Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati korkusu!  (Okunma sayısı 62887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2011, 04:36:52 ös
  • Ziyaretçi

Sayın arkadaşlar nedir bu Illuminati korkusu.Adı her geçtiği yerde uzaklaşan,tırsan insanlar.Illuminati ne yaptı ki dünyaya korku saldı,insanların bilinç altına işledi?Benim sinir olduğum tek şey internette 2-3 paragraf okuduktan sonra bir şeye kin ve nefret duyma...Illuminati de bundan nasibini almıs gibi gözüküyor.
Bu korkunun üstesinden nasıl gelinir? Insanlara ne gibi önerilerde bulunarak yanlış izlenimleri ve korkularını ortadan kaldırabiliriz...

Saygılarımla

Haziran 06, 2011, 06:11:36 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Geçenlerde caminin yanından geçiyordum ve hocanın vaazı zaten 7 sokağa ulaşıyordu ve biraz dinledim. Bırakın illüminati'yi hala Firavunla olan sorunlarını, kinlerini çözebilmiş değiller. Ben anlamış değilim bunların korkularını.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 07, 2011, 01:10:39 ös
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Baron'un ciddiyetle ve iyi niyetle ortaya attığı bu soruya nçin Sayın Prometheus dışında kimse yanıt vermiyor? Niçin kimse ilgilenmiyor acaba?

İlgilenme kontenjanımız mı doldu? Öteki konularla çok ilgilenmiş olduğumuz için buna değinemiyor muyuz?

Yoksa arada kaynayıp gitti mi?

Kaynayıp gitmesin.

Ben bu konu üzerinde çok şey yazabilirim.

Ancak çok değil az yazacağım.

Az yazışımın nedeni, çok konuda zaten yeterince çok yazmakta oluşum. Biraz da diğer katılımcılar yazsın.

Benim yazacağım ise sadece şu:  İlluminati = Aydınlanmışlar. Dünya yüzünde aydınlanmanın her türüne karşı çıkan ve bu bağlamda çounluğu oluşturmasalar da gücü ellerinde tutmayı sürdürenler elbette karşı çıkacak aydınlanmaya. Karşı çıkıyorlar ve karşı çıkmayı sürdürecekler. Çıkarları büyük halk kitlelerinin karanlıkta kalmasına bağlı çünkü. Ödleri kopuyor ayrınlanmışlar onları da aydınlatır diye.

Bu arada ben, sen, biz yanmayı sürdüreceğiz ki aydınlığa çıksın karanlıklar.

(Nazım'ın soyadının bilgelik demek olduğunu düşünmüş müydünüz?)

« Son Düzenleme: Haziran 07, 2011, 01:13:14 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Haziran 07, 2011, 01:45:36 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın baron,

Korkunun gerekçelerini sayın ADAM çok güzel anlatmış. Katılıyorum. Karanlık hep aydınlıktan kaçar. Var oluş olanağı budur zaten.  Yakınlaştıkları zaman kaybeden karanlık olur. Karanlık mevcudiyetini sürdürebilmek için kendini korumak zorundadır. Korumak diyorum, çünkü karanlığın gelişmesi genişleyerek olmaz. Bunu yapacak gücü yoktur. Bunun yerine daha akıllıca bir yol izler. Aydınlığı yenmek için mümkün olduğunca ışığı kısmak...Kısmak, kısmak...Ta ki ışık ,gözlerin gerçekleri görmesini imkansız hale getirecek ölçüde azalana kadar. Sonrası kendiliğinden gelecektir. Bir odayı karanlıkta bırakmak için duvarları siyaha boyamak yetmez lambayı söndürmek gerekir.

İnsanların yanlış izlenimlerini ve korkularını ortadan kaldırmak için onlara ne önerebileceğimizi sormuşsunuz. Aydınlık ,pırıl pırıl bir insan olup, ışığımızı etrafımıza yaymaktan daha mantıklı bir yol gelmiyor aklıma. ''Önermek'' yerine ''olmak''...Daha etkin.
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2011, 01:47:51 ös Gönderen: enelsır »
enelsır

