Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İTTİHAD-I İSLAM (İSLAM BİRLİĞİ)  (Okunma sayısı 50413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 19, 2007, 02:54:02 ös
Yanıtla #80

Sn Sevil Hnm,

Sitede hakaret içeren sözcüklere izin verilmeyecektir.

Sn SkullG,

Slogan atmanıza gerek yok burası forum sokak değil.

Lütfen seviyemizi koruyalım.
Omnia mors aequat

Temmuz 19, 2007, 03:15:31 ös
Yanıtla #81

Yalnızca Saygıdeğer Mystic başta olmak üzere bütün Sayın Site Yöneticilerinden ÖZÜR DİLİYORUM_
Anlaşıldı Saygıdeğer Mystic, bir sonraki asla sözkonusu olmayacaktır_
SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 19, 2007, 03:18:45 ös
Yanıtla #82

Sevgili nietzsche; Yüce İsa Mesih'in son müjdelediği Peygamberin isminin Muhammet olduğundan emin misiniz?
Kanıtınız Kuran'a mı dayalı yoksa kendi fikrinizden mi ibaret?

Temmuz 19, 2007, 03:24:45 ös
Yanıtla #83

Saf suresi ayet 8:

“Bir vakit Meryem oğlu İsa şöyle demişti: Ey İsrailoğulları! Ben size gönderilen Allah’ın peygamberiyim. Benden önceki Tevrat’ı tasdik edici ve Benden sonra gelecek bir Peygamberin müjdecisi olarak geldim ki, O peygamberin ismi Ahmed (Muhammed’dir).’ Fakat sonra da İsa onlara mucizelerle gelince ‘bu apaçık bir sihirdir’ dediler”.

ars longa, vita brevis...

Temmuz 19, 2007, 03:27:15 ös
Yanıtla #84

Bunlar daha ilk adım Sevgili nietzsche, İslamiyet ve Muhammet hakkındaki görüşlerimi zamanı gelince çok daha açık bir şekilde ifade edecem_
Öyleki karanlıkta yapılan işler gün yüzüne çıkarılacaktır_
Öyleki Tanrı'nın adıyla yapılan ve sırtını O'na dayayarak yapılan bütün işlerin ipliği pazara çıkacaktır_
Perde arkasında yapılan bütün herşey gözönüne serilecektir_
Kendilerini Müslüman diye tanıtan ve Dinadamları vasfını taşıyan kişilerin ne mal olduklarını hepimiz gözlerimizle görüp şahit olacağız_  
Haşa ben Tanrı'ya değil bu korkunç ve karanlık köhnemiş zihniyete BAŞKALDIRIYORUM_

Temmuz 19, 2007, 03:28:58 ös
Yanıtla #85

Bana Kuran'dan kanıt gösterdiğinize göre uydurulmuş hikayelere inanmamı beklemiyorsunuz herhalde Sayın Nietzsche_

Temmuz 19, 2007, 03:32:37 ös
Yanıtla #86

Ben de inancımı savunuyorum bundan doğal bir şey olamaz ben Hz İsa'nın Hz Musa'nın peygamber olmadığını söylesem dünyevi zevklerle uğraştığını söyleseydim belki bana sert bir tepki verirdiniz aynı şekilde site yönetimi de. Ben dinlerin yeryüzüne insanların kardeşce uyumlu bir şekilde yaşaması için gönderildiğine inanıyorum ve biz bunu yapamadık maalesef anca birbirimizi yiyoruz. Sonuç olarak herkes istediğini düşünebilir ama her ne olursa olsun düşüncelerimizi belli hassas konularda daha dikkatli ifade etmeliyiz. ne dersiniz?

Temmuz 19, 2007, 03:35:00 ös
Yanıtla #87

sayın sevil tamam size göre islamiyet diye bir din yok Hz Muahmmed yok Kuran yok saygı gösteriyorum ama benim inancıma saygı göstermeycekseniz söylediğimiz onca sözün ve seviyeli tartışma laflarının da bir anlamı yok. Benim derdim kimseyi inandırmak değil kimse de beni inandırmak zorunda değil herkes kendi bildiğini okusun gerekirse de tartışmayalım olsun bitsin.

Temmuz 19, 2007, 03:35:58 ös
Yanıtla #88
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin skullG,

Protesto hakkinizi elbette sonuna kadar kullanabilirsiniz.  "Protesto ve Dusunce Ozgurlugu" haklari ile ilgili bilgi duzeyinize guveniyorum.

