Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN  (Okunma sayısı 6376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 18, 2014, 06:38:21 ös
Yanıtla #30
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Siz bu iki bakanın niye istifa etmesi gerekir ki diye sordunuz, ben de niye istifa etmeleri gerektiği yazdım. Ne yazık ki, kazadan sonra iki bakanın orada çok iyi çalışmış olmaları bu kazada öleneleri geri getirmiyor. O bakanlar 300 can gitmeden önce oraları denetlemesi gerekirdi. Şimdi, üstlerindeki sorumluluğu atmak için orada ağlamalarının timsah gözyaşlarından farkı yok

Ya bir bakan kendine sormaz mı, "rescue chamber olmayan 3 ülkeden birisiyiz, alsak kazalar sonrasında insanları kurtarabilir miyiz acaba" diye.
Veya
Bir bakan sormaz mı kendisine " biz denetlesinler diye müfettiş gönderdik ama onlar kendi işlerini iyi yapıyor mu" diye

Lütfen haberleri okuyunuz, Faruk Çelik işçiler sorunlarını ve olanları anlattıktan sonra "vah vah bunları bilmiyorduk" diyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'nın bu olanları bilmemesi normal midir sizce?

Evet şu noktada haklısınız, bu kazadan herkes sorumlu, iktidar da muhalefet de, belki biz de..

Ama bu tedbirleri almak hükümetin görevidir. Hiç kimse bu sorumluluktan kaçamaz.

Ayrıca her iki muhalefet partisi de aynı o bakanların yaptığı gibi göstermelik olarak görevlerini yerine getirmişlerdir. Ben burada uzun uzun yazmayayım siz haber sitelerinden bulursunuz.

Ayrıca Yılmaz Özdil'in söylediklerine katılmıyorsanız, o sözlerle ilgili bir başlık açın, orada herkes istediğini paylaşsın, tartışsın. Herkes burada kazayı ve sorumlularını tartışıyor, taziye bulunuyor. Bu başlık altında yapılan bütün paylaşımlara baktım, ne muhalefeti öven var, ne de iktidara dil uzatan. Ne başbakanın yumruğundan bahseden var ne de iki polisin yerde tuttuğu adamı tekmeleyen başbakan müşavirinden. Herkes sorumlular cezalandırılsın diyor. Acaba hemen niye bakanları ve hükümeti savunmaya geçtiniz anlamadım.

Ben yazımda muhalefeti savunmadım, sadece iktidarın hatasının, hedef saptırılarak farklı hedeflere yönlendirildiği ifade etmeye çalıştım.

Ama zannedersem iktidarın eleştirilmesi siz çok derinden yaralamış...
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Mayıs 19, 2014, 12:44:38 ös
Yanıtla #31
  • Yeni Katilimci
  • *

Bu acı günümüzde bayramımızı coşkuyla kutlayamıyoruz. Herkezin Atatürk ' ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.
Dilerim Atatürk ' ün kurduğu bu ülkede böyle kahredici olaylar birdaha  yaşanmaz ve laik bir devlet düzeni içerisinde yaşarız.

Saygılarımla
Using Tapatalk

Mayıs 19, 2014, 03:33:55 ös
Yanıtla #32
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Muhalefet etmek sırf muhalif olmak ve içindeki öfke ile muhalif yazmak ise ortaya çıkan sonuç Yılmaz özdil oluyor,insanların içerisinde biriktirdikleri şeyin adı kin ve öfkedir bunların ortaya çıkışı çeşitli fırsatlarla olur.Tartışmacı 2 arkadaşında doğru söylediği yerler var ama işin tarafı olmak gerek ise sn.sundance bana göre daha net söylemiş.Ben işin partizanlığında değilim lakin ülkemdeki muhalefetin bu çizgide olması ,yaptıkları ve yapabileceklerinin sınırlarının bu kadar olabilmesi öncelikle muhalefet partilerinin aciz,pısırık ve basiretsiz yöneticilerinin olması,iktidarında bunu kendin bir başarı saymasından kaynaklanıyor.İktidar  öncelikle çok şanslı böyle pısırık ve iş bilmez muhalefete sahip olduğu için yoksa bu seçim başarıları kesinlikle sadece kendilerine ait değil.O yüzdendirki muhalefetin aciz ve pısırık kaldığı yerlerde bu tip gazeteciler aradada olsa saçmalama görevlerini kendilerine iş ediniyorlar doğaldır.

