yönünde yol kat etmiş oluruz,

Sn. Waldow'la sanırım bu görüşte ayrı noktadayım..
bana göre insanlar değişimi olumlu yada olumsuz yönde yakalaması muhtemeldir,

Saygılarımla,
418
« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2013, 08:22:28 öö Gönderen: 418 »

Ağustos 01, 2013, 09:37:56 öö
Yanıtla #62
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Tekrar bilgilendirmekte fayda görüyorum, bu sitedeki Masonlar HKEMBL üyelerinden ya da HKEMBL tarafından muntazam olarak kabul edilip tanınan diğer obediyanslarda yer alan Masonlardır. Bu forum HKEMBL'nın resmi bir sitesi değildir, idari olarak hiç bir bağlantısı bulunmamaktadır. Hiç bir Mason Kardeşim devletine ve yasalara karşı gelen bir harekette bulunmaz bu bir yeminle sabittir. Sitemiz herkese açıktır ve asıl amacı Masonluk hakkında en doğru bilgileri sunmaktır. Harici üyelerimiz her türlü konu hakkında paylaşımda bulunabilmektedir forum kurallarına aykırı olan paylaşımlar gerekirse kaldırılır. Harici üyelerin paylaşımları kendi sorumluluklarındadır ve hiç bir şekilde masonlar.org sitesini temsil etmez.

Sayın Thoth'un yazdığı tarzda bir uyarının Hür Köşe ana sayfasına yerleştirilmesi iyi olurdu. Oradan buradan gelecek asılsız saldırı ve iftiralara zaten otomatikman cevap verilmiş olurdu. Naçizane bir öneri...
Live long and prosper.

Ağustos 01, 2013, 09:48:12 öö
Yanıtla #63
  • Ziyaretçi

Sn. Spock'a aynen katılmaktayım , sonuçta bir mason'nun kişisel görüşlerini yazmış olması tüm masonların o görüşte olacağı anlamını taşımaz aynı zamanda tüm masonları temsil etmemektedir

Saygılarımla,
418

Ağustos 01, 2013, 09:54:19 öö
Yanıtla #64
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sn. Spock'a aynen katılmaktayım , sonuçta bir mason'nun kişisel görüşlerini yazmış olması tüm masonların o görüşte olacağı anlamını taşımaz aynı zamanda tüm masonları temsil etmemektedir

Onu geçtim, Hür Köşe'de Hariciler de yazabiliyor... Gidip bakın yazıların altına, forum üye isimleriyle yazarlar belli zaten. Yani yazıların çoğu Masonlar tarafından yazılmamış ki...
Live long and prosper.

Ağustos 01, 2013, 09:58:20 öö
Yanıtla #65
  • Ziyaretçi

Sn. Spock

ben mason yada mason olmama durumuna pek bakmıyorum herkez kendi fikrini özgürce yazabilir mason olsun olmasın kendisini ifade özgürlüğü var herkezin ,
fakat birde şu durum var bir haber sitesi herhangi bir yazıyı alıp tüm masonları hedef almakta bu doğru bir davranış olarak görmemekteyim sizin önerinize göre not düşülebilir , mason yada harici olsun burada yazılanların resmiyeti yoktur kişilerin kendi görüşüdür şeklinde not düşülebilir, o konuda sizinle aynı fikirdeyim...

Saygılarımla,
418

Ağustos 01, 2013, 10:58:13 öö
Yanıtla #66
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Başta Yiğit Bulut un haberi,daha sonra bu haber yavaş yavaş insanların kafasına bizleri öcü gibi göstermeye başladılar(zaten öyleydik ama).Esas benım aklıma başka şey geldi,şimdi herkesin bildiği muhbir ihbar hattı diye bir uygulama başlıyacak,şimdi aynı mahallede oturan bir dostunuz,çok sevdiğiniz bir arkadaşınız eğer masonsanız,lionssanız,rotaryenseniz,daha başka dernek üyesiyseniz sizi her türlü ihbar edebilir.Tabii bu derneklere üye olduğunuz için ceza almazsınız(sanırsam avukat olmadığım için net bilmiyorum) ancak bu da devletin fişleme sistemlerinden biri olur ve artık fişlendiniz.

Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Ağustos 01, 2013, 11:05:11 öö
Yanıtla #67
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Başta Yiğit Bulut un haberi,daha sonra bu haber yavaş yavaş insanların kafasına bizleri öcü gibi göstermeye başladılar(zaten öyleydik ama).Esas benım aklıma başka şey geldi,şimdi herkesin bildiği muhbir ihbar hattı diye bir uygulama başlıyacak,şimdi aynı mahallede oturan bir dostunuz,çok sevdiğiniz bir arkadaşınız eğer masonsanız,lionssanız,rotaryenseniz,daha başka dernek üyesiyseniz sizi her türlü ihbar edebilir.Tabii bu derneklere üye olduğunuz için ceza almazsınız(sanırsam avukat olmadığım için net bilmiyorum) ancak bu da devletin fişleme sistemlerinden biri olur ve artık fişlendiniz.

Saygılarımla...

Sn. Symbol, fişleme yapmak için ihbara gerek yok ki. HVKEMBL üye listesi internette her yıl güncellenerek gezmekte... Bu nasıl oluyor, bu konuda herhangi bir tahkikat yapılıyor mu acaba? Bu listeleri kim nasıl ele geçiriyor? Bence üye listeleri bilgisayarda değil, eski usul daktilo ile yazılarak saklanmalı.
Live long and prosper.

Ağustos 01, 2013, 11:09:08 öö
Yanıtla #68
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Benim bildiğim kadarı ile listeler 2006 yılından sonra güncellenmiyor.

Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Ağustos 01, 2013, 11:12:17 öö
Yanıtla #69
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Spock,

İnternette gezinen liste, belirttiğiniz gibi her yıl güncellenmiyor. Güncellenmiş gibi gözüküyor.

Saygılar.
Her şeye rağmen bir nura doğru yürüyoruz...