Hakaret olan kelime silinmistir. Sayin Sevil Hanim, bir inanc ve inancin bireyleri hakkindaki kisisel goruslerini yazmaktadir. Seviyeli oldugu surece, her konuda herkes kisisel goruslerini yazabilir. Dusuncenin yanlis yada dogru olmasi onun silinmesi icin bir neden degildir. Saygi sinirlari icerisinde karsilikli olarak gorusulebilir.

Ifade tarziniz, zaman zaman konu sinirlarini asarak kisisel ve karsi tarafi rahatsiz edici kelimeler barindiriyor. Deger yargilariniza olan guveniniz ve savunma mekanizmanizin karsi taraftada oldugunu lutfen unutmayin.

Hakaret, yanlizca belirli kelimelerle degil sozcuklerin icerdigi anlamlara, ve kullanildiklari yere gorede belirlenmektedir. Onemli olan kelimenin kendisi degil, ifade edilmek istenendir. Sizdende bazi kelimelerinizi anlayis cercevesinde kullanmanizi rica ediyorum.

Saygilarimla

Sayin Sevil Hanim,

Suana kadar hicbir mesajinizda hakaret gordugumu sanmiyorum. Acikladiginiz konular forum icerisinde genelikle tartismaya neden olmaktadir. Sizi bundan dolayi sorumlu tutmuyorum. Fakat dusuncelerinizi ifade ederken, karsi tarafin o kelimeleri hakaret olarak algilayabilecegini dusunurseniz, olgun bir davranis sergilemis olursunuz.

Inanc, Irk ve Politika konulari hassastir. Kolaylikla tartismaya donusebilecegi gibi, yanlis anlamaya musait oldugundan kelimeleriniz hakaret olarak algilanabilir.

Butun bir irk ve dinin mensuplari icin kullanmis oldugunuz hakaret kelimesinden dolayi 3 gun icin forumdan uzaklastirildiniz. Kelimeleri kullanma uslubunuz yanlistir.

Tekrarinin olmamasi umidi ile

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 19, 2007, 03:48:28 ös
Yanıtla #89

Sevgili nietzsche; Yüce İsa Mesih'in son müjdelediği Peygamberin isminin Muhammet olduğundan emin misiniz?
Kanıtınız Kuran'a mı dayalı yoksa kendi fikrinizden mi ibaret?

Peki o zaman siz verin cevabini kimdir bu secilmis olan?Sn. Sevil hanim kusura bakmayin yazilarinizi okudum,daha öncedende her üye arkadasin yazilarini merakla takip ettigim gibi sizinde yazilarinizi takip ettim.Bu konunun sonunda (önceki yazilarinizda secilmis vs.oldugunuzu iddia ettiginizden dolayidir bu tez)kendinizin son peygamber oldugunu yazarsiniz diye endise etmiyorda degilim.

Bakin Hz. Isa cok büyük bir peygamberdir,keske bizde onu havarilerinden biri olma serefine ulasabilseydik.Yada Hz. Musanin inananlar toplulugundan biri olabilseydik.Keske Hz. Muhammedin sahabilerinden biri olma serefine erisebilseydik.

Siz öncelikle Islam dinini tanimiyorsunuz bu yazimlarinizdan gayet acik ve net okunuyor.Siz savundugunuz Isayida tanimiyorsunuz.Oysa o cok merhametliydi,tüm dünya kalbine sigmisti,bir tokat atana öbür yanagini dön diyecek kadar kini tanimayan ulu bir sahsiyetin takipcisi olarak böylemi hitap etmeniz gerekiyor sorarim size.

Aslinda bu konuda skull arkadasim cok güzel envanterler sunmus buraya,ben bu baglamda birkac sey daha sunmak istiyordum fakat dikkate almadiginizi hatta tavrinizin hakaret boyutuna ulastigini görünce vazgeciyorum ve bir ise yaramadigini görmedigim icin sunmayacagim.

Sizden istenilen bu konuyu bilimsel bir cercevede tartismaniz.Muhammed söyleydi böyleydi derken altinida bilimsel dökümanlarla doldurmaniz gerekiyor,yoksa su yazmis oldugunuz bir sürü yazi gözümde basit monologlardan daha fazla birsey ifade etmez,kendi kendinize konustugunuzu varsayarim ve bu konuya istinaden yazmis oldugunuz mesaja cevap dahi yazmam.

Tüm dinler sevgi ve hosgörüyü barindirir.Yasadigim burada bir sürü Hristiyan din adamiyla sürekli görüsüyorum.Inaninki bu yazilanlari kendileriyle tartismaya calissam benden sizi dikkate almamami isterlerdi....

Simdi isterseniz konuyu bastan alalim.Tüm kanitlari ortaya dökelim ve düsüncenizi tartisalim.

Yoksa yukarda yazmis oldugum üzre hareket edecegim.

Selamlar...
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..