Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tecavüz  (Okunma sayısı 8427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 15, 2008, 12:17:59 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

ve sevgili kirlangic. forumun cogunlugunun su yazdigin mesaji anlamayacagini sanmissin. HAKLISIN. sana tamamen katiliyorum. bencede anlamadilar ve anlamayacaklar ama ben anladim :D ve koptum... oldukca ince yazilmis, icinde yuzlerce anlam iceren ama tek anlama cikan bir mesaj.

yukaridaki mesajini soyle izah etmeye calisayim. sklikla arabayi degistiren ama dumduz tek yon bir yolda dimdirek giden bir mesaj.

Ezoterik bir paragraf degildi ki sn Piyon, cumlelerime gizem yukleyim?Bence gayet acik, ne demek istiyorsam onu yazdigim , sifresi parolasi olmayan duz mantik bir nesir ornegidir.Aksini dusunmeniz sizin cok yonlu dusundugunuzu gosterse de bu bazen insanin basini agritabilir. Dikkatte fayda var..

muhabbetle

Ocak 15, 2008, 12:24:06 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

ve sevgili kirlangic. forumun cogunlugunun su yazdigin mesaji anlamayacagini sanmissin. HAKLISIN. sana tamamen katiliyorum. bencede anlamadilar ve anlamayacaklar ama ben anladim :D ve koptum... oldukca ince yazilmis, icinde yuzlerce anlam iceren ama tek anlama cikan bir mesaj.

yukaridaki mesajini soyle izah etmeye calisayim. sklikla arabayi degistiren ama dumduz tek yon bir yolda dimdirek giden bir mesaj.

Ezoterik bir paragraf degildi ki sn Piyon, cumlelerime gizem yukleyim?Bence gayet acik, ne demek istiyorsam onu yazdigim , sifresi parolasi olmayan duz mantik bir nesir ornegidir.Aksini dusunmeniz sizin cok yonlu dusundugunuzu gosterse de bu bazen insanin basini agritabilir. Dikkatte fayda var..

muhabbetle

Kendisi fazlası ile algıda seçicilik yapan ve bunu bir fikir biçimi haline getirip doğru yol sanan bir arkadaşımız sanırım Sevgili Kırlangıç... Özellikle son yazdıkları şaka dahi olsa kabul edilecek birşey değildir...

Ocak 15, 2008, 12:26:46 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sizin mübalağa diye bir olaydan haberiniz yok galiba basit bir deyime son derece felsefik yaklışmıssınız helal olsun...

Sn LuckyEye, herkes birbirinin ayni degildir takdir edersiniz ki. Insanlar mutenevvi dusunebilirler. Bu da gayet normal. Cunku insanlar fotokopi makinesinden cikan tek tip varliklar degildir. Birinin melekesi digerine uymaz, digerinin ki oburune..

Arti, siz butUn atasozleri ve deyimleri tasvip ediyor olabilirsiniz. Bunun benim de kabul etmem anlamina gelmemelidir. Kaldiki basitlik de gorecelIdir. Size bakinca basit gelen seyler, baskasi bakinca  zor ve cetrefilli gelebilir.

muhabbetle
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2008, 12:38:21 öö Gönderen: Kirlangic »

Ocak 15, 2008, 12:09:45 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Arkadaşlar burada Açık bir konudan söz ediliyor ezoterik işlerle  uğraşmayın...Şifreli işlerle uğraştırmayın beni :D

Ocak 15, 2008, 12:46:10 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sevgili shemuel harika bir konu acmissin. kisisel dusuncemden once senin neden kisisel yorum yapmadigini sormak istiyorum. aciklalamalar iyi guzelde, acaba forumun en populer kisisi neden susmush?
Evet sevgili piyon ilk önce sana düşüncelerimi açıklayayım.İlkin Tecavüz olayını aklı başında olan hiç kimse onaylamaz.Bence bu tür suçların cezası idam olmalıdır.
Peki tecavüz olayı seyredilirmi? Bu koşullara göre değişir.

Karşındaki tecavüzcünün elinde silah varsa Birden bire Türk flimi kahramanı gibi 'dur nalçak herif,Nırz düşmanı'Deyip üzerine atlamak enayilik olur....