Sorun bu madende daha öncede söyledim 40 tl yevmiyedir.Suçlu arayacaksanı bir yönetici bulursunuz devam edin zaten ama sorun nedir ve nerededir nasıl çözelim diyorsanız sistemi sorgulayın ,sistemi sorgulayınca sömürüyü göreceksiniz,sömürüyü görünce o insanların insanlık dışı yaşamlarını göreceksiniz bunu görüncede sistemin bu insanlara nasıl birer fare  diye baktıklarını göreceksiniz.İnsanların acziyetlerini kendi menfaatleri için kullanan her sistem adidir bu böyle biline .Sistemin gerçek sorunu ile uğraşmayıpta ona buna saldıran insanlar ise gözümde birer hiçtir.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 19, 2014, 03:57:37 ös
Yanıtla #33
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın karahan, anlamadığınız nokta şu; "suçlu" ile "sorumlu" kelimeleri farklı manalar taşımaktadır. Bu kazadaki suçluların yanı sıra bunun olmasına yol açan, hataları görmeyen, eksikleri gidermeyen, denetlemeyen, kişilerin de hesap vermesi gerektiğinden bahsediyoruz.

Güney Kore'deki feribot kazasında, başbakan suçlu muydu ki istifa etti? Hayır ama sorumluydu.

Letonya'da çöken çatının suçlusu da Letonya başbakanı değildi, ama sorumlu olduğu için istifa etti.

Kısacası "suçlu olmak" ve "sorumlu olmak" iki farklı kavramdır.

Bu maden Enerji Bakanlığı'nın kontrolünde, işçilerin güvenliği ve sosyal hakları da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın sorumluğundadır.

Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Mayıs 19, 2014, 04:31:00 ös
Yanıtla #34
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bu arada Güney Kore'yi geçelim...

Kuzey Kore hükümeti, çöken binada ölenler için kısmi sorumluluğu kabul etti ve resmi özür yayımladı.

EVET YANLIŞ DUYMADINIZ. KUZEY KORE HÜKÜMETİ BİLE ÖZÜR DİLEDİ!

İlgili link: http://www.independent.co.uk/news/world/asia/north-korean-government-issues-uncharacteristic-apology-after-building-collapse-leaves-hundreds-dead-9391673.html
Live long and prosper.

Mayıs 19, 2014, 04:43:14 ös
Yanıtla #35
  • Aktif Uye

Gazetelerde çıkan haberlere göre Başbakanın örnek verdiği ABD'deki meden kazasında ölenler için kişi başı 1.5 milyon dolar tazminat verilmiş. Ayrıca hükümet maden kazasında sorunluluğu kabul etmiş. Rapora "kaza önlenebilirdi" yazılmış.

Demek ki gelişmiş ülkelerde böyle kazalar "kader" ile geçiştirilmiyor. Bu olayların bilimsel nedenleri ve sonuçları vardır. Umarım ülkmize bir nükleer santral kurup kontrolü de bize bırakmazlar.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Haziran 08, 2014, 09:51:39 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

2014'de gerçekleşen bir katliama

1860'lardan örnek verenlerin yönettiği bir ülkede yaşamaktan utanıyorum,

başımız sağolsun..
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Haziran 11, 2014, 01:33:19 öö
Yanıtla #37
  • Yeni Katilimci
  • *

Dünyada bu tür kazalarda, şans eseri yaşamlar yitirilirken,
         Ülkemde bu tür kazalarda, şans eseri hayatta kalınıyor...

Ne yaman çelişki...

Haziran 26, 2014, 05:45:48 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Sayın canayhan, çelişki gibi gözükse de aslında çelişki değil bir zaafiyettir bu. Zira geri kalmış toplumlarda her felakette olduğu gibi fatura yine "takdire "kesilir. Yani "takdişri ilahi" denilip konu geçiştirilir. Bence bu kadar büyük bir felaketten bile hala ders alınmamıştır. Hiç istemem, temenni etmem hatta çok üzülürüm ama, yakın bir gelecekte bua benzer başka müessif kazalar olursa ben şaşırmayacağım. Bu günkü bu "takdiri ilahi" anlayışını  şiddetle reddediyorum.
               Saygılar-sevgiler
"Vur ama dinle beni"