Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Elbette, tüm yüreğimle destekliyorum. LGBT hakları insan haklarıdır.
11 (52.4%)
Şhhh! Gizliden gizliye destekliyorum, aramızda kalsın…
1 (4.8%)
Ne evet ne hayır, bu konuda yorumsuzum.
5 (23.8%)
Hem evet hem hayır, ikiyüzlü ahlak anlayışım batsın!
1 (4.8%)
Kesinlikle hayır, erkek gibi karşıyım ayol!
2 (9.5%)
Din elden gidiyor, kıyamet yakın, başımıza taş yağacak! Dinimiz amin.
1 (4.8%)
LGBT de ne ola ki, birader?
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: LGBT Haklarını Destekliyor musunuz?  (Okunma sayısı 12699 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 01, 2015, 10:06:19 ös
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu saydığınız haklar genel lgbt ye ait değil. Böyle hakların olmadığını sizde çok iyi biliyorsunuz  sn.nestor

"Bu haklar genel" derken ne doğru dediniz Sayın Karahan, yani ayrım gözetmeksizin herkes için geçerli (olmalı). LGBT bireyler için de...

Temmuz 01, 2015, 10:21:03 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

Desteklemiyorum.

Ama destekleyenler fazla olacak ki ulkemizde escinsel evlilik yasallasmaya basladi. Eglenebilecekleri uygun ortamlar da mevcut. Hak hukuk arayisindan ziyade teshir ve propagandadan baska birsey degil bana gore. Haktan kasit, kendilerini topluma kabul ettirme olabilir ki zaten benimsenmis durumdalar.

Ankete kesin cevap verememekle beraber Sayin mbulut a katiliyorum.

Saygılarımla

Adequatio intellectus et rei

Temmuz 01, 2015, 11:34:04 ös
Yanıtla #22
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Ankete kesin bir cevap verilemez çünkü anketten çok bir tartışma konusu oluşmuş durumda.Hoş anketin seçeneklerinde biraz yanlı bir tutum gördüm.

Anketin seçenekleri güncel duruma göre hazırlanmış ama anketin sorusu genel.Soru LGBT'nin yürüyüş ve gösteri hakları üzerine olmuş olsaydı 3 seçenekle,haliyle yoruma kapalı olacağı için güzel bir anket olurdu..
Görmek, varlığın yükselişidir.

Temmuz 02, 2015, 01:53:27 öö
Yanıtla #23
  • Yeni Katilimci
  • *

Bir Erkeğin kadınsı davranması, kadın gibi Yaşaması, kadın gibi giyinmesi vs bunlardan hiçbiri hür iradeye müdahale etmeye gerekçe olamaz. Fakat toplum Değerlerini göz Arde edecek bir durum söz konusu olmadığı sürece.
Soyunup sokak ortasında çıplak bir şekilde "velevki ibneyiz" Tarzı sloganlarını, ve o iğrenç bedenlerini sergilemelerini izlemeye görmeye mecbur değiliz. İğrenç beden derken bu beden Maço kıllı bir erkekte olabilirdi.. Bedenin hangi teşkilat veya kuruluşa ait olduğu sorun değil, sorun bedenin nasıl olduğu.
Herkes kendini Victoria secret podyumunda sanarsa işimiz zor.
DÜNYA İKİ GÜNDÜR.
DOĞDUK İLK GÜN, ÖLDÜK İKİNCİ GÜN!

