Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ANNE Lütfen Ölme  (Okunma sayısı 4570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 23, 2019, 04:04:17 ös
  • Uzman Uye

Ağustos 23, 2019, 05:06:15 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Ölmek istemiyorum!

Bugün, güne yine bir kadın cinayeti ile uyandık. Emine Bulut çocuğunun gözleri önünde erkek şiddetinin kurbanı oldu.

Sözlerin pek anlam ifade etmediği şu durumda söyleyebileceğim tek bir şey var.

Emine'nin “ölmek istemiyorum” çığlıkları Özgecan'ındı, Şule'nindi, Münevver'indi, bugüne kadar erkek şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden bütün kadınlarındı. Hepsi “ölmek istemiyorum” dedi, ama biz duymadık.

"Anne ölme" diyen çocuğun feryadı annesiz kalan tüm çocuklarındı. “Anne ölme” diye haykırdı hepsi, ama biz duymadık. O çığlıklar hep vardı. Sadece biz orada değildik, biz duymadık, biz görmedik!

Hiçbiri ölmek istemedi, hiçbiri hayattan ayrılmak istemedi. Ama onları hayattan koparan bir erk, kendine erkek diyen biri hep vardı. Ne yazık ki ülkemizde kadınlarımız bu şekilde can vermeye, öldürülmeye devam ediyor. Ama bu sefer duydunuz, duyduk, bu sefer şahit olduk. Bu çığlıkları duyup susmak, kayıtsız kalmak mümkün mü? Değil.

Lütfen şimdi bu kampanyayı imzala, hem Emine Bulut’un katilinin en yüksek cezayı alması, hem de bundan sonra kadına yönelik şiddet suçlarında keyfi iyi hal indiriminin son bulması için bu imza kampanyasında birleşelim.

Keyfi iyi hal indirimi uygulamaları devam ettiği sürece, Emine Bulut son olmayacak.

ALINTI .

BAŞKA SÖZE GEREK YOK ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 23, 2019, 09:34:07 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Ağustos 23, 2019, 11:35:52 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sözün bittiği yer.. Susmayin ama haykırın bu durumun normal olmadığını..  eğer inançlı iseniz hiç bir dinde yeri olmadığını belirtin. Çocuklarımıza öğretin. Vicdanlı yetiştirin ama lütfen insan olmayı öğretin..

Sevgi ve saygılarımla

Eylül 17, 2019, 05:59:40 ös
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Olayın üzerinden biraz süre geçti. Hala adını duyduğumda olağanüstü canım sıkılıyor. Çaresiz feryadı gözümün önünden gitmiyor. Umarım toplumumuz biraz daha bilinçlenir.

Eylül 19, 2019, 10:10:03 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Benim iletilerim veya resimlerim neden silindi arkadaslar?