Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Istanbul'daki Kudus Toplantisi  (Okunma sayısı 16139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 22, 2007, 10:55:37 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Muslumanlar Hacer'i Sara'dan ustun gorurler bilirsin. Nikahsiz dedigin zaman da kabul etmezler, e biz de yine onlarin kitabina gore hukum veriyoruz. Islam'da kole kadina nikah dusmuyor , demi ama:))

« Son Düzenleme: Kasım 22, 2007, 11:01:49 ös Gönderen: Sebnem »

Kasım 23, 2007, 04:12:43 öö
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

amerikayı ben yönetmiyorum herelde yönetenlerinde temelinin neresi olduğu bellidir.zaten ne olduysa abd kuruldukdan sonra oldu sonra bunu destek olarak gören birileri ortadoğuda barınak arıyor ama zaman geldiğinde kapı çaldığında tapu sahipleri yabancıyı def etmesinide bilir.

biz yeri geldiğinden akciğer solunumuda yaparız.varsa bir davada yolumuz ona feda olsun canımız.

Kasım 23, 2007, 11:41:30 öö
Yanıtla #42
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Tebrikler klmtrs son iki yorumunuz çok şahane...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 25, 2007, 01:14:21 ös
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Öncelikle ölen insanları göz ardı etmiyorum. Ancak Türkiye ile Filistin meselesinin uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktur. Bu işlerin peşinde koşturanlar (aslında tüm icraatları yazı yazmak veya konuşmaktan ibarettir, arapları din kardeşi olarak gören bu ümmetçi kesimin hiçbiri Filistin'e savaşmaya gitmez)

Şöyle düşünelim: Bugün Türklerin bir savaşı olsa, hangi arap ülkesi bize destek verecek?

Hiçbirisi...

Araplar ortadoğuda ektiklerini biçiyorlar. Onlar için herşeyin başı paradır. Bugün orda israil diye bir devlet varsa bunun sorumlusu para için kendi topraklarını satan araplardır, Bunlar para için herşeyini verirler. Ortadoğuda ölen araplar dedelerinin Türk'e yaptıkları kalleşlikleri ödüyorlar bir bakıma.

Bazı Milliyetçi şahıslar, mensup olduğu dinin fazlaca etkisinde kalarak Ortadoğu'daki dengeler konusunda tercihini genellikle müslüman ülkelerden veya onlara bağlı paramiliter örgütlerden yana kullanırlar.

Bu, Türk Milliyetçiliği ve Türk tarihine saygı açısından oldukça sakıncalıdır.

12.eylül öncesi her türlü komünist bölücüleri eğiten , terör örgütü PKK'nın yıllarca Müslüman ülkelerde hayat bulması ve desteklenmesi tarihte nereye konacaktır? Bir Türk bunu nasıl tahlil edecektir?

ümmetçiler ve ülkücüler "müslüman kardeş" gördükleri filistine acır....çünkü ümmetçi ve ülkücülerin çoğu Türk değil ve onlar için VATAN değil , din önemlidir..

İkinci ve ilginç bir örnek ise Filistin Kurtuluş Örgütünün (F.K.Ö.)sinsiliği! Şimdi bir Türk-İslam sentezcisi ülkücüye göre müslüman olduğumuz için F.K.Ö. gibi örgütlerin yanında olmalıyız. Bu konuda kısa ve öz bir örnek vereceğim.

M.İ.T. Kontr Terör eski Daire Başkanı Mehmet Eymür'ün anılarında gözümüze bakın ne çarpıyor ; ''1974 Kıbrıs Barış Harekatından sonra Ağustos ayında ....... Bey'le birlikte kısa süreli bir göreve Beyrut'a gönderilmiştik. Orada bazı temaslarda bulunup FKÖ'nün EOKA'cıları eğittiğine, lastik botlarla Kıbrıs'ın güneyine silah ve mühimmat sevkettiklerine dair bilgiler almıştık. O tarihler için önemli bilgilerdi... ''

Osmanlı uygulamasındaki Ümmet anlayışının etkisindeki Türk-İslam sentezcileri bu ayrıntıları görmezden gelerek Türk Milliyetçilik anlayışına büyük zarar vermişlerdir. Bu ümmet anlayışı, Türk Milliyetçileri tarafından derhal terkedilmelidir! Aksi takdirde Türk'lük anlayışı, Osmanlı ile yükselişe geçmiş ''zavallılık'' derecesine dönecek, Türk soyu bu anlayış çerçevesinde değerini yitirecektir!

Toparlayalım. Filistin - İsrail çekişmesinde Türk'ün duruşu ''yesinler birbirini'' mantığında olmalıdır! Türkiye ne Arabın dostudur ne de Yahudinin! Ne ümmet saçmalığı diye araba hayranlık ne de Yahudiye dostluk! Hiçbiri Türk'ün tercihi olmamalıdır! Olmayacaktır da!