Temmuz 02, 2015, 03:15:08 öö
Yanıtla #24

Elbet, destekliyorum. Ancak merak ettiğim, Amerika'da eşcinselliğin evlilik bazında yasallaşması, Amerika'daki Mason localarının eşcinselliğe olan tutumlarını değiştirecek mi? Eşcinsellerin cinsel hayatlarının Masonluğun onurunu zedeleyeceği görüşü biraz olsun yumuşayacak mı? Bir Mason adayı, "ben eşcinselim ve bundan dolayı utanmıyorum bilakis gurur duyuyorum" dediğinde muntazam Masonlar suratlarını asıp, fikirlerini değiştirecekler mi? Yoksa, eşcinselliğin bir sapkınlık olmadığı gerçeğini inkar etmeyerek, Masonluğun onuruna düşeni mi yapacaklar? İşte, bunu merak ediyorum.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Temmuz 02, 2015, 05:27:06 öö
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Elbet, destekliyorum. Ancak merak ettiğim, Amerika'da eşcinselliğin evlilik bazında yasallaşması, Amerika'daki Mason localarının eşcinselliğe olan tutumlarını değiştirecek mi? Eşcinsellerin cinsel hayatlarının Masonluğun onurunu zedeleyeceği görüşü biraz olsun yumuşayacak mı? Bir Mason adayı, "ben eşcinselim ve bundan dolayı utanmıyorum bilakis gurur duyuyorum" dediğinde muntazam Masonlar suratlarını asıp, fikirlerini değiştirecekler mi? Yoksa, eşcinselliğin bir sapkınlık olmadığı gerçeğini inkar etmeyerek, Masonluğun onuruna düşeni mi yapacaklar? İşte, bunu merak ediyorum.

Saygılarımla.
[/quote

Zor bir soru
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 02, 2015, 05:29:43 öö
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.neşter

Hala açıklamadınız bu haklar nelerdir?dediğim gibi genel mi? Yoksa özel bir takım haklarmı?

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 02, 2015, 07:54:19 öö
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygılarımla.

Sayın Peacewings, Masonluk ve Masonlara dair bir forumda bu konu üzerinden değinebilecek en doğru noktaya değindiniz, teşekkürler. Bilindiği üzere Masonluk, üyelerinin cinsel yönelimiyle ilgilenmez. En azından dünya genelinde bu böyledir. Eşcinsel olduğu bilinen birçok Mason vardır: J. Edgar Hoover 33. derece Masondur mesela. Peki ya bizimki gibi ülkelerde LGBT topluluğundan bir eşcinsel Masonluğa kabul edilebilir mi? Ya da şöyle soralım: Açık bir eşcinsel, yani bu kimliğini gururla taşıyan bir üye Masonlar arasında kabul görebilir mi? Eşcinselliğin hala “onur kırıcı” bir tabu olarak görüldüğü toplumlarda Masonluğun bu konuya yaklaşımı nedir? Ve değişen dünyada nasıl olacaktır? Mevcut üyelerden kendi kimliğini gururla ifşa eden bir üye olumsuz bir muamele ile karşı karşıya kalır mı? Kabul görmeye devam eder mi, yoksa dışlanarak üyeliğinden edilebilir mi? Dini inançlar vb. bahane edilerek üyelerin gizli oyuna başvurarak böyle bir üyeyi üyelikten çıkarma (blackball) söz konusu olur mu? Kişisel hükümlerin dışında Masonlukta eşcinselliğe dair bir yasak olmasa da, yaşanan ülkeye dair özel kıstaslar geçerli midir? Belki biraz da bunun üzerinde konuşmak ve açıklık getirmek gerekir… Çünkü madem ki LGBT haklarından bahsediliyor, bu haklar her alanda geçerli olmalıdır ve öyle olmadığı müddetçe eşitlikten bahsedilmesi mümkün değildir.

Sn.neşter

Hala açıklamadınız bu haklar nelerdir?dediğim gibi genel mi? Yoksa özel bir takım haklarmı?

Sayın Karahan, adımı doğru telaffuz etmediğiniz ve bunu bilinçli bir şekilde sırf tiye almak maksadıyla yaptığınız için sizinle daha fazla muhatap olmayacağımı belirtmek isterim. Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Temmuz 02, 2015, 07:56:26 öö Gönderen: Nestor »

Temmuz 02, 2015, 03:41:59 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Nestor

Bu forum sitesi ciddi bir yerdir,kimse kimse ile dalga geçip tiye alamaz.
Mesajı cep telefonundan yazdım,isminizi doğru yazdım lakin telefon ilk algıladığını çıkarmış dikkatimden kaçmış benimde olan budur.
Muhatap olmam demeden önce işin doğrusunu öğrenebilirdiniz.

Alay etmek ve o şekil uslup kullanmak bu forumda yapılacak iş değil,kaldıki çokta tarzım değil.

EDMUND BURKE

Temmuz 02, 2015, 03:45:06 ös
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Cevaplarınızda hala lgbt haklarından bahsediyorsunuz sn.nestor ,bu haklar nedir kim vermiş?

Bu konuyu açınızki ilerlensin.

karahan

EDMUND BURKE