Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Sizce Türkiye'nin suç cenneti olması neyle alakalı?

Laik yapısıyla
6 (4.4%)
Eğitimsizlikle
44 (32.4%)
Gelir adaletsizliğiyle
29 (21.3%)
Hukuki yapısıyla
23 (16.9%)
Nüfus fazlalığıyla
14 (10.3%)
Asayiş açıklarıyla
20 (14.7%)

Toplam Oy Verenler: 34

Gönderen Konu: Türkiye 2006 Suç oranları  (Okunma sayısı 18329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 09, 2007, 11:45:55 ös
Yanıtla #20

"Hitler in en büyük fikir babalarından olan Nietzsche yi pek bir övüyorlar.." sayın lucky eye hitler nietzsche'nin üst insan kavramını üstün alman ırkına çevirmiştir kendi kafasınca. bu hitlerin çarpıtmasıdır ki filozof anlaşılamaycağını her seferinde belirtmiştir. hitler yanlış anladıysa suç nietzsche'nin değildir. atom da atom bombası yapılsın diye bulunmadı öyle değil mi?  faşizmin babası diye nietzsche hakkında yapılan bu cahilane açıklamalardan sakınmanızı rica ederim.
ars longa, vita brevis...

Temmuz 10, 2007, 02:14:49 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Alıntı
faşizmin babası diye nietzsche hakkında yapılan bu cahilane açıklamalardan sakınmanızı rica ederim

Sn. nietzsche  size bana karşı kullandığınız kelimeleri seçerken hakaret içeren sözlerden sakınmanızı tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2007, 02:17:31 ös Gönderen: LuckyEye »

Temmuz 10, 2007, 02:30:20 ös
Yanıtla #22

hakaret etmedin sayın lucky eye alınmayın. bu yorumu ilk ortaya atan siz değilsiniz ve ben o görüşün cahilce olduğunu ve size bunun yakışmayacağını söyledim. umarım kırılmadınız saygılarımla...
ars longa, vita brevis...

Temmuz 10, 2007, 03:42:34 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Şimdi arkadaşlar yazı yazmıcam dedim ama sürekli adım geçtiği için mecburum..Şu an forumda beni eleştirmeye çalışan arkadaşların doğru düzgün bir dünya görüşüne sahip olduklarını düşünmüyorum!Milyonlarca insanın katillerini sorgulamaya çalışırken bile ,yahudi ve mason sempatisiyle vermeye çalıştıkları yarım yamalak cevaplar kendileriyle uzun uzun tartışmaya girilebilecek kadar zeki insanlar olmadıklarını gösteriyor..Bir arkadaş girmiş 8 yaşındaki kız çocuğunu bombalamak terörizm değil midir falan diye soruyor .. Dikkat ederseniz vermeye çalıştıkları örnekler bile benden araklama :)

Lucky Eye kardeşim ısrarla beni mücadele vermeye çalıştığım insanlar önünde madara etmeye çalışıyor..Şimdi de Hitler'İ tanımadığımı yazmış!Tanımaktan kasıt Aytunç Altındal ve diğer yahudi destekli yazarların ikide bir Hitler'in aslında mason,satanist,eşcinsel bilmem ne olduğunu,görünenden farklı bir insan olduğunu kanıtlama çabalarıysa,emin olun bunları herkesten daha iyi biliyorum ama ciddiye almıyorum..

Neyse konu Hitler değil daha fazla uzatmak da istemiyorum..Sevgiler

Temmuz 10, 2007, 07:49:38 ös
Yanıtla #24
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Şimdi arkadaşlar yazı yazmıcam dedim ama sürekli adım geçtiği için mecburum..Şu an forumda beni eleştirmeye çalışan arkadaşların doğru düzgün bir dünya görüşüne sahip olduklarını düşünmüyorum!Milyonlarca insanın katillerini sorgulamaya çalışırken bile ,yahudi ve mason sempatisiyle vermeye çalıştıkları yarım yamalak cevaplar kendileriyle uzun uzun tartışmaya girilebilecek kadar zeki insanlar olmadıklarını gösteriyor..Bir arkadaş girmiş 8 yaşındaki kız çocuğunu bombalamak terörizm değil midir falan diye soruyor .. Dikkat ederseniz vermeye çalıştıkları örnekler bile benden araklama :)

