Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Miting'den Sloganlar ve Yorumlar  (Okunma sayısı 3307 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 13, 2008, 06:07:39 ös
  • Uzman Uye

12 Nisan 2008 saat 11:00 sularinda Ankara Tandogan Meydanindaki ULUSAL EGEMENLIK MITINGI'nden sloganlar ve uzerine bir kac soz....

-Ne ABD ne AB tam bagimsiz Turkiye:

Gercekciligin yakinindan gecmeyen, bunun nasil mumkun olacagini aciklayabilecek tek insanin oldugunu sanmadigim bir slogan. Karsilikli bagimliligin orantili olmasi ve ab-abd ikilisinin alternatifsiz kalmamasi ayri, bu sloganda sozu edilen sey ayridir. Ne ab ne abd tam bagimsiz turkiye dedigin anda (mesela) devlet kurumlarinda kullandigin yabanci urunlere ve yabanci taseronlara da itiraz belirtmis oluyorsun ki turkiye'de adam gibi bilgisayar dahi uretilmiyor. Uretilse dahi hammaddenin komple turkiye'den cikmasi gercekci degil. Zorunlu ticaret olan yerde de bagimlilik vardir. Yaf bari Cin seddi gibi sinirlarimiza bir set cekelim, kus ucmaz, kervan gecmez, dunyadan kopuk yasayan bir devlet olalim..IMF'ye de "Bizim borclarimiz yok, ne borcu?"  diye celallendik mi, tamamdir :)

-Turkiye laiktir laik kalacak;

banko bir slogan. ne zaman ne derece laik oldugumuz tartismali ama en azindan "hayir olmasin" denilecek bir sey yok.

-Mustafa kemal'in askerleriyiz:

Aferin. vasfiniz bu yani.Ataturk adina bu milleti kilictan gecirmeye hazir miyiz demek oluyor anlamadim ki ? iki kusak once yasamis liderin manevi askerleri, savascilari olmak. Iyi fikirlerin dusunurleri, yazarlari, cizerleri olmak hep birilerinin askeri olmaya bakiyor herhalde. Askerisiniz de ortada talimat yok, kemalizm desen pragmatizm, kendini ataturk temsilcisi ilan edenlerden mi aliyorsunuz emirleri nedir?

-Vatan namus ahde vefa:

Hangi Namus? Turkiye cagdas? modern? laik? .

-Katil abd isbirlikci akp:

Dogru. yine biraz yalama olmus, ama dogru.

-Medrese degil universite:

"Lise degil universite" de deseydiniz dogruydu. Su haliyle sadece ulusal dogmalara gecit verilen yerlere universite, dini dogmalara da gecit verilen yerlere medrese demis oluyoruz ki bu dogru degil. Turbanin universiteleri medreseye cevirecegi iddiasi ise o kadar havada ki altina girip bir sey olmadigini ispatlamaya luzum gormuyorum.

-Laik egitim:

Ah keske. Akp'ye yonelik olarak da dogru bir slogan aslinda, din mufredatini iki milimetre oynatarak ayak surumeleri boyle sloganlari hak ediyor.

-Yasasin tam bagimsiz turkiye:

Daha onceki tam bagimsizlik AB ve ABD siz idi. Gorende bizi Somuru ulkesi Malavi falan sanir.

-Parola: vatan, isareti: namus:

Sen hala namus muhabbetindesin hocam, hangi cagdas yasami destekliyorsun?

-Tehlikenin farkindayiz:

Ulkemizin 2015'den once AB ye girmezse ABD'nin topraklarimiza hangi suruyu sokacagindan emin oldugunuz tehlike mi yoksa ulkemizin %20'sinin gunde bir 1 dolarla gecindigi tehlikesi mi acaba bu?

-Yeter:

Bence de..

-Anti kemalist partiye gecit yok:

...Kemalizmi de ideoloji olarak tanimlayabilen bir Allah'in kulu olmadigi icin M. Kemal de bir ideolog degil pragmatist bir siyasetci (Bzk Taha Akyol- Ama Hangi Ataturk) oldugu icin. Anayasada anti-kemalist partiye gecit olmadigi acik acik yazilmis degil mi? Milli egemenlik diyorduk da neyse simdilik onu bosverelim.

-kahrolsun amerikan emperyalizmi:

Olsun.

-Izindeyiz atam:

Bunun olcusu nedir? Herkes oyle diyor, acaba hangimiz hangimizin izinde :)

-Tayyip baksana kac kisiyiz saysana:

Don bir bak bakalim tayyipciler kac kisiymis? "%47 diye padisah mi oldun" diyenlerin bunu soylemesi kadar sacma bir sey olamaz.

-Kasimpasa imami kaca sattin vatani:

Hortumculuk olurken sesiniz cikmiyordu,  niye? Cunku devletin ustune atip kacmak kolaydi. Tayyip ozellestirmeye gidince mi akliniz basina geldi.

-Akp duy sesimizi ummet degil onurlu millet olmak istiyoruz:

Millet sozcugu beni killandirsa ve ummetciligin baskinligina inanmasam da biraz ipe sapa gelir bir sey en azindan.