Birde Türk flimlerindeki tecavüz sahneleri varki beni öldürüyor :D mesela Köyden şehire sanatçı olmaya gelen bir kızı otogarda coşkun karşılıyor.Gel bacım seni istediğin yere götüreyim diyor.Kızda hiç itiraz etmeden tamam abi diyor peşinden gidiyor.İkinci sahnede coşkun kıza saldırıyor.Coşkunun bu hereketine karşı kız ne diyor.'ama sen bana bacım dedin' :D
Yada Türk flimlerinin bazı tecavüz sahnelerine bakarsak,Adam kadınına tecavüz edecek tamam her şey güzel ama kadın bağırıp kendini dışarı atacağına özellikle yatak odasına doğru koşuyor yada hayır yapma diyor aynı zamanda kendisini yere atıp ortam hazırlıyor :)

Ciddiyete dönecek olusak Tecavüz bana göre sadece ırza geçme olayı değildir.
Komşunun mekanını işgal etmek
birinin hakkını almak
Siz devlet dairesinde çalışmayı hak etmişken Ankaradan birinin işe karışıp sizin yerinize akrabasını yerleştirmesi.
Evet kardeşim Coşkunlar bir kişinin canını yakıyor ama öyle tecavüzcüler varki Köyde ağa,Şehirde patron,Ankarada baba bunların sayısız kurbanları oluyor
Malesef bir çok kişi bunu seyretmekle yetiniyor ve adınada halkın sağduyusu deniyor ;)

Ocak 15, 2008, 04:44:48 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sevgili shemuel harika bir konu acmissin. kisisel dusuncemden once senin neden kisisel yorum yapmadigini sormak istiyorum. aciklalamalar iyi guzelde, acaba forumun en populer kisisi neden susmush?
Evet sevgili piyon ilk önce sana düşüncelerimi açıklayayım.İlkin Tecavüz olayını aklı başında olan hiç kimse onaylamaz.Bence bu tür suçların cezası idam olmalıdır.
Peki tecavüz olayı seyredilirmi? Bu koşullara göre değişir.

Karşındaki tecavüzcünün elinde silah varsa Birden bire Türk flimi kahramanı gibi 'dur nalçak herif,Nırz düşmanı'Deyip üzerine atlamak enayilik olur....

Birde Türk flimlerindeki tecavüz sahneleri varki beni öldürüyor :D mesela Köyden şehire sanatçı olmaya gelen bir kızı otogarda coşkun karşılıyor.Gel bacım seni istediğin yere götüreyim diyor.Kızda hiç itiraz etmeden tamam abi diyor peşinden gidiyor.İkinci sahnede coşkun kıza saldırıyor.Coşkunun bu hereketine karşı kız ne diyor.'ama sen bana bacım dedin' :D
Yada Türk flimlerinin bazı tecavüz sahnelerine bakarsak,Adam kadınına tecavüz edecek tamam her şey güzel ama kadın bağırıp kendini dışarı atacağına özellikle yatak odasına doğru koşuyor yada hayır yapma diyor aynı zamanda kendisini yere atıp ortam hazırlıyor :)

Ciddiyete dönecek olusak Tecavüz bana göre sadece ırza geçme olayı değildir.
Komşunun mekanını işgal etmek
birinin hakkını almak
Siz devlet dairesinde çalışmayı hak etmişken Ankaradan birinin işe karışıp sizin yerinize akrabasını yerleştirmesi.
Evet kardeşim Coşkunlar bir kişinin canını yakıyor ama öyle tecavüzcüler varki Köyde ağa,Şehirde patron,Ankarada baba bunların sayısız kurbanları oluyor
Malesef bir çok kişi bunu seyretmekle yetiniyor ve adınada halkın sağduyusu deniyor ;)
Dediklerin (tecavüzcü Çoşkun vb.) Türk filmlerinde olur sadece... :)

Ocak 15, 2008, 04:58:00 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Fena bir mevzu hakikaten,
Ceza konusunda sayin Shemuel'e katilmakla birlikte, idam olmasa bile kesinlikle caydirici bir ceza uygulanmali ki, icinde zerre kadar bir niyeti olan kisi cesaret edemesin. Mesela Amerika'da bazi eyaletlerde ya agir hapis cezasi yada hormon tedavisi ile kisinin erkeklige kokten veda etmesi gibi uygulamalar var...
Balik bastan kokar dedikleri gibi, suc cezasiz kaldikca her yerde hem fiili hem de mecazi tecavuzlerin onune gecmek cok zor....
saygilar