Lucky Eye kardeşim ısrarla beni mücadele vermeye çalıştığım insanlar önünde madara etmeye çalışıyor..Şimdi de Hitler'İ tanımadığımı yazmış!Tanımaktan kasıt Aytunç Altındal ve diğer yahudi destekli yazarların ikide bir Hitler'in aslında mason,satanist,eşcinsel bilmem ne olduğunu,görünenden farklı bir insan olduğunu kanıtlama çabalarıysa,emin olun bunları herkesten daha iyi biliyorum ama ciddiye almıyorum..

Neyse konu Hitler değil daha fazla uzatmak da istemiyorum..Sevgiler
Sevgili EIinsof:
Gene bos ve cocukca konusmussun...Cidden, birazcik kendinde hata ara... Bu kadar kisi sana karsi yaziyorsa vardir birseyler diye dusun ::)

Benim sana vermis oldugum ornek evet senden almadir. Bunu anlayabilmis olmana da sastim gerci, beklemezdim. Ama anlayip da bunu teshir edecek kadar (sifati buraya sen ekle ben birsey demiyorum) oldugunu bilkemezdim. Aynen dedigin gibi. Senin lafini sana soyledim. Sen bir yerde 8 yasindaki cocugun masumlugunu savunurken obur taraftakinin cocugunu olduruyorsan ne anladim ben senin mantigindan? Bu kadar basit. Konustukca batiyorsun dedigim buydu.

Ayrica kendine uymayan her seyi masonik veya yahudi destekli diye fislemek ne kolay... Sana gore demek yahudi destekli oldugu anda (ki yahudi destekli oldugunun kanitini rica edeyim) o kaynak direk yalan bilgi veriyor oiyle mi?
Sen egitimini boyle sagliyorsan, her seyin TEK tarafini okuyup digerleri yalan yanlistir diye devam ediyorsan, cahil kalirsin sevgili arkadasim. Bir konuda bilgi edinmek istiyorsan konu hakkinda alabildigin butun bilgileri alman gerekir. Sadece sana birilerinin verdigini veya kendi okudugunu degil. BUnu sana benim ogretiyor olmam uzucu. Bana ilkokulda ogretmislerdi bunu. Ama sana ogretmemis olduklarina gore kesin benim ilkokulum da yahudi desteklidir ::) Her senin fikrine ters dusme ihtimali olan iddia,  fikir yalan yanlis, masonik yahudi destekli... ne guzel Istanbul... Yakindir sen Lucky Eye'e da bir yakistirma yaparsin :D (bazi konularda ayni fikirde degil ya senle)

Alıntı
yahudi destekli yazarların ikide bir Hitler'in aslında mason,satanist,eşcinsel bilmem ne olduğunu,görünenden farklı bir insan olduğunu kanıtlama çabalarıysa,emin olun bunları herkesten daha iyi biliyorum ama ciddiye almıyorum..
Demissin, ama ayni seyleri sen, veya baskalari BASKASI (Masonlar, politikacilar, sunlar, bunlar) hakkinda  yaptigi anda onlarin fikirlerini hemen kabul ediveriyorsun dogrudur diye... Bu nasil perhiz nasil lahana tursusu? Gene kanitliyorsun ki ayni suclamalar senin fikirlerini destekliyorsa (mason, yahudi, vs. suclamalari) dogrudur, desteklemiyorsa ciddiye alinmayacak seylerdir. Sonra da kendinin niye ciddiye alinmadigindan sikayet ediyorsun ::) Simdi sence birisine bu suclamalari yapmak dogrumudur? Dogru degil ise kimlere dogrudur? Senin sevdiklerine yapilmasi yanlistir da senin baskalarina yapman dogrumudur? Mantik cercevesinde incelemek gerekir.