Haziran 07, 2011, 02:19:13 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın ADAM ve sayın Enelsır çok güzel bir şekilde dile getirmişler kalbimden geçenleri, ikisine de bu güzel yorumlarından dolayı teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Ne yazık ki Işık kavramı bir çok insanın korktuğu ve bu yüzden de karalamaya çalıştığı bir şey günümüzde. Bilgiden, bilimden, bilenden, bilinenden öylesine korkuyorlar ki karanlık ile göz boyamaya çalışıyorlar. Unuttukları şeylerden biri ise sevgili enelsır'ın da dile getirdiği gibi; '' Bir odayı karanlıkta bırakmak için duvarları siyaha boyamak yetmez lambayı söndürmek gerekir. '' Bizler ışığı taşıdığımız ve yaymaya çalıştığımız sürece karanlık bir adım dahi ilerleyemez. Unutmayalım ki insan yalnızca bilmediği şeyden korkar... Illuminati, Masonluk ve daha nice kavram insanlar tarafından yeterince ve doğru olarak bilinmediği sürece bazı ''karanlık'' insanlar bu tür olgu ve oluşumları kötülemeye ve ''tu, kaka'' gibi ifadeler kullanarak insanları korkutup beyin yıkamaya devam edecektir...

Dilerim ki bir gün tüm karanlıklar ortadan kalkar ve Işık sonsuza dek parlar..

Sevgi ve Saygılarımla...

Lucian
In lumine tuo, videbimus lumen....

Haziran 07, 2011, 03:08:12 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın ADAM, sayın enelsır ve sayın Lucian emin misiniz?
Ya gerçekten bu korkunun arkasında biraz gerçeklik payı varsa?
Tamam aydınlanma hakkında söylediklerinize zaten kimse bir şey diyemez, malum şeylerdir. Ancak bu örgütün ya sakıncalı hedefleri olduysa? Ya gerçekten korkulması gerekiyorsa? Gerçi Hegel'in karışması biraz kafaları bulandırmıyor değil. Ancak bu konuda masonların kaynakları ne yazıyor acaba?
Yani kendilerine aydınlanmış demeleri yeterli bir referans değil, ona bakarsanız bende kendime "aydın" diyebilirim.:) Bence ikisi de yanlıştır. Benim ve onların söyledikleri yani...

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 07, 2011, 03:14:36 ös
Yanıtla #6
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Prometheus, kişisel düşüncem olarak, bu korkuyu kimin ne amaçla ortaya koyduğu da büyük bir etken olarak ele alınabilir. Tabii ki örgütün sakıncalı hedefleri olmuş olabilir, insanlarda korku uyandırabilir, benim dile getirmek istediğim Illuminati ve benzeri örgüt ya da oluşumların birer kılıf olarak kullanılması ve bu kılıflar aracılığıyla insanların korkuya yönlendirilmesi idi. Bu korkularda yer alan gerçeklik payının boyutunun hangi kaynaklarda neler dile getirildiği ve bu kaynakların güvenilirliği ile belirlenebilir diye düşünmekteyim. Malumunuz her konuda bir şeyler yazıp herhangi bir görüşü kötüleyebiliriz. Bu yazdıklarımı Illuminati oluşumunu korumak ya da benzeri bir amaçla değil, kişisel düşüncelerimi dile getirmek amacıyla yazmış bulunmaktayım, dilerim saygıdeğer üyeler tarafından yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermez. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla...

Haziran 07, 2011, 03:30:04 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Prometheus haklı aslında. Bu kaygıyı masonluk için de duyabiliriz . Bir harici olarak ne kadarı bilinebilir ne kadar öğrenilebilirse onun üzerinden tartışıyor ve fikir beyan ediyoruz. Konuyu ''aydınlık'' olarak algıladığımız için belki de böyle düşünüyoruz. Kendi adıma bildiklerim beni bu şekilde  düşünmeye itiyor... Ne kadarı bilinebilir , ne kadarı öğrenilebilirse.

Saygılarımla.
enelsır

Haziran 07, 2011, 03:35:49 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Lucian,
İllüminati'yi koruduğunuzu zaten düşünmemiştim. Öyle bir hava yarattıysam kusuruma bakmayın lütfen. Sadece illüminati yapılanmasıyla ilgili iftira atıyorlar demeniz yanlış olabilir dedim.

Sayın ADAM ise ben bu konuda çok şey yazabilirim demiş, belli ki bir bildiği var. Ancak ona rağmen İllüminati hakkında iftira atıyorlar demesinin altını doldurması gerekiyor. Ayrıca İllüminatinin derdinin aydınlık olduğunu da ispatlarsa sevinirim.

Saygılarımla...

Haziran 07, 2011, 03:40:29 ös
Yanıtla #9
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Prometheus, kusura bakacak bir durum yok, kalbinizden geçen iyiliği iletilerinizde hissedebiliyorum. hoşgörünüz ve nezaketiniz için teşekkür ederim.
Ayrıca, saygıdeğer ADAM bu konuda bildiklerinin çok ufak bir kısmını da olsa bizlerle paylaşır ve bizleri biraz  aydınlatırsa mutluluk duyarız.

Sevgi ve Saygılarımla...