Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sigara Nasıl Bırakılır?  (Okunma sayısı 49031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 31, 2007, 10:56:01 ös
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bazı insanlar taşıdıkları bir gen vasıtası ile sigaranın zararlarından etkilenmiyorlarmış.Bence bırakmayıp şansınızı deneyin :) Yaşarsanız keyifli bir yaşam olur, ölürseniz diğerlerine ibret olursunuz bu şekilde bir faydanız dokunur :)

bak bu da iyiymiş :)

abi ordan bi ateş atsana :)

Temmuz 31, 2007, 11:01:06 ös
Yanıtla #11
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

What is Zyban: Zyban is the trade name for the drug Bupropion. Bupropion is also the active ingredient of Wellbutrin, an anti-depressant that may be prescribed for smoking cessation also.
What is Zyban Presribed for?: Zyban is prescribed to assist in smoking cessation. However, Zyban, does contain he same active ingredient as anti-depressants like Wellbutrin.
Zyban Side Effects: Side effects of Zyban include change in taste constipation difficulty sleeping, dizziness, dry mouth, headache, and increased sweating, nausea, tremor,and weight loss.

Side effects to that need to be reported to your doctor include hallucinations, agitation, difficulty breathy, seizures, rashes, blurred vision, increase in blood pressure and heart palpitations.
Who Should Not Take Zyban: Zyban is not recommended for people who are currently taking Wellbutrin, those with eating disorders, currently taking MAOI's, those with seizure disorders, people who drinks high amounts of alcohol, those who use sedatives or abruptly stop using sedatives, or those allergic to active and inactive ingredients in Zyban or bupropion.
How to Take Zyban: Zyban comes in tablet form and should be taken as prescribed. It is important not to chew or crush Zyban. Normally, Zyban is prescribed is stages. For example, only one pill may be taken for the first three days. Slowly the dosage will increase.

Most people take Zyban for 7-12 weeks. It is important to let your doctor know when you plan to discontinue taking Zyban.
What to Do If You Have Missed a Pill:: If you have missed your pill, do not take an extra dose. Resume your regular dosage schedule at the next scheduled time.
How to Get Zyban: Zyban is a medication that requires a prescription by a doctor

Mart 12, 2009, 06:54:08 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Bana soracak olursanız her şey insanın hür iradesinde biter insanın isteyipte yapamayacağı şey yoktur yani insan sigarayı bırakmak isterse ve iradesini zorlarsa bunu başarabilir.

Mart 12, 2009, 08:23:17 ös
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Sigarayı sevmemeye başlarsanız bu ilişkiyi yürütmemek çok daha kolay olur.

Çok olmasa da yine de 6 senelik sigara deneyimimi (günde ortalama 1,5 paket) sevginin bitmesi sonucu sona erdirdim 7 ay önce.

Hiç öyle sinir-stres de yapmadım, zorluk da çekmedim. 3-4 günden sonra alışkanlığım bile tamamen bitmişti.

Diyeceğim odur ki sevgi bittiyse işiniz bence çok kolay. Sigarayı alışkanlığın haricinde severek içiyorsanız ise bence sadece deneme safhasında kalır ya da çok zorluk çekersiniz.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Kasım 13, 2009, 03:55:47 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

siğara bırakmak,

sigaraya başlamak ile kendini o günden itibaren , zehirlemeye  başlarsın. en güzeli hiç başlamamak. eger nefsine yenik düşttün ise  en kısa zamanda bırakmaya  caba göstermelisin iş işten geçmeden . zira kaç yıl içtin ise o kadar yılda vücut fonksiyonların  normalleştirebilir. bence en güzel bırakma yöntemi, kendi iradenle başladıgın gibi,kendi iradenle bırakma yöntemi (kısası-kısas) bu yöntemin aslı beyninde  sigara blümüne bir format çekmek  beyindeki o bbölgeyi temizlemek. eger bunu başarabilirsen beyin inanki sigarayı hıc bir durumda tanımayacaktır. bu benim şahsi terçübemdir. eger bunu başaramassan bazı hastanelerde simdi sigara bırakma ünüteleri kuruldu.yardım almak mümkun. kendine bir iyilik yap siğara içiyorsan sigarayı bırak. o seni bırakmadan, saglıklı günler %  100  dümansız hava sahası ....