Allah insana akil ve mantik vermis. Onu kullan sevgili arkadasim.  Yukarida mantik ornegini verdim, anlamak anlamamak senin elinde.

Bilmedigin konulara gelince, ilk geldigin zamanlardaki mesajlarini da hatirla ::) Ya iyi gorunmek gercekten ne dusundugunu saklamak  ya da bilgi almak (fikrin oldugu fakat bilgin olmadigi konularda) amaciyla yazdiklarini gor. Sonra birden bire eline birkac belge(!) geciyor ve sen seker bulmus cocuk gibi seviniyor ve ulema kesiliyorsun. Baskasinin bilgisiyle hava atmaya calisip yuzune gozune bulastiriyorsun, sonra seni elestirenleri kiniyorsun. Madem yazi yazacaksin, elestirilmeye de acik olmalisin. Sn. Lucky Eye'in basta kafa yapilariniz uyusuyor gibi gorundugu icin ve anti-masonik bilgi arayan birine belge saglamasi en dogal hakkidir. Ama bu senin her soyledigin seyi onaylayacak anlamina gelmemelidir ::)

Ayrica Sn. Lucky Eye'in da dikkatini cekmis, benim de cekmisti, savundugun her seyde karsina bir fikir ciktigi anda direk sacma sapan ifadeler, opucukler filan gonderiyorsun.  O noktalarda da cogunun (en azindan benim) gozumde argumani kaybetmis oluyorsun. Baskalari senin yazmis oldugun seylere ciddi cevaplar yaziyor, sen sacma bir cumle ile cevap veriyorsun.   Aslinda kendini madara ediyorsun, ama bunu (ki eminim su anda benim yaptigim gibi sana yardimci olmak amaci ile yapiyor) sana soyleyince seni madara etme cabasi icinde olmakla sucluyorsun. Bu da kendi fikrine paralael birsey soylenmedigi anda fikrileri kabul etmemenle ayni dogrultuda gidiyor.

Madem burada (veya dunyada) amacin ogrenmek, kendini gelistirmek, ogrenmenin ve gelismenin kurallarini kendine de uygula. Her ne kadar isine gelmese de gerekli ve dogru olan budur. Yoksa herkesi kendine dusman veya karsinda gormek gafletine dusersin.

Bunlar dostca tavsiyelerdir. Degerlendirirsin, degerlendirmezsin. Bu senin insiyatifinde. Degerlendirmezsen, veya ben herseyi zaten biliyorum kendimi degistirmeme gerek yok dersen de, basklari hakkinda yorum yapma hakkini (hakkini demiyelim de seviyesini) yitirirsin.

Umarim bu soylediklerimi YAPICI elestiriler olarak alirsin.

Sevgiler, saygilar

Sn. Lucky Eye... Bir yerde siz baskasina zavalli demissiniz ama size cahilce denilince uyarmissiniz :D Saniyorum gozunuzden kacti. Genelde yapmazsiniz boyle seyler. Bu arada Einsof ve siz baglantisini ben de birden cok kere kurmus, ve bunu da dile getirmistim. Fakat son zamanlarda (ve yorumlerinizdan) anladim ki siz sadece bir konuda bilgi arayan birine elinizdeki bilgileri sunmussunuz. Bunun o bilgileri sagladiginiz kisinin her fikrine katildiginiz anlamina gelmedigini SEVINEREK goruyorum.

Ayrica cir arkadas Masonlar ve birbirlerini savunmalarindan bahsetmis. Bu tespitte yanlis olan KISILERIN degil FIKIRLERIN savunuldugudur.  Bir kisiyle ayni fikri paylasmiyorum, oburu ile paylasiyorum demek benim MAsonlari savundugum anlamina gelmez. Gelse idi o zaman SN. Lucky Eye'in da (diger bazi fikirlerini paylastigi) Einsof'un teror konusundaki fikirlerini savundugunu iddia etmeniz gerekirdi. Zaten Sn. Lucky Eye'da sizi onceki mesajlari arastirmaya yoneltmis.