İcabında Türk’ün en küçük şerefi, namusu, Türk ilinin bir çakıl taşı için milyonla Türk feda olalım. Fakat Yemen çölleri için, idealsiz hilafet müessesesi için değil, bütün bir dünya için dahi tek bir Türk gencinin burnunun kanamasına milli rıza yoktur ve olmayacaktır. Bütün bir dünya, tek bir Türk delikanlısının burnunun kanamasına değmez.

ATATÜRK
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2007, 01:21:44 ös Gönderen: LEON COMANDANTE »

Kasım 25, 2007, 01:51:34 ös
Yanıtla #44
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Leon olayı algılayış biçiminiz yanlış zira bende Filistin i savunanlar arasındayım lakin gidip savaşmam çünkü Araplar zamanında bize ihanet etmişlerdir haklısınız lakin dedelerinin yaptıklarından sorumlu olmayan çocuklar söz konusu ayrıca olay sadece Filistin değil dikkat çekmek istediğimiz unsur devamlı suretle üstümüze gelmekte olan Siyonizm tehlikesi Türkiye yesinler birbirini politikası güdecek bir ülke değildir elbette karışmamalıdır lakin karışıyormuş gibi yaparak ortadoğuda bende varım demelidir ki son zamanda yaptığı hiç kimsenin işine yaramayan toplantı gibi işler yaparak ABD nin yıllarca güttüğü ve sadece ABD ye yarayan politikayı gütmelidir olayın Türkiye nin bir fiil işgale yeltenilmesiyle alakası yoktur zira savaş durumu tahmin edilemeyecek bir cinnet ortamıdır öyle bir durumda kim kalır kim kaçar belli olmaz...

Kasım 25, 2007, 03:17:28 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

sevgili  Leon  dostum  sizden sonra bana bir şey demek düşmez
her şeyin hakkını iyi bir şekilde veriyorsunuz.Adaletiniz hiçbir zaman yanınızdan eksik  olmasın

saygılar................

Kasım 25, 2007, 08:56:56 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Sayın Lucky;

Dedelerinin yaptıklarından çocuklar sorumlu olamaz mantığı tamamen yanlıştır. Bugün ermenilerin dedeleri ne idise torunlarıda öyle. Yine Filistinlilerin dedeleri neydise torunlarıda odur. En son Filistinliler ve Ermeniler Beyrut'ta Türk bayrağını yakmışlardı. Hatırlatayım...

Bugün Türkiye'nin bir savaşı olsa hangi arap ülkesi bize destek olur ki? Bırakın desteği, tarih boyunca yaptıkları gibi gene bizi arkadan vuracaklardır. "Din kardeşliği" denilen kavram sadece Türklere dayatılıyor, arapların aldırış ettiği yok. Batılı hıristiyanlara "gavur, kafir, küffar" derler ama bir savaş durumunda onlardan aldıkları paralar karşılığında kendi "din kardeşleri" Türklere kalleşçe saldırmakta bir an tereddüt etmezler, tıpkı Mekke Şerifi Hüseyin gibi...

Yakın tarihe gelelim... Sırp ırkçısı Miloseviç önderliğindeki Sırplar 1990'lı yıllarda Balkanlar'da müslüman katliamı yaparken, hangi arap ülkesi "din kardeşleri"ne el uzattı ve destek verdi? Milyarlarca dolara hükmeden petrol zengini arap şeyhlerinden hangi birisi Bosna'ya, Kosova'ya üç kuruşluk yardım gönderdi? Veya hangi arap oralara gidip savaştı? Hani nerede "din kardeşliği"?

Müslüman Türklerden oluşan K.K.T.C.'ni resmen tanıyan bir tane arap ülkesi var mı?

Hülasa "din kardeşliği" denilen saçma olay arapların umurunda bile değilken, Türkler neden "din kardeşliği" adına arapların davasına destek verecekler?

Ancak bir yerde haklısınız Siyonizm büyük bir tehlikedir. Aslına bakarsanız Ortadoğu ile alakalı olan herşey Türkiye Cumhuriyeti ile de alakalıdır.

Ortadoğu sadece Misak-ı Milli(Musul,Kerkük) öğesini içerdiği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin hakkı olduğu(Musul,Kerkük) aynı zamanda muhteşem bir öneme sahip olduğu için üzerinde en çok durulan konudur. Şuanda oynanmakta olan Ortadoğu oyununda Türkiye her konuda kilit bir role sahiptir.

Aslına bakarsanız bu güçle bu bölgede biz istemeden hiçbirşey olmamalı. Sizde doğal olarak B.O.P projesi uğruna Filistin'in başına gelenler herhangi bir saf tutmadığımız taktirde bizim başımızada gelir ve Şuanda "Filistin için yapılan her yıkım, bizim içinde geçerlidir" dolayısıyla yarın ikinci bir Kurtuluş Savaşı'na ihtiyacımız olabilir anlayışını güdüyorsunuz. Ancak şunuda unutmayalım stratejiler tek yönlü değildir, biz tam bağımsız olduktan ve akıllı stratejiler geliştirdikten sonra çıkarlarımızı koruyabilmek için arabın yanında olma gibi komik bir duruma düşmeyiz. Lakin sizin tarafı olduğunuz hükümetizden ise endişeliyim çünkü bu stratejileri bilinçli olarak izlemezler ve genelbaşkan R.T.E, B.O.P eşbaşkanı olduğunu bizzat kendisi beyan etmişti. Herneyse...

