Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TRT, FETHULLAH GÜLEN'in mi?  (Okunma sayısı 25593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2010, 09:57:46 ös
  • Uzman Uye

TRT Haber Kanalında haberler kimler tarafından hazırlanacak?

Önümüzdeki günlerde yayın hayatına başlayacak olan TRT Haber Kanalı'nın başında Samanyolu Haber TV genel yayın yönetmeni iken TRT'ye Haber ve Program personeli olarak işe alınan Ahmet Böken yapacak.

Ahmet Böken ise haber kadrosunu aşağıdaki isimleri transfer ederek oluşturmaya başladı.

İşte TRT Haber'in kadrosu:

Adı / Soyadı ve Eski Kurumu

Ahmet Böken-STV Haber Genel Yayın Yönetmeni

Ahmet Torun-STV Haber Müdürü

Cumali Çaygeç-STV Haber Editörü

Cavit Atasever-STV Haber Editörü

Mehmet Çığın-STV Haber Programları Editörü

Meryem Özkurt-STV’de Ahmet Böken’in Programının yönetmeni

Rahmi Şener-STV

Sedat Dalda-STV

Hasan Basri Erden-Cihan Haber Ajansı

Burhan Torunlar-Cihan Haber Ajansı

Volkan Makar-Cihan Haber Ajansı

Gökhan Kulaş-Cihan Haber Ajansı

Nuri Coşar-Cihan Haber Ajansı

Fettah Erdurur-Cihan Haber Ajansı

Halil İbrahim Özemiş-Cihan Haber Ajansı

Servet Dağ-Cihan Haber Ajansı

İlyas Dal-Zaman

Erkan Söğütçü-Zaman

Murat Kaban-Zaman

Abdülkadir Beşikçi-Aksiyon Dergisi

Ercan Baysal-Kanal 7

Murat Nuhoğlu-Kanal 7

Erdoğan Baycan-Kanal 7

Yasemin Demirhan Erden-Kanal A

Faruk Ayaz-Kanal 24

Anda Ayva-Kanal A

Yalçın Salay-Aksiyon Dergisi

Ertan Ömeroğlu-Kanal 7

Uğur Alıcı-Kanal 7-İHA/ TBMM TV

Kaynak: odatv.com

Ocak 30, 2010, 11:15:13 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

yok artık.......

Açıkcası ilgini bir haber, bugün Stv'de yahut adı geçen cemaat şirketlerinde çalışanların önemli bir kısmını vitrinlik çalıştırıldığını çoğu insan biliyor, yakın çevremden vardı tanıdıklarım, bir kısmı o grubun şirketlerinde isimleri çıkmaması için çalışmıyordu, ancak TRT'de haberde söylendiği gibi bir yapılanma olacağına hiç ihtimal vermiyorum...

Yüksek ihtimal adı geçen şahıs, Stv den sonra daha yüksek kariyer yapabileceği bir kuruluş olmadığından -KanalD veya Habertürk'e geçemeyeceğine göre- referansları *zannımca* bir yatay geçiş yapmış olabilir.... Ki benim bildiğim o kanal ve haber ajansında, *çalışanlar açısından* emeğe saygısızlık var idi bir zaman (şimdiyi bilemem)

TRT konusunda zaten her daim hükümet/devlet frekansından yayın yapan bir kurum olarak bakınca anormal bir şey görünmüyor.....

saygılar

Ocak 30, 2010, 11:24:07 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bay SkullG

Bir şey demek istiyorum ama şuan ki siyasi baskıdan dolayı korkuyorum.

"Devlete verdiğim, vereceğim bütün vergiler haram olsun." demek kanuna aykırımı ve "heryerekon" adı altında Silivri'ye yollarlar mı?

sevgiler

Ocak 30, 2010, 11:30:17 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Yeşil darbe böyle olur.

Ocak 30, 2010, 11:44:20 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Türkiye nüfus karmasındaki oran TRT içindeki toplam çalışan sayısına oranlarını aşmadığı sürece darbe sayılmaz kanaatindeyim....
Akşam oldu böyle oldu uyku bastırdı kafa karıştı...

Saygılar ve iyi geceler....

Ocak 31, 2010, 12:47:17 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sadece medya alanında değil, Bu cemaat tamamen devletten beslenen bir yapı herkesin çevresinde bunlardan vardır dikkat edilirse çoğunluğu devlet için çalışır devletin çeşitli pozisyonlarındadır, iş adamı görüntüsünde olanlar ise devlet ile ihale, teşvik, ödenek türü ilişkilere sahipdir. Devlet mekanizmasını elegeçirip ordan besleniyolar ve sonuç olarak; maalesef verdiğimiz vergilerle biz finanse etmiş oluyoruz bunları.

Silivri ve Erzincan'da olanlar devlet mekanizmasının ne kadar elegeçirildiğinin en büyük kanıtıdır.

Ocak 31, 2010, 01:30:33 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Kimsenin yanlış anlamasını istemem

Ancak, şu anki benim gözlemlediğim, *şahsi düşüncem*, bu cemaatinde, hükümetinde karşısında yapılan yorumlar, zamanında onların masonlar, yahudiler, solcular ve bilimum karşıt düşünceleride dair yaptıkları ile aynı çizgide....