-Turkiye'yi kemalistler yonetecektir:

Duzeltme, "ulkeyi yonetenler kendine kemalist diyecektir" olmali. Bir bakin bakalim neredeyse yuz yil oldu ulke kurulali, kendine kemalist diyen sosyalisti, milliyetcisi, muhafazakari, liberali, otoriteri, totaliteri, trockisti... Turkiye'yi yoneten ya da yonetmeye talip olan kendine kemalist demezse olmaz zaten. nasil olsa kemalizm de bahsettigim gibi bir ideoloji degil, kemalistim de, mevcut guclu "kemalistim" diyenlerin dediklerine evet de, oldu bitti.

-Hepimiz dogu perincekiz:

Yok artik. insan utanir ya kalkip "ben dogu perincek'im" derken. hani adami tanimasak... neyse.

-Koylu milletin efendisidir:

...ve destegine ihtiyacimiz oldukca aklimiza gelir. destek vermeyince cahil olarak kalir.

-Sosyal guvenlik yasa tasarisina hayir:

Evet, sapina kadar katiliyorum.

-Egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir:

Yine katiliyorum.

-Hukuka saygi

Dogru bir istek.

-Ataturk gencligi gorev basinda

"Goreviniz, halki kendinizden soguttuktan sonra sandikta hezimete ugrayinca sucu salt halki kendinden o kadar sogutamamislara atmaktir" seklinde gorevlendirildiysen iz olabilir. Veya kamplara boldukten sonra.

-Hepimiz kemaliz hepimiz Turkuz:

Affferin. zaten acayip baski goruyordunuz, Mustafa kemal diyeni hapse atiyorlardi, yuksek ogrenim dahil zorunlu propogandaya hedef olmuyorduk, Mustafa kemal'e veya turk kavramiyla ozdeslestirile( bile)n seylere elestiride bulundugunuzda hapse atilmiyordu diger insanlar. iyi olmus bunu soylediginiz. Hepiniz turk'sunuz, Kurtler, Ermeniler  filan da nereye giderse gitsin tabi. Onlar demokrat, laik, ilerici olur mu hic?

-Yalana talana vurguna son:

Guzel. Herkes dahilse  ben dunden raziyim valla. Kemalistim diyen vurguncular da girmeli yoksa darilim valla :)

-Vurulduk ey halkim unutma bizi unutmadik:

Muhtesem. ugur mumcu neden olduruldu sorusunu da dusununce aslinda biraz ironik ama olsun.

-Yurtseverler hapiste:

Bayagidir oyle aslinda. Ayni insanlardan mi bahsediyoruz emin degilim gerci.

-Ya istiklal ya olum tam bagimsiz turkiye:

O olume kendiniz de giriyor musunuz merak ettim :) Ayrimcilik olmasin.

-Oncu cesur dogu perincek:

Aman Tanrim , hic dusunemiyorum.

-Irticaya hayir:

Kisa, oz. bu tehlikenin buyuklugune inanmasam da en azindan efendi bir slogan.

-Aranan kan tuncay ozkan:

He he,  "Hirsizlarin sahiyim ben sahi" diyen kisi degilmiydi bu yaf :)

-Cumhuriyetin yilmaz bekcileriyiz:

Iyi de hepimiz o bekcilerdeniz.  Cumhuriyete karsi olan var mi dunyada?Farz-i muhal seriat bile gelse Islam Cumhuriyeti olacak adi zaten :D Keske demokrasinin de yilmaz bekcileri olsaniz. Cumhuriyet dedigin devlet baskaninin halkca secilmesinden ibaret, bilmem farkinda misiniz?

-Hukumet istifa:

Amacina uygun, efendi bir slogan.

-Migferiniz ab sungunuz abd:

Akp'den once AB, ABD  diye bir sey olmadigi, AKP  gelir gelmez uyelik muzakerelerine baslandigi, abd ile ilk diplomatik iliskiler kuruldugu icin cok dogru.

Muhabbetle
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2008, 06:23:29 ös Gönderen: Kirlangic »

Nisan 13, 2008, 07:09:24 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

bunlar yine mi çıkmış tandoğana :) abd egemenliğinden şikayet edenler kendi atalarının kurtuluş reçetesini batıya yönelişe çıkardığını unutuyor heralde ::)

Nisan 14, 2008, 10:27:35 öö
Yanıtla #2

bunlar yine mi çıkmış tandoğana :) abd egemenliğinden şikayet edenler kendi atalarının kurtuluş reçetesini batıya yönelişe çıkardığını unutuyor heralde ::)

Günümüz değerleriyle Atatürkü özdeşleştirmeniz son derece basitçe. Bir tarafın sürekli övüp diğerinin sürekli sövdüğü birini yeterince anlamadığımız ortada sadece takım tutar gibi ideoloji savunuculuğu yapmak kendini komik duruma düşürmektir. Sonuç olarak sn. santander bir ara kurtuluş mücadelemizi nesnel gözlerle(eğer yapabiliyorsanız) okuyun.
ars longa, vita brevis...