Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gazze'de insan kanı sudan ucuz mu?  (Okunma sayısı 15107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 19, 2008, 01:29:45 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

evet insanlar ölmesin özellikle okullarda http://www.haberturk.com/haber.asp?id=59742&cat=180&dt=2008/03/07

bizim derdimiz çocukların ölmesidir ,ölen çocuklar şii mi mi sünni mi bunun çeteresini tutan zihniyettir.filistin işgal altındadır ve çocuklar ölmektedir ne olursa olsun.bu birinci nokta
ikinci nokta deniz gezmişin adıyla dalga geçmek değil senin kimsenin haddi değildir bir şahsın ismiyle dalga geçilmesine bu sitede izin var mıdır? denizin kardeşlik türküsü ülkeyi karıştırmak mıdır?
 ayrıca araplarla olan kardeşliğimizi bozmak için yaılan şu araplar bizi arkadan vurdu edebiyatını da bırakalım.karşımızda tek devletten oluşmayan koca bir arap dünyası var ve kurtuluş savaşında anadoludaki bir çok arap bu vataniçin savaştı.ne yapalım şimdi hataydaki bütün nusayrilere yan gözle mi bakalım arap diye

Nisan 19, 2008, 11:51:09 öö
Yanıtla #11
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Akyol, engin tarih bilginize sığınarak Arap milletinin "Kurtuluş Savaşı"nda Türkleri nerelerde sırtından vurduğunu, arkadan bıçakladığını vs. işte onu açıklamanızı rica ederim. sakarya'da mı? dumlupınarda mı? maraşta mı? antepte mi? urfada mı? inönü I'de mi? inönü II'de mi?

ayrıca Deniz Gezmiş ile ilgili olarak şunu söylemek isterim. Deniz, filistin dönüşü zaten tutuklanmıştır ve 1 yıla yakın tutuklu kalmış sonra serbest bırakılmıştır. THKO adına emekte bir banka subesi (11ocak 71) soygunu ve dört abdli erin kaçırılması (4 mart 71) olayları vardır ve kimse ölmemiştir. 16 martta yakalandı. 9 ekimde idam cezasına çarptırıldı... 6 mayıs 72 de cezası infaz edildi. Mecliste yapılan 24 nisan 72'de yapılan oylamada başta İsmet İNÖNÜ ve Bülent ECEVİT, mehmet Ali AYBAR olmak üzere 48 milletvekili Hayır oyu kullanmıştır.  Süleyman Demirelve  Alparslan Türkeşin başını çektiği 276 miletvekili ise infaz için evet oyu kullanmıştır. 115 milletvekili oylamaya katılmamıştır. türkiye'yi karıştırmıştır dediğiniz genç insanın filistin dönüşü yaptıkları bunlardır işte...
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2008, 12:02:42 ös Gönderen: skullG »

Nisan 19, 2008, 11:54:39 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sn. Akyol, engin tarih bilginize sığınarak Arap milletinin "Kurtuluş Savaşı"nda Türkleri nerelerde sırtından vurduğunu, arkadan bıçakladığını vs. işte onu açıklamanızı rica ederim. sakarya'da mı? dumlupınarda mı? maraşta mı? antepte mi? urfada mı? inönü I'de mi? inönü II'de mi?

Skullg üstadım
Müslüman-Arap düşmanlarının tekerlemelerinden biridir bu "Onlar bizi arkamızdan bıçakladı oh iyi oluyo " falan..Nerde bıçakladı arkandan diye sorsan çoğu iki kelime edemez!Ayrıca o insanlar ölmüş gitmiş şimdiki kundan bebeklerinin günahı ne?Saçma sapan işler ne diyelim

Nisan 19, 2008, 06:32:23 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sn skull
1-  1.inönü ve 2. inönü savaşı bir safsatadır bana göre istiyenler karşı çakabilir.Nutukda bile bir iki cümlede bu savaşlardan bahsettmektedir.sadece karşılıklı çatışmalar yaşanmıştır inönü ovasında.Abartı derece bir savaş veya zafer hali yoktur.
İsmet İnönü kendi tarihini kenidisi yazmıştır paralara kendi resmini bastığı gibi.(günümüzde de sanki insanlar yeni öğreniyormuş gibi ve bi parti lideri tarafından ortaya çıkarılmış gibi gösterilmiştir.)