O zamanlar, kimi tanıdığım bazı muhafazakarları tenkit ederdim, ancak bugünkü durumda, güç dengeleri değiştiğinde, rollerinde değiştiğini görmek beni rahatsız ediyor. Rol değişiminden ziyade, aslında değişen bir şey olmadığını dörüyorum. Hukuki, ve idari olaylar ideolojik maskelerle eleştirilirken, parsayı gene birileri götürüyor.... Silivrisi bilmem ne mahkemesi, adamlarda iddianame var, faili meçhullerden, darbelere, soruşturup neticelendirecekler ----Allah bilir bu gidişatla kaç sene sürer...---

Ancak, davadaki adamların ideolojisine vs odaklanıp, hukuk sistemindeki çarpıklıkları gözden uzak tutmak; dahası, işi hükümet muhalefet çatışması boyutuna indirmek bana çok mantıklı gelmiyor. Zira bunların gözönüne getirilen ve vurgulanan, taraftarları/üyeleri diyelim, onları aynen bu kanalda gösterdiğiniz zaman, geçmişteki farklı aktörleri olan çatışmalar ile aynı zemine taşınır. O zaman da o doğruysa bu da doğru, bu doğruysa o da doğru gibi mesnetsiz bir tablo ortaya çıkar....

Not: Eskiden, bunların cemaatinin gazetelerindeki haberlere muhalefet ettiğimde o cemaatten tanıdığım bir kaç kişi solculukla, ulusalcılıkla itham etmişti, şimdi de tahmin ediyorum belki şimdi de akpci yahut cemaatci diyecekler olacak.... mümkündür herkesin herkesi istediği gibi algılayabilir.  Ben kimseyi tesir altında bırakmayacaksam,  kimse de beni tesir altında bırakamaz...

saygılarımla

Ocak 31, 2010, 01:35:07 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar bir bilgi yanılsamasının,yanılgısının hatta yalanın içindeyiz.Trt Haber kanalını açalı çok oluyor ben izliyorum,adı da Trt Türk bunla ilgili bir yazı bile paylaştım.Trt Avaz türk dünyasına Trt Türk'te BBC formatında dünya ve yurt haberleri veren her ülkeye canlı bağlanan yaklaşık 40 tane ülkeye aynı anda bağlanan süper bir kanal tabi şimdilik uyduda.

Sonra başına denilen isim geçmedi çok değişik gazeteciler var,hepsi Trt Bünyesinden galiba .Ntv'de falan görüyordum haber müdürünü yani ben öyle hatırlıyorum.Sonra bir kanal açılırda bu kadar Stv,Kanal 7 li alınır mı darbe olur valla :P

Bugüne kadar Cumhuriyetden,Milliyetden alındı onu da yazalım İhlas Haber Ajansından olmuyor demekki.

Am şunu yazayım Stv çizgisini çok değiştirdi ve aşırı saldırganlaştı ben onu izlemiyorum artık.Ergenokon olup çıktılar yalan yanlış yazıyorlar.En güvendiğim Ntv nedense onu çok ideolojik bulmuyorum sonra Habertürk o da iyi...

Ben haberi yazan arkadaşımı suçlamıyorum,ama odakhaber çoşmuş alıntıladığı merkez yani kulliyen yalan oluyor, yani haberi böylelikle..

Sonra Trt Türkte gümüş hilal diye bir program var mutlaka izleyin edebiyat,politika tarih sahnesinden anlatılıyor.

Sabahları canlı bağlantılar,Çin ,Türki Cumhuriyetler ,Balkanlar ,Rusya ,Pakistan hop Irak dünyayı Türkçeleştiriyor.Oradaki işsizlik oranlarını bile biliyorum.

Aynı zamanda sol.org 'un bir haberi var yine konuyla yine yalan haberler oysa sol.org'u da çok severim bu konuyla yazmış yakıştırmış TKP'li bu arkadaşlar.Bir de ideolojik haber yapmasalar.Marksistler hep pozitivistleri ideolojik bulur ama kendileri kendi romantizmlerinden çıkamıyorlar.

Neyse yalan çok radikallik çok en iyisi naiflik,orta yol....

Saygılarımla....

Ocak 31, 2010, 01:38:16 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Neyse yalan çok radikallik çok en iyisi naiflik,orta yol....

:) aynen katılıyorum...
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2010, 01:40:33 ös Gönderen: cardiffmonster »

Ocak 31, 2010, 01:54:08 ös
Yanıtla #9
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

TRT Turk ile TRT Haber farklı kanallar olacak. En son TRT Muzik yayına girdi. TRT Haberde yakında ayrı bir kanal olarak yayın yapmaya başlayacak.

TRT nin tuzu kuru... Elektrik faturasından da pay alır tv satışından da. En izlenmez olsa da en zenginidir her zaman. Ne yaptığının önemi yok para akıyor nasıl olsa. TRT her zaman ciftlikti ama AKP malum bu çiftlik kullanma da herkesten gözü kara olduğu için bu donem ciftlik halı çok daha bariz ortada. KabalAdan transferler yetmemiş (en son Trt1 Ana haberinde acaip bir transfer olmuştu) anlaşılan ATV knl7 den de alımlar yapılıyor.

Sn Mozart,
demokratik bir hukuk devletin de o sözünüzü bir eleştiri olarak kabul edilir. Kendine demokrat bir guguk devletinde ise... alimallah. :)