Konuya dönersek Yahudiler ile ,Araplar aynı soydan gelmektedirler. Bu yüzden, yapılan mücadelede mazlum veya mağdur taraf aramaya gerek yoktur. Üstelik, Araplar' da İslamiyeti yayarlarken, Yahudileri hatta Türkleri kesmediler mi? Demek ki yer ve zamana göre güçlü olanın borusu ötermiş. Bizlere düşen ihanetlerden ders çıkarmak ve böylesine kalleş bir millete acımamaktır.

Hem merak etmeyin, Arap'ın elinde imkan olsa, bütün dünyayı kesmeye kalkar. Tanrı'ya şükür ki böyle bir imkanlari yok....

Hülasası, her ikisi de Samî ırkına mensup oldukları için akraba sayılan araplar ile yahudilerin savaşı, Türkiye'yi ilgilendirmez. Bunlar Türkiye'nin düşmanlarıdır, birbirlerini kırmaları bizim sorunumuz değil. Bunlarla ilgilenene kadar ümmet olarak neden Çinliler tarafından katledilen Uygur Türklerinden hiç bahsetmessiniz? Onlarda müslüman, onlarda Türk. Ancak onlar umurunuzda değil çünkü sizler ümmetçi yani arap milliyetçisisiniz. Bu mikrop birkere sizlere bulaşmış. Kurtulmanız dileğiyle...

Sevgiler, saygılar

Kasım 25, 2007, 10:49:02 ös
Yanıtla #47
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Leon olayın ümmetçilik olayı olmadığını idrak edemeyişinizi hala anlayamıyorum ben ümmetçilik dusturunu değil "Taraf olmayan bertaraf olur" dusturunu benimsersek ancak tehlikeyi savabiliriz diye düşünüyorum yoksa Türkiye ordusunu Filistin e göndersin demiyorum   Kıbrıs Araplar tanımıyor ama Azerbaycan da tanımıyor onlara ne demeli? Ben hiç bir zaman Arapları üstün veya kardeşim görmedim Amerikalı neyse Arapta odur gözümde siz önce bu düz mantıklardan arının ağzınıza doladığınız ümmet lafınıa önce ağzınızı temizledikten sonra edin sizin Atsız dediğiniz adama herhangi bir saldırım olmamasına rağmen (isterse geçmiş tüm konuşmalarıma bakın bir saldırı unsuru görebilecekmisiniz) herseferinde benim maneviyatıma saldırmaktan keyif alıyorsunuz Hüseyin Atsız la ilgili kafamda ki sözleri burada söylemekten çekinmem biliyorsunuz zira sizin değerinizdir diye ses çıkarmamayı yeğledim hep bir daha ümmet lafını bilinçsizce o ağzınıza alırsanız benden daha sert bir cevap alacağınız unutmayın!!!

Aralık 01, 2007, 08:52:32 ös
Yanıtla #48
  • Uzman Uye

amerikayı ben yönetmiyorum herelde yönetenlerinde temelinin neresi olduğu bellidir.zaten ne olduysa abd kuruldukdan sonra oldu sonra bunu destek olarak gören birileri ortadoğuda barınak arıyor ama zaman geldiğinde kapı çaldığında tapu sahipleri yabancıyı def etmesinide bilir.

biz yeri geldiğinden akciğer solunumuda yaparız.varsa bir davada yolumuz ona feda olsun canımız.

sizde Amerikayı yönetecek kapasite yokki ;D tapuyu isteyen varsa buyrun alsın  :D

Yıllardır solcularda diyordu biz def edeceğiz ama olmadı  ;D
Sizi akciğerciler sizi  solunum yapacaklarmış sorabilirmiyim ne zaman yapacaksınız.Adamlar ölmüş haberiniz yok  ;D
bakın İsrael orada gidin ama bilinki karşıda kimsenin eli armut toplamıyor
Kudüs Yahudilerin olmadıktan sonra kimsenin olamaz.
o Kudüsü başkalarına vereceğine dibine nükler bomba koyup kendisi ile birlikte patlatmayan Yahudi onursuz Yahudidir. >:(

Aralık 01, 2007, 09:06:11 ös
Yanıtla #49
  • Uzman Uye

İstanbul Feshane’de 15- 17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen “Uluslararası Kudüs Buluşması” geçen hafta Ankara’da gerçekleştirilen İsrail ve Filistin liderlerinin buluşmasının aksine barış değil savaş çağrısı yapmasıyla hafızalara kazındı
Yazıklar olsun kocaman yaşlı başlı  adamlar çıkmış ortada savaş çığırtkanlığı yapıyor .............. >:(
savaşmı istiyorsunuz
kan dökmeyi severim  ;)