2-ümmet ümmet diye Osmanlı topraklarında yaşıyan araplar ingilizlerle birlik olmuş ve kuyumuzu kazmışlardır.Zaten Türklerin en büyük yanlışı ümmet anlayışıdır.Milli benliğimiz yok olmuştur.Ziya Gökalp,Namık Kemal ve en önemlisi Kemal Atatürk sayesinde milli benlik tekrardan uyanmıştır.

3-Keşke asılmasaydı yüceltmiş oldular.
Atatürk'ün zamanında da Atatürk'ün emriyle İstiklal mahkemelerinde   2827  kişi asılmıştı siyasi görüşü yüzünden.AYRICA ÖNEMLE BELLİRTMEK İSTERİM Kİ BURASI ÇOK ÖNEMLİ   Ankara İstiklal mahkemesi tarafından 76 kişi asılmıştır çeşitli nedenlerden dolayı bu nedenlerin içinde SOYGUNDA VARDIR.demekki Atatürk zamanında da yaşasaydı asılacaktı.
Ayrıca sadece 12 eylül öncesi 5300 kişi sağ sol olaylarında yaşamını yitirmiştir bu deniz gezmiş ve grubu gibi sağ ve sol gruplar tarafından. Siz bunlara hiç birşey demeyin sonrada deniz gezmiş asılmıştır deyin.Peki siz niye deniz gezmiş gibi aynı dönemde asılan diğer 46 kişiyi hiç sölemiyorsunuz.
bu verdiğim bilgiler için kaynak:Uğur mumcunun  11 Kasım 1992  Cumhuriyet gazetesindeki yazısı ve Uyan Gazi Kemal kitabında mevcuttur.
 .Keşke onlarıda korusanız.Nedense denizi koruyanlar demokrasi demokrasi derlerken  bunları unuturlar anlamam.
Siz idamamı karşısınız yoksa denizin asılmasınamı?

ayrıca Deniz Gezmiş ile ilgili olarak şunu söylemek isterim. Deniz, filistin dönüşü zaten tutuklanmıştır ve 1 yıla yakın tutuklu kalmış sonra serbest bırakılmıştır. THKO adına emekte bir banka subesi (11ocak 71) soygunu ve dört abdli erin kaçırılması (4 mart 71) olayları vardır ve kimse ölmemiştir. 16 martta yakalandı. 9 ekimde idam cezasına çarptırıldı... 6 mayıs 72 de cezası infaz edildi. Mecliste yapılan 24 nisan 72'de yapılan oylamada başta İsmet İNÖNÜ ve Bülent ECEVİT, mehmet Ali AYBAR olmak üzere 48 milletvekili Hayır oyu kullanmıştır.  Süleyman Demirelve  Alparslan Türkeşin başını çektiği 276 miletvekili ise infaz için evet oyu kullanmıştır. 115 milletvekili oylamaya katılmamıştır. türkiye'yi karıştırmıştır dediğiniz genç insanın filistin dönüşü yaptıkları bunlardır işte...

Nisan 19, 2008, 06:52:38 ös
Yanıtla #14
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Akyol,

sorduğum sorunun cevabını alamadığıma göre, böylesi bir hadisenin gerçekleşmediğini veya sizin elinizde bunu ispat edecek belgeye sahip olmadığınızı anlıyorum.

I. ve II. İnönü harpleriyle ilgili olarak ben fazlaca bir şey söylemek istemiyorum.

Ulus düşüncesi, ilk olarak 1689’da İngiltere’de vatandaşlık haklarının kabulü ile, ulusal egemenliğe dayalı ve ulus-devletin ortaya çıkmasında zemin oluşturan, anayasal monarşinin oluşma süreciyle ortaya çıkmıştır. Ulus, doğrudan devlet düşüncesiyle ilişkili siyasal ve toplumsal bir birim şeklidir. Ulus kavramı belirli bir netliğe sahip değildir. Sosyolojide ulus, “aynı ekolojik alan bir kültür, bir Pazar, bir egemenlik) üzerindeki kültürel, ekonomik ve siyasal sistemlerin çakışması süreciyle birlikte aşağı kültürlerin standartlaştırılmış, homojen ve merkezi iktidar tarafından desteklenen bir yüksek kültür ile bütünleştirilmesi olarak”  ele alınmaktadır. Siyaset biliminde ise ulus “net bir şekilde belirlenmiş bir toprak parçası üzerinde var olan, bir devlet aygıtı ve yabancı devletler tarafından denetlenen, üniter bir yönetime itaat eden topluluk” olarak tanımlanablr.