Ayni sekilde, nedendir bilinmez ama amaci belli olan baslik (laiklige camur atmak) birden bire Musluman Mason tartismasina donmus, hatta birisi de "Hem Musluman oldugunuzu soyluyorsunuz, hem de..." tarzi bir cuymle kullanmis. Bu hala ne anlatilirsa anlatilsin, HER MASON MUSLUMAN OLMAK ZORUNDA DEGILDIR mantigini kavrayamadiklarini ispatlar. Heralde masonlarin diger dinlere irklara gosterdikleri toleransi kendileri kafalarinin icinde gosteremedikleri icin Masonlar kotu oluyor. Ilginc bir yapi. Incelemek lazimdir.
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2007, 07:54:00 ös Gönderen: Asi »
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Temmuz 10, 2007, 09:10:54 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Muhabbeti tekrar başa sarmayalım arkadaşlar..Emin olun ben bu forumda gözükenden çok daha sivri üslupla konuşan,ve savunduğu şeylerle çevremdeki insanların da çoğunun tepkisini çeken bir insanım..Ama umrumda değil çünkü hakikat çoğunluğun görmediği yerdedir,ve ben hakkı dile getirirken amacım yalnızca Allah rızasıdır,şu bu menfaati değil!Bugün dünya ekonomisini kültürünü vs..herşeyi elinde tutan yahudi milletiyken, antisemitist mantıkta yaşamak kadar zor ve tehlikeli birşey olabilir mi?Yürüdüğümüz yol baştan sona mayınlar ve dikenlerle doludur,böylesine tehlikeli bir yolculuğa çıkmak için neden bu kadar istekliyiz bunu sorun kendinize..

Peygamberler de dahil olmak üzere dünyadaki bütün fikir adamları çoğunluğun tepkisini çekmiş insanlardır..Kendimi haşa üstün falan gördüğümden değil,ama dünya yuvarlaktır tespiti insanlara açıklanırken de öküzün boynuzunda olduğunu söyliyen çoğunluk da çok tepkiliydi!

Dediğim gibi : sizin bir dünya görüşünüz yok!Kurabilecek anlamlı cümleleriniz, uğruna ömrünüzü feda edebileceğiniz bir fikir potansiyeliniz yok!Verebilecek cevabınız bile yok sırf hakaret :" sen bunu nasıl anladın,sen de o zeka var mıydı" vs vs.. Ne şiş yansın ne kebap devam edelim,sivri gibi konuşan biri çıkarsa küfürlerle hakaretlerle bezdirelim..Vur patlasın çal oynasın..Yaşasın yahudi kahrolsun arap!Sizi yaratan Allah bile koymuş hükmünüzü ben ne diyim :

İnkar edenlerin örneği bağırıp çağırmadan başka bir şey işitmeyip (duyduğu veya bağırdığı şeyin anlamını bilmeyen ve sürekli) haykıran (bir hayvan)ın örneği gibidir. Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler; bundan dolayı akıl erdiremezler. (BAKARA SURESİ / 171)
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2007, 09:21:27 ös Gönderen: Einsof »

Temmuz 10, 2007, 10:09:01 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Sn. Asi benimle ilgili yazdığınız yerleri okudumda bu zavallı cahilane olayını gördüm ikisi arasında fark var hem de ben cevabı yazdım o şahısta bana cevap yazsında karşılığını alsın lap diye dalıp o tür bir yazı yazmak abes oluyor.

Hem müslüman oluyor hemde falan filan lafıda bana ait benim kafamda Sn. Mistik in o tür yorum yazdığı kalmıştı yanılmış olabilirim mason olduğu için müslüman olduğunu iddia etmedim.

Daha öncede defalarca belirttim ben normal yaşantımda Anti-Mason olsamda bu konuda birfiil çalışmalarım olsada burda argo tabirle spor olsun diye bir kaç ufak bir şekilde gönderme yaptım buna muhalefet anti-masonluk diyorsanız siz muhalefet görmemişsiniz derim.