Kasım 13, 2009, 04:08:04 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sigara yı bırakmak sanırım benim yaptığım gibi en doğrusu.13 yaşında idim kız arkadaşlarımın yüzünden başladım 20 yıl ona sadık kaldım.9 KASIM 2000 de ise onu öldürdüm hayatımdan çıktı.Geçirdiğim bir böbrek ameliyatı sonrası sigaranın en keskin zararını gördüm hastanede o gün bırakmaya karar verdim.Aslında o gün kendi gücümüde anladığım gündü.İrademin gücü hakkında hiç bilgim yoktu.Elime dahi almadım 10 yıldır.Arkadaşlarında dediği gibi irade işi tamamen.Azaltayım diyen başaramaz.10 cm.lik bir çubuğun hayatına kattığı dekora baksan yeter aslında.umarım herkes bırakır.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 13, 2009, 08:55:15 ös
Yanıtla #16

Biliyor musun :) daha geçtiğimiz haftalardan birşeye hazmedemediğim bir durumda bir saat içersinde tam bir paket sigara içtiğimi biliyorum. Ne kadar garip oysa ben hayatımda hiç sigara içmeyen biriyim normalde.. Belki de kendimce hıncımı ondan çıkardım ya da kendimden bilemiyorum ama sonuçta çıkarabildim:) ve yaşamıma bundan sonra içmeden devam edeceğime özen göstererek tabi..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 14, 2009, 01:53:29 öö
Yanıtla #17

Cok ama cok zor bir surec bu. Su anda 5 ay bitmek uzere, hala ruyamda iciyorum. Helrhalde bu ciddi olarak 3 birakma denemem ve ilk defa bu kadar uzun surmekte. Nasil oldu; son sigarami cok keyifle ictim ve ertesi gun nikotin bandi, 3 gunluk kullanimdan sonra (tuhaf sey alerji yapti) nikotin sakizina gectim ve artik sabah yataktan kalkip derin nefes alina oksurmuyorum. Ha bu arada simdi de nikotin sakizi bagimlisi oldum. Bunu da birakmayi basarirsam bir baslikta onu da anlatirim. Sevgiler.

Kasım 14, 2009, 12:50:18 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sayın karahan ve sayın abrasterö sizi tebrik ederim, sayın Isabell sizin de hic sıgaraya alısmamanızı umıd ederim.

Bende sizgarasız günlere yeni merhaba demiş -eski- bir tiryaki olarak, Hepimize sabırlar diliyorum:) Yalnız biliyorsunuzdur gerçi ama yazayım gene nikotin sakızı ve bandı sigarayı bıraktığınızda alternatif olsa da, her ikisi de sigarayı bırakma amaçlı deil, sigaraya ulaşamadığında insan geçici nikotin gıdası(!!) sağlamaktır ve çoğumuzun bildiği nikotin bandı da zaten denizciler için üretilmişti ilk olarak uzun süre denizde kaldıklarından...

Benim anladığım ve tecrübe ettiğim, tiryaki olduktan sonra sigara içme isteği kesilmiyor uzun süre, ve kişinin iradesi sağlam ise -her insan iradesi aynıdır kanaatimce- içmek istediği halde içmemesi gerektiğini bilerek elini uzatmadığı an bırakmması için bir sebep yok.....

saygılar

(Yaşasın Sigarayı Bırakanlar!!!:):):):) 

Kasım 14, 2009, 12:56:19 ös
Yanıtla #19

sayın Isabell sizin de hic sıgaraya alısmamanızı umıd ederim.

:) Merak etmeyin Sevgili Cardiffmonster; sadece bir durumdan dolayı böyle bir yöntem uygulamıştım ve o yerde kaldı. Alışmam için bir problem teşkil etmiyor. Çünkü sigarayı gerçekten sevmiyorum:)

Sevgilerle,  
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2009, 12:58:40 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.