Ulusların ortaya çıkışı sanayileşmeye, kapitalizme ve modernleşmeye bağlanmaktadır. Ulus, halk egemenliği, bağımsızlık ve farklılık öğelerini içinde barındıran bir siyasal birim olarak modern bir olgudur. Ulus, bütünleşmiş, aklın ilkelerinden esinlenen yasa tarafından yeniden yapılanan bir uzamı geçirdiği için modernliğin siyasal bir biçimidir

Modern zamanlarda ulusu yaratan etkenlerin başında ekonomi gelmektedir. Böylece, kapitalizmin yarattığı sınıf çatışması alt düzeye indirgenerek, ulusal kimlik güçlendirilmeye çalışılır. Modernleşme ile modern öncesinde oluşmuş olan kimlikler aşınma sürecine girdiğinden dolayı ulus, atomlaşmış bireylerin bir topluluğa aidiyet duygusunun yeniden inşası ile de ilintilidir.  Ulus, belli sınırlar içinde bütünleşmesi açısından modern bir olgu olmasının yanı sıra, toplumsal, ekonomik ve kültürel alanların bütünleştirilmesi açsından modern bir icattır. Dolayısıyla ulus aynı zamanda hayali bir cemaat, topluluktur.

Ulusun oluşumu, modern devletin oluşumuyla yakından ilişkilidir. Dolayısıyla bu iki olgu arasında bir neden-sonuç ilişkisi olduğu söylenebilir. Ulus inşa etme, kolektif anlatıları uydurmayı, etnik farklılıkların homojenleştirilmesi ve hayali bir topluluğun ideolojisini yurttaşlara benimsetmeyi gerekli gören bir süreç olduğundan devletin kurulmasında ve devamında önemli rol üstlenir.

Ulus-devlet, ortaya çıkış tarihi geriye götürülebilir olsa da , ideal model olarak 18. yy. ikinci yarısında kabul görmeye başlamıştır. Vestfalya Barış Antlaşmasıyla birlikte kurulan modern devlet sisteminde, yeni ve değişik bir ilişki biçimi ortaya çıkmıştır. Her biri kendi toprakları üstünde bağımsız ve başka bir otoriteden bağımsız çok sayıda devletin bulunduğu bir sistem oluşmuştur.

Ulus-devlet, ulus-devlet kompleksi içinde, sınırları çizilmiş belli bir alanda yönetsel bir tekel sürdüren, yönetimi yasayla ve şiddet araçlarının denetimiyle yaptırım altına alınan yönetim biçimi  olarak tanımlanabilir. Ulus-devlet, meşruiyetinin kaynağını (kültürel bütünlüğü olduğu varsayılan) ulusa dayandırmakta ve bu yüzden de güçlü bir kültür politikası sürdürmektedir.

Ulus-devlet, ilk olarak, etnik grupların diğer bölgelere, alt-kültürlere, dil ve din topluluklarına etki etmesiyle ortaya çıkmıştır . Homojen bir halk topluluğuna dayanmayan, dolayısıyla homojenleştirme gayesi taşıyan ulus-devletlerde ise, “asimile edilmiş, baskı altına alınmış ya da marjinalleştirilmiş alt-halklar”  doğmuştur. Son olarak ise, etnik-milliyetçilikle ortaya çıkan ulus-devlet tipinde ise, “kanlı saflaştırma töreleriyle gerçekleştirilmiştir” .

bu kısa açıklamanın zarureti; Sn. Akyol'un ulusal kimlik, ulusal benlik kavramları üzerinde durmasıdır. Elbetteki ulus inşası aynı zamanda mitlere, kadim zamanlardaki büyük bir millet olmaya, onun kahramanlıklarına vs. ye dayanmak zorundadır. Ancak modern bir olguyla modernöncesi olguları tartışma olanaksızdır. Osmanlı ümmetçiydi, mill benliğimiz mahvuldu savı bence sadece ve sadece çarptırmadır. Ulus kavramını ortaya çıkara Ulus-Devlet (modern-devlet)tir. onu ortaya çıkaran ise kapitalizmdir.

dolayısıyla 2. savınızı da kabul edemeyiz. Ziya Gökalp vd. ile ulus bilinci oluşmaya başlamıştır denlebilir.

