Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 1 Mayıs  (Okunma sayısı 1796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 01, 2017, 11:06:53 öö
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mayıs 01, 2017, 05:54:58 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bazen öyle anlar veya günler hatta zamanlar olurki icinizden hicbir sey yapmak gelmez ama yinede zaman ve mekan akmaya ve degismeye devam eder.

Ve ben son günlerde böyle bir durumu yasiyorum. 30 yildir hic aksatmadan katildigim 1.Mayis kutlamalarina bu yil katilmadim. Neden bilmiyorum.

Burda sözü güzel insan  Selahattin Demirtaş´a birakmak istiyorum.

Alıntı
“İnsanı insan yapan temel ölçülerden biri kuşkusuz ortaya koyduğu emektir. Emeğe ve emekçiye saldırıların ve hak gasplarının sınır tanımadığı bu zorlu dönemde inatla ve cesaretle emeğin mücadelesini sürdüren ve emekçinin yanında yer alan herkesi saygıyla selamlıyorum. Bütün dünya emekçilerinin 1 Mayıs Bayramını kutluyor, halklarımızın gelecekte adil, özgür ve eşit birliğine olan inancımla, bu zor ama paha biçilmez yolda hepinize başarılar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla.”

Alinti bitti.
Yasasin 1.Mayis, Biji 1.Gulan

Mayıs 01, 2017, 07:29:24 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Hakça paylaşımın olduğu ,Toprak reformunun yapıldığı Bir Türkiye için ;   .Yaşasın 1 Mayıs ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 02, 2017, 12:58:43 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

1 Mayıs işçi bayramı falan değil artık kendimizi kandırmayalım.
1 mayıs işçinin çalıştığı fırsatçilarin kutlama bahanesi ile zırlayıp slogan attığı sadece bir şey.

Iscı ve emekçi için değişen bir şey yok.
Işçinin hakkını işçiyi yönetenlerin verdiği,işçiyi temsil edenlerin komodor bir hayat yaşadığı yerde böyle bir bayramdan bahsetmek saftirikliktir.

1350 tl asgari ücret alan adam neyin bayramını kutlayacak arkadaşlar.Kaldiki onlarda o heves varmıdır?
Fiyakalı sloganlar ile hayatın gerçekliği farklı şeylerdir.

Kotu bir benzetme yapacağım çünkü aklıma daha iyisi gelmiyor,iti fazla beslersen şişmanlar ve ardından tembellesir,sana hiç ihtiyacı olmadığı kanısına cabuk varır efendiyi unutur, tersini yaparsan sana hep mecbur olur.
Gerçeği de tam boyle iste.
Muhtaç ve ihtiyaçlı bırak her işini yapsın başınada aynı familyadan birini koy (sendikaci)onu biraz besle iş tamamdır.
1 Mayıs hayaldir hayal kalacak.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 02, 2017, 02:04:28 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın Karahan o dediğin Türkiye gibi ülkelerde geçerli ...

Saygılar

Not: Türklerde bir söz var ''  AÇ  İT FIRIN  YIKAR ''  . 12  EYLÜL  öncesi günler unutulmasın .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 02, 2017, 02:08:55 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ülkemi hakir görmem mümkün değil.
Bildiğim sömürünün olduğu heryerde durum böyledir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 02, 2017, 02:59:10 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Alıntı
Ülkemi hakir görmem mümkün değil.

Haksızlık varsa da üstüne gitmek lazım içerideki soysuz KAN EMİCİLERE kim dur diyecek ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 02, 2017, 09:39:58 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Bulur bulur O mesaj yerini bulur, bu gün bulmazsa dahi yasam onlara bir gün bu mesaji kafalarina vura vura belletir.

Bir alinti.

Biz kimiz, onlar kim?
Bizler, "dönen dönsün ben dönmem yolumdan" diyenler. Bizler, kötülüğün sıradanlığına teslim olmayanlar. "Biz hiç teslim olmadık ki" diyerek "aynı gökyüzü altında" direnenler... Kimse bizi başkaları ile karıştırmasın.

Biz kimiz, onlar kim?
Bizler, "dönen dönsün ben dönmem yolumdan" diyenler. Bizler, kötülüğün sıradanlığına teslim olmayanlar. "Biz hiç teslim olmadık ki" diyerek "aynı gökyüzü altında" direnenler... Kimse bizi başkaları ile karıştırmasın.   

Taylan Koç

Kimileri sözde demokrat: Şimdilerde suskun, korunaklı, risksiz, perde gerisinde izleyici, dönek, iki yüzlü. Murat Sevinç’in tabiri ile bu devir geçtiğinde o sünepeler yazacakları palavra kahramanlık destanlarını planlıyorlar. Aman bana bir şey olmasın korkusundan suratlarında fer kalmamıştır.

Kimileri paracı, her devrin cukkacısı, intihalci: Hasbel kader bizler gibi atılmışlar, ama kimse karıştırmasın. Eski konumlarına bir dönsünler, anında silerler her şeyi. İktidar gücünü çok severler aslında.

Kimileri dünya yıkılsa umurunda olmayacak ağır entelektüel (!), iyi eğitimli artiZler: Her durumda onlar için vardır bir artiZlik vesilesi. Her şeyi eleştirirler. Uzaktan bakınca solcu görünürler. Ama iş bedel ödemeye gelince, iki kuruşluk bir çabaya gelince sus pus olurlar. Böyyük okullardan, böyyük eğitimlerden geçmişlerdir. Rahat yaşar herkesle iyi geçinmeye çalışırlar bu orta yolcular.

Kimileri iktidar yalakası, çıkarcı, alçak: Her devirde güç kimde ise onun yanında durup kendi keseleri için çabalarlar. Haramilik hiç sorun değildir onlar için. Ahlak desen zaten yok.

Kimileri ise muhbir: Adlarını anmaya bile değmez. Kendilerini gizlemek ve iktidar gücüne yaslanmak için olmadık iftiralarla muhbirlik yaparlar. Çukurun dibidirler.

Ve bizler.
Bizler, kimsenin aşında ekmeğinde gözü olmayanlar.
Bizler, barışa, eşitliğe, insanlık değerlerine bağlı olanlar.
Bu değerleri savunduğu için işlerinden edilmiş, hayatları dağıtılmış olanlar.
Bizler, “dönen dönsün ben dönmem yolumdan” diyenler.
Bizler, kötülüğün sıradanlığına teslim olmayanlar.
“Biz hiç teslim olmadık ki” diyerek “aynı gökyüzü altında” direnenler…

Kimse bizi başkaları ile karıştırmasın.
Bilin diye söylüyorum.

Barış Akademisyeni

Gazete Duvar

Mayıs 02, 2017, 11:10:38 ös
Yanıtla #8

Sürekli herkes herşeyin yanlış olduğunu idda ediyor fakat herşey zaten olması gerektiği gibi gidiyor.Kimse kimseyi aldatmıyor ve kullanmıyor,sadece herkes her seferinde ait olduğu yere oturuyor.Kiminin minderi rahat; kiminin değil...

1 Mayıs; tiranların emekçilere yaptığı 1 Nisan şakası haline geldi.

"Yağmur koministdir herkese eşit yağar. Rüzgar kapitalistdir zayıf olanı yıkar"

Ernesto Che Guevera
Sen Özelsin