Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "Kadın olmak zor"  (Okunma sayısı 1116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2017, 03:02:42 öö

"İyi kadınlar kolay kolay gitmez...Zoru görünce terk etmez hemen öyle.Ama gitmeyi kafasına koymuşsa,gider eninde sonunda...Yine de gitmeden önce etrafına bir bakinir, gidişinden üzülecek, gücenecek var mı diye. Ağlayacak gibi olsada,onuru için gider.Ama asla sakat bırakmaz giderken.Gidiyorsa eğer, varlığının değerini görmediği içindir...Orada var olmanın bir şeye değmedigini anladığı içindir."
« Son Düzenleme: Mart 16, 2017, 03:12:15 öö Gönderen: Fatma »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 16, 2017, 03:09:40 öö
Yanıtla #1

Bir kadın sizinle delice tartışabiliyorsa sevinin; Çünkü susmuş bir kadın için, bitmişsiniz demektir....( M Longston )
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 16, 2017, 08:51:49 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizler kadının kapanmasını istedikçe, herkeste onu görme isteğini kamçılamış olursunuz.

Bir erkek gibi, bir kadının da yüreği iyiyse, sen hangi yasağı uygulasan da o iyilik yoluna gidecektir.

Yüreği kötüyse, ne yaparsan yap, onu hiçbir şekilde etkileyemezsin.Kıskançlık denen şeyi bilme.

Cahillerdir kadından üstün olduklarını sananlar. Cahiller kabadır. Sevgi ve güleryüz nedir bilmezler. Bunlar hayvanî niteliklerdir. Seven erkek ise, kadınla eşittir.

– Mevlana Celaleddin-i Rumi

Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 17, 2017, 03:50:56 öö
Yanıtla #3

Kürt edebiyatının etkileyici bir ismi olan Gulîzer kadın ruhunu,kadınlığını anlattığı şiirdir bu;

dua

yedi dilde
doğum sancısı çeken yedi kadından
dualar derledim
bir gün dönersin diye
bilmiyorum ki allah hangi dilden anlıyor?

"min bi heft zimanan
ji heft jinên di tengasiya zayînê de
duayan berhev kir
ji bo hatina te
nizanim xwedê bi kîja zimanî dizane?"