üçüncü başlık altındaki ifaddelerinize daha önceki yazılarımda cevap vardır. idam cezasına tamamane karşıyım. bu arada siz 46 kişi derken hangi dönemden bahsediyorsunuz. ha deniz gezmiş hakkında konuşmamızın tek sebebi ise sizsiniz. çünkü her olur olmaz yerde nedense deniz'in ismini anmayı bir gereklilik sayıyorsunuz. hatta bunu yaparken gezmiş gezmemiş gibi alaycı bir tavır da takınıyorsunuz. bunun ise hiç yakışık almayan bir tavır olduğunu ayrıca ve önemle belirtmek istiyorum.

anlamak için nerelerin yıkılması gerektiğini söylemişsiniz. umarım diğerlerine öğütlediğiniz şeyi kendinizde de başarabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla.

Nisan 19, 2008, 09:00:40 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

sn. skull
sorunuz arapların nerede sırtımızdan vurduğuysa kurtuluş savaşında yanımızda olmamışlardır ve Osmanlının parçalanmasına İngilizlerle beraber olup güzel güzel yaşadıkları topraklara ihanet etmişlerdir.
ayrıca ben hiç bir ülkenin savunuculuğunu yapmıyorum ne arap ülkelerinin ne israilin ne de başka bir ülkenin ama mesela çok bariz bir örnek vermek istiyorum size Müslüman Türklerden oluşan K.K.T.C.'ni resmen tanıyan bir tane arap ülkesi var mı?
Eğer filistin veya başka müslüman ülke resmen tanıdıysa buyrun?buda arkadan vurmadır.
Dediğim gibi pkk ilk eğitiminlerini filistinli gerillalardan almışlardır

Ama dediğim gibi önemli olan ülkeler değil öenmli olan terörün bitmesidir.

şimdi sorularımı cevaplayabilirisiniz sn skull

Nisan 19, 2008, 09:08:09 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Nisan 19, 2008, 11:03:31 ös
Yanıtla #17
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. Akyol,

galiba rol kırılması yaşadınız. bu başlık altında iddia eden siz, soru soran ise benim. kaldı ki şimdiye dek de soru soran olarak cevap verenden daha fazla bilgi aktarmış bulunuyorum. :)

Deniz Gezmişle aynı dönemde idam cezası alıp infazları gerçekleştirilen 46 kişiden bahsetmiştiniz. Ben de size bu hangi dönem diye sormuştum. galiba gözünüzden kaçmış

ayrıca yanında olmamak niçin sırtından vurmak olsun. sen misak-ı milli sınırları içinde bir mücadele veriyorsun. mekkedeki araptan buna ne? hataydaki arap ulusal direnişinin güney cephesindeki yükümüzü hafiflettiğini reddedebilir misiniz? Ayrıca bizim türklük benliğini kuşanmamız müthiş bir şey iken arapların ulusal benliklerinin farkına varmaları ve arkadaşım ben bir ulusum ve osmanlının egemenliği altında olmak istemiyorum ben de bir ulusal devlet olarak var olmak istiyorum demesinde ne yanlış var? türk millyetçiliği iyi de arap milliyetçiliği mi tu kaka?

ayrıca kuzey kıbrısın tanınması meselesini öyle ele alacak olursanız yandı gülüm keten helva... dindaşlarınızı bırakın soydaşlarınıza kabul ettiremediniz... azerbaycan, türkmenistan, özbekistan, tataristan, bosna-hersek, makedonya, kazakistan gibi türk ülkeleri niçin tanımıyorlar kktc'yi? madem bunların "abisi"yiz. sorun şurada siz kktcnin tanınmasını istiyor musunuz? kktcnin tanınması için ne girişimde bulunuyorsunuz? araplar tanımadı, hainler, zaten bellerinde bıçak arkamızı dönmemizi bekliyorlar demek ne kadar mantıklı?

gelin siz gecekondu yıkmadan önce ezberi bozun! ezberinizi bozamazsanız gecekondu da yıkamazsınız

Sevgi ve Saygılarımla.

