Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkiye'de internetin fişi çekildi  (Okunma sayısı 5459 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 01, 2013, 05:54:39 ös

Gezi Parkı eylemleri sürerken Birçok kişi facebook ve twitter'a giremiyor. TTNet "sitede bakım var" açıklaması yaptı.

Deniz AYHAN / sozcu.com.tr twitter: denizbjk

Türkiye’de Gezi Parkı eylemleri 5. gününe girmişken, eylemlerin örgütlenmesinde ve vatandaşların yardımlaşmasında büyük payı olan sosyal medyaya girişlerin engellendiği öne sürüldü.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden TTNet internet sağlayıcısını kullanarak sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter’a girmek isteyen internet kullanıcıları, sitelerin açılmaması ve erişim engeli uyarısı ile karşılaştılar.

Görüştüğümüz TTNet yetkilileri bu sitelere girişin şu an mümkün olmadığını doğrulayarak, kendilerine “Sitelerde bakım yapıldığı” bilgisinin verildiğini ve başka bir açıklama yapamayacaklarını söylediler. Sadece Facebook ve Twitter’a giriş yapılamadığını belirten yetkililer, bağlantı sorununun ne zaman çözüleceğini bilmediklerini belirttiler.

Bu sosyal paylaşım sitelerine mobil olarak ve yurtdışından rahatlıkla girilebilmesi, Türkiye’de sansür uygulandığı iddialarını gündeme getirdi. Türkiye’de şu anda facebook ve twitter ile İnternet erişimi güçlükle sağlanıyor. TTNet yetkilileri sorunun bir kaç saat daha süreceğini belirtiyor.

Kaynak: http://sozcu.com.tr/2013/gunun-icinden/turkiyede-internetin-fisi-cekildi.html
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 01, 2013, 05:59:17 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bu internete girme sorununu bi tek benmi yaşamıyorum acaba???
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Haziran 01, 2013, 05:59:41 ös
Yanıtla #2
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

www.hidemyass.com kullanarak girmek istediğiniz web sitesinin adını yazınız.Bu tür proxy siteleri var.Bu tür sansürcü bir hükümet basımız da olduğu sürece de kullanmak durumunda kalacağız sanırım.Çerez ayarlarını da ayarlardan değiştirmeniz gerekiyor.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2013, 06:02:46 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 01, 2013, 06:06:28 ös
Yanıtla #3

Şu an mobil telefonumdan facebooka giremiyorum. Bilgisayardan ise facebook çok ağır çalışıyor ve hiçbir iş yapamıyorum.

Sayın khanjar, bize halkına zulüm edenleri savunacaksanız onu burada yapmayın. Gidin AKP forumuna katılın.

Saygılarımla.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 01, 2013, 06:13:30 ös
Yanıtla #4
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın peacewing,

sayın khanjar'ın Akp'yi savunan bir iletisine ben bu başlık altın da rastlayamadım.Siz nerden bu kanıya kapıldınız ?

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 01, 2013, 06:16:24 ös
Yanıtla #5

Çok basit, ironik üslubundan.

Saygılarımla.

Haziran 01, 2013, 06:19:31 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Üyeler

Sosyal Medya Erişimi İçin

FIREFOX Kullanıcıları - ANONYMOX EKLENTISI
CHROME Kullanıcıları - STEALTY EKLENTISI
INTERNET EXPLORER veya Diğerleri HOTSPOT SHIELD (VPN PROGRAMI) Mac, windows ve linux da mevcut

Bunlar Dns Değiştirme değil direk proxy ve vpn üzerinden bağlanır. Bağlantı SSL korumalı olduğundan şifrelidir. Biraz siteler yavaşda çalışsa mutlaka girersiniz. Bu sistemi engellerler ise Çoğu Holdingin ve Bankaların otomasyonları çalışamaz hale gelir.

CEP TELEFONU VE TABLET KULLANICILARI İÇİN;

iPhone kullanıcıları ve Android kullanıcıları için Ücretsiz Onavo VPN uygulamasını öneriyorum.

Çok basit ayarları mevcut. Ayarlar/Genel/VPN bölümünden otomatik bağlanmasını sağlayın.

Tüm trafiğiniz yurt dışından ücretsiz çıkacaktır. SSL desteklidir. Bağlantı yine VPN ve Proxy'dir

Saygılarımla,
Concordia Res Parvae Crescunt

Haziran 01, 2013, 07:46:31 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Evdeyken kendi internet ağımdan internete giren ben; yaklaşık 3 günden beri rotarlı girebiliyorum internete, özellikle öğlen vakitlerinde. İnternetin olduğunu gösteren işaret 3G oluyor bu süre zarfında. Çözüm önerisi sunan kimselere teşekkür ederim.
Adequatio intellectus et rei

Haziran 01, 2013, 08:01:42 ös
Yanıtla #8
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bu kesinti Ankara'da sabah saatlerinden itibaren vardır, kesinlikle tesadüfi değildir, arıza nedeniyle değildir. Kasıtlı olarak engelleme çabalarıdır.
Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Haziran 01, 2013, 09:02:25 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Başbakan sosyal medyada örgütlenildiğini söyledikten sonra internet kesilecek söylentisine inanmaya başlamıştım.
Fakat dediğim gibi, en ufak sıkıntı yaşamadım.

Yoğun kullanımın etkisi olduğu yasınmamalı.

bu internete girme sorununu bi tek benmi yaşamıyorum acaba???