Foruma yazmama kararı aldım sonra keyfim yerine geldi tekrar yazdım sonuçta imzalı kağıt yok.Forumda Masonları kızdırayım morartayım Yahudilere sataşayım ipliklerini pazara çıkartayım İslam ı savunayım falan filan gibi amaçlarım yok profilimde özel e-mail adreslerim olduğu için forumdan bir çok kişi benimle irtibata geçti benimde irtibata geçtiklerim oldu ve çoğu bana bunu bir çoğu yapıyor hatta bir kişi var ki Masonlara öyle küfürler yağdırıyor ağza alınmayacak ama burda masonları çok övüyor yerlere göklere sığdıramıyor bende dinliyorum bunlar özel konuşmalar saklı tutmam gerekli ama insan ister istemez sinir oluyor bu ikiyüzlülüğe adam Müslümanım diyor bana burda Filistin e sataşıyor Yahudi ayağı yapıyor Müslümanlara etmediği lafı bırakmıyor yani benimkisi birazda bu tiplere olan sinirimden kaynaklanıyor.Burada Forum ortamında bana sataşıyor özelden mesaj atınca süt dçkmüş kediye dönüyor arka arkaya özürler yağdırıyor velhasılkelam forumda ikiyüzlü dolu ben insanların sanal bile olsa tek karekterli olması taraftarıyım çoğunluk üstüme çullanacak diye birilerinin beğenisini kazanayım onlara şirin gözükeyim diye yorum yazmasınlar.

(Birde masonlar birşey yapar diye korkusundan yorum yazamayanlar var onlarında korkmasına gerek yok kanaatindeyim Einsof hala yaşıyor :) aynı şekilde bende :) )
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2007, 10:13:28 ös Gönderen: LuckyEye »

Temmuz 10, 2007, 10:21:06 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Bugün sevgili lucky eye kardeşimle konuşurken bir şey söyledim " Basit bir internet forumunda bile hakikati dile getirip zulmü tespit etmekten bu denli korkan bir insan tipi kim bilir sivil hayatta ne haldedir"

Kur'an benim en fazla okuduğum kitaptır..Ve açıp önyargısız şekilde okursanız sözkonusu insan tiplerini Allah'ın nasıl da aşağılayıcı bir uslupla tespit edip hakiki müminlerin önüne sunduğunu görürsünüz!

Lucky eye kardeşimin de dediği gibi,özel hayatında masonlara ağza alınmayacak hakaretler yağdırıp da,basit forumlarda bile nasıl yağlıcanı bilmeyen insanlardan tutun,müslüman Türk çocuğu olduğu halde yahudi sempatizanlığı yapmaya çalışıp,yahudi olduğunu söyliyecek kadar sapıklaşan,kimlik sapması yaşayan tiplere kadar..Aynı zamanda bunlar çok da cahiller,yahudi doğmayanın yahudi olamayacağını bile öğrenemiyecek kadar kopuk bir alemdeler!

Allah'ın kur'an da "hayvandan bile aşağı" diye tabir ettiği bir insan tipi var..Anlayana

Saygılar..

Temmuz 10, 2007, 11:20:21 ös
Yanıtla #28
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bahsettiginiz tipleri bilemeyecegim, sahsen onlardan biri olmadigim (ve olmayacagim icin) vicdanim rahat.

Ben soylemem gerekeni soyledim, fikirlerimi paylastim. Kendinize pay cikarirsiniz cikarmazsiniz, o sizin bileceginiz sey. Benim eskiden olan yazilarimi da incelerseniz, bend e cogu kisi ile ters gittigim yer oldu, hatta iki uc mesajimdan birinden uyari aldim. Sert dilli olmak ayri birsey, benim yukarida aciklamaya calistiklarim ayri.

Neyse, haklisin deyince kavga cikmazmis ;)
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Aralık 31, 2010, 10:32:07 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

En önemli hukuk e eğitim yapısı.