Nisan 19, 2008, 11:34:50 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

yazdıklarımda var tekrarlıyorum 47 kişi 12 eylül döneminde asılmıştır.Siz bu 47 kişiden hiç bahsetmiyorsunuz neden?
ayrıca buyrun Yorumlarınızı bekliyorum yazdıklarıma tekrar yazıyorum.

Siz filistini koruduğunuz için filistin tanıdımı KKTC yi dedim.

1-Cımbızla çekiyorsunuz hiç hoş değil pkk gerilla eğitimi görmüştür neden bunlara yorum yapmıyorsunuz?Yoksa Türk devleterinde de mi gerilla eğitimi gördü pkk.
Benim için önemli olan ülkeler değil ki daha öncede belirttiğim gibi terördür.Bizim başımaza gelenleri başkasına yapılmasını istemem.

ayrıca buyrun Yorumlarınızı bekliyorum yazdıklarıma tekrar yazıyorum.

2-Atatürk zamanında  2827 kişi asılmıştır ve bu kişilerin içinden Ankara İstiklal mahkemesinde asılan 76kişinin içinden sayısını tam olarak bulamadığım bazı kişilerin asılma nedeni SOYGUNDUR.
Demek ki Atatürk zamanında da asılacaktı ki sadece soygunu yazıyorum diğer suçlarını yazmıyorum bile(pkk nın eğitim aldığı filistinde gerilla eğitimi görme vb... birsürü)

3-Ayrıca sadece 12 eylül öncesi 5300 kişi sağ sol olaylarında yaşamını yitirmiştir bu deniz gezmiş ve grubu gibi sağ ve sol gruplar tarafından. Siz bunlara hiç birşey demeyin sonrada deniz gezmiş asılmıştır deyin.

4-Siz idamamı karşısınız yoksa denizin asılmasınamı?

Ayrıca dedimki "Ama dediğim gibi önemli olan ülkeler değil öenmli olan terörün bitmesidir"

« Son Düzenleme: Nisan 19, 2008, 11:37:37 ös Gönderen: M.Akyol »

Nisan 20, 2008, 12:06:32 öö
Yanıtla #19
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. akyol,

sorgular tarzı çıkışlarınızı tasvip etmediğimi bilmenizi isterim. kaldı ki soruduğunuz her sorunun cevabı da verilmiştir.

eğer siz 1971 ile 1980 sonrasını aynı dönem olarak nitelendiriyorsanız bir şey söylememe de gerek yoktur. ayrıca ne yazdığınız da size göre muallak dediniz ki "K.K.T.C.'ni resmen tanıyan bir tane arap ülkesi var mı" bende ona cevap verdm. eğer tanıtamadıysak bunun sorumlusu tanımayanlar değil biziz... lafa gelince, bölgesinde lider ülke, bilmem nerelerin abisi, bilmem kimlerle tarihsel ve dinsel bağı olan bir ülkeyiz ama kktcyi tanıtamıyoruz... bunda suç kimdedir?

ayrıca filistini savunuyorum. filistini savunmak terörü savunmak demek değildir. filistin halkının kendi kaderini belirleme hakkı vardır. pkknin gerilla kampları bekaa vadisindeydi... o dönemde bekaa kimin kontrolündeydi? hiçbir şey cımbızla çekmiyorum.

deniz gezmiş 1972de asıldı... sizin bahsettiğiniz 5000 küsü kişi 74 sonrası özellikle 77 sonrası ölmüştür. ayrıca bunlara nçin hiçbir şey demediğimi düşünüyorsunuz?

evet İDAM CEZASINA KARŞIYIM! TÜMÜYLE KARŞIYIM! (bunu birinci sayfada söylemiştim. görmemişsiniz vurgulayarak yazıyorum) " Uygarlığıyla övünen bir toplumda, ölüm cezasının adil ya da uygun olduğunu kanıtlayacak bir ilke bulmak, bütün bütün olanaksız değilse, pek güçtür." (K. MARX, Capital Punishment" , New-York Daily Tribune, 18 Şubat 1853 )

diğerleri hakkında niçin söz söylemediniz diyorsunuz buyurun soyledim http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3968.msg29032#msg29032
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3968.msg29350#msg29350

bu da sizin o başlık altındaki cevabınız http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3968.msg30569#msg30569