Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: NİHÂL ATSIZ'IN VASİYETİ  (Okunma sayısı 4990 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 20, 2007, 11:13:29 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

NİHÂL ATSIZ'IN VASİYETİ

Yağmur Oğlum!

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol.

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun!

Nihâl Atsız
4 Mayıs 1941 

www.nihalatsiz.com
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Haziran 20, 2007, 11:58:05 öö
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

nihal atsıza kalsak biz bile bize düşmanız... aman benden uzak uçmağa yakın olsun kendisi :)

Haziran 20, 2007, 12:03:11 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yahudiler mi düşmanmış sadece onun kafatası kriterlerine uymayan bir Türkü bile düşman ilan edebilir Nihal Atsız.....Tamamen kendi düşüncemdir.....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Haziran 20, 2007, 01:10:14 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Bu konu ne niyetle niye açıldıki şimdi?

Haziran 20, 2007, 06:05:18 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Ilginc bir konu ve bakis acisi.
Sanirim paylasim icin acilmis. Bir kisinin dusuncelerini paylasmak amaciyla.
Yorumlarinizi bekliyorum.

Ben sahsen "Turk'un Turkten baska dostu yoktur" mantigina Nihal Atsiz gibi bakmiyorum.
Sizlerin de yorumlarini bekliyorum. Ilginc bir topic olacak gibi.

Haziran 20, 2007, 06:18:28 ös
Yanıtla #5

Ilginc bir konu ve bakis acisi.
Sanirim paylasim icin acilmis. Bir kisinin dusuncelerini paylasmak amaciyla.
Yorumlarinizi bekliyorum.

Ben sahsen "Turk'un Turkten baska dostu yoktur" mantigina Nihal Atsiz gibi bakmiyorum.
Sizlerin de yorumlarini bekliyorum. Ilginc bir topic olacak gibi.

Kesinlikle katılıyorum.Bu çağa ait bir düşünce değil bu.Ayrıca inanılmaz derecede sığ bir bakış açısı.Yazı siyasi içerikli ve siyasi içerikli milliyet anlayısında ülkelerin çıkarları söz konusudur çıkarlar çakışmıyorsa her ülke bir diğerine dost davranır.
Omnia mors aequat

Haziran 20, 2007, 06:22:14 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Katiliyorum. Onemli olan cikarlarin catismamasidir. Cikarlar catistigi anda hersey degisebilir.

Temmuz 05, 2007, 12:31:09 öö
Yanıtla #7

Ne kadar sekter ve hayata muglak bir bakis acisi bu böyle.Kesinlikle bu insan kendisiyle katiyen barisik olmamistir,bu ve bunun gibi zihniyetler dünya tarihinde her zaman maglup olmaya mahkum taraf olmuslardir.Ogluda bu savasi kazanamadi zaten ;)
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Temmuz 05, 2007, 04:00:40 öö
Yanıtla #8

iyi bir türk ol! ne demekse artık.

-iyi türk nasıl olunur?
-iyi türk insanın kendisine yakışanı giymesidir. :) bunun gibi birşey galiba. çok yazık!
ars longa, vita brevis...

Temmuz 06, 2007, 09:24:20 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

İyi bir Türk olmaya başlamak ve yazmayı bilebilmek için önce Türk'ü büyük yazmayı bilmek gerekir. ;)

1. Her cümlenin ilk harfi büyük yazılır ( bir ekmek), eğer cümle rakam ya da işaretle başlıyorsa o zaman ilk harf büyük yazılmaz! (1 ekmek)
2. Şiirlerde her dizenin ilk harfi her zaman büyük harf olur.
3. Bütün özel isimler büyük harfle başlar.
4. Kişi adlarıyla birlikte kullanılan sıfatlar,sanlar büyük harfle başlar.
5. Din,mezhep,tarikat vb. topluluk adları büyük harfle başlar.
6. Dil adlari büyük harfle başlar.
7. Kurum,kurul,dernek vb. adları büyük harfle başlar.
8. Gezegen adları büyük harfle başlar.
9. Yazı başlıklarında her sözcüğün ilk harfi büyük olur.
10. Kitap,Gazete vb. adlar büyük harfle başlar.
11. Dipnot olarak eklenen tarih,ay,gün vs. büyük harfle başlar.
12. Mektuplarda başlık olarak kullanilan hitapların her biri büyük harfle başlar:
13. Zarf üzerine yazılan her sözcüğün ilk harfi büyük yazılır.
14. Özel adların kısaltmasında kullanılan her harf büyük harfle yazılır. Kısalmalar bir kaç harften oluşuyorsa ( dz. kom. ) sadece ilk harfler büyük olur.
15. Yer-yön adları, özel bir addan önce gelip bir yer adı bildiriyorlarsa ( Güneydoğu Anadolu) büyük harfle başlar, aksi takdirde( Anadolu'nun kuzeyi ) küçük harfle yazılır.

;)
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2007, 09:37:54 ös Gönderen: LEON COMANDANTE »