Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masolukla ilgili Ritüeller ve Törenler.  (Okunma sayısı 8607 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 25, 2018, 05:28:28 ös
Yanıtla #20

Sayın Tık-Tik-Tak'a bende katılıyorum.Hersey öze bakar.Kişi kendi derinliğindeki derinliği çözüp kendi olur.İç mücadelede profesyonel destek almak cok önemli.Derin bir insan iseniz meditasyon,yogo yapabilirsiniz.bu iki kavram insani zinde tutar ve olaylara daha farklı bakmayi ve insanı huzur içinde daha sakin olmayı kılar.Size hak verdiğim zamanlar oluyor.Anlasilmak çok zor..Yetim olduğunuzu belirtmişsiniz Allah yardımcınız olsun.Allah kalanlara rahmet eylesin.Tekrardan başınız sağolsun... Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2018, 05:45:25 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 25, 2018, 05:29:36 ös
Yanıtla #21

Masonluk hakkında en gizli sırlar sanırsam, form içinde ; "Evrensel Masonluk" adlı alt konu başlığında bulunuyor.

Üyelerin,ziyaretcilerin %90'nı,derinlemesine olan araştırmalarını burdan yapmış.

Not: Gördüğüm kadarı ile Masonlukta kullanılan semboller İnsan zihninin ve bu boyutsal evrenin kaynak kodları, ve bir mason'u bu sırları çözmesi için derin düşünceye doğru çekmesi için dizayn edilmiş.Masonların bir tabiri var; "Uykulu gözlere ışık yavaşca verilir". Zihinsel açıdan duru görüye kavuşamamış biri için, burda bu bilinmezliğin kurcalanması şahsı için kanımca çok zararlı.

Bir çok kişi anlatılamaz olanların bir cümlede anlatılmasını istiyor, bence buda yanlış...

Bir çok tartışmada görüyorumki, "herkes yanlış biri doğru" yada "biri doğru herkes yanlış".Tabiki ikisi de ayni şey. Aslında hepimiz yanlıştayız, cünkü değişim,gelişim kaçınılmazdır.Yaşamsal olarak sonraki haklıları...ve sonraki haklıları yaratmak zorundayız.Taki göklerdeki cennetleri var edene kadar.

Bayanların varlığı tüm bu konuları çıkmaza sokmuştur.Çünkü sıra bayanlara geldiğinde; tüm dinler,felsefeler ve öğretiler boçalar.Ben temel yanlışı hep burda gördüm, sadece eksik olan eğitimli bir bayan dokunuşu idi...

Saygılar.

« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2018, 06:14:07 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 25, 2018, 05:53:50 ös
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk hakkında en gizli sırlar sanırsam, form içinde ; "Evrensel Masonluk" adlı alt konu başlığında bulunuyor.

Üyelerin,ziyaretcilerin %90'nı,derinlemesine olan araştırmalarını burdan yapmış.

Saygılar.

Çok teşekkür ederim bu sitede Farmokoloji nick'i ile bulunan şahıs her ne kadar bana daha önce yardımları dokunduysada şu saatten sonra bitmiştir.Einstein'a da zamanında özürlü olduğu kanaatine varılmıştı.Bir kişi toplumdan farklı davranıyor diye o kişiyi toplumun içinden soyutlayarak psikoloğa gitmen gerekli denilmez bence yardımlarınız için teşekkürler...
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Mayıs 25, 2018, 06:07:18 ös
Yanıtla #23

Saygılar.

Çok teşekkür ederim bu sitede Farmokoloji nick'i ile bulunan şahıs her ne kadar bana daha önce yardımları dokunduysada şu saatten sonra bitmiştir.Einstein'a da zamanında özürlü olduğu kanaatine varılmıştı.Bir kişi toplumdan farklı davranıyor diye o kişiyi toplumun içinden soyutlayarak psikoloğa gitmen gerekli denilmez bence yardımlarınız için teşekkürler...

Anlattıklarımızın çoğu yanı, aslında kendimizden yansıyan kırılmalardır; bende dahil...Lütfen kimseye kırılmayın.
Sen Özelsin

Mayıs 25, 2018, 06:21:48 ös
Yanıtla #24

Sayın Tık-Tik-Tak,Ben kendimi ispatlamak zorunda değilim.Psikoloğa gitmek  yada tavsiye etmek suç olmamalı.Ben dahi herkes psikoloğa gidebilir.Bu cok normal bir davranış ve gereksinim.Sizin dahi yazdıklarınız çoğu zaman anlaşılmıyor..Bayan demisken egitimli egitimsiz bayan mı olur?Kendini yetistirememis bayan olur.Egitimsiz cok insan tanıdım.Kendilerini cok güzel yetistirmisler..Uc dil biliyorum.İkinci üniversite okurken yurtdışına yerleştim.Ve ikinci üniversitem sosyoloji üçüncü sınıftan bir üniversiteye kayıt yaptırıp devam etmeye başladım.İnsanlari sığ düşüncelerle hakaret edemezsiniz.Ben kin ve nefret dili ile yazmadım.Tavsiye niteliğinde paylaşım yaptım ki Sayın Muta, Özürlerimi belirttim.Hakaret vare paylaşım gördüğüm taktirde Sayın @MASON'a iletmek zorunda kalacam.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2018, 06:23:55 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 25, 2018, 06:30:35 ös
Yanıtla #25

Saygılar.

Her varlık büyümenin,genişlemenin bir noktasında direnç gösterir; çünkü kırılıyordur.Bu iyi bir şeydir.Yüzleşemediğiniz,yada korktuğunuz o şey, artık sizi yönetemiyecek demektir.Bu durum metafiziksel değil sadece yükselen bir bilinç durumudur.
Sen Özelsin

Mayıs 25, 2018, 07:13:03 ös
Yanıtla #26

Herkes neden "Mason"olamaz Masonları cok iyi anlayabiliyorum..Neden sitede bayan yok onuda anlayabiliyorum.Ama ben asla pes etmem!. Saygıdeğer Muttan,başlığı ile ilgili paylaşım yazmadığım icin özür diliyorum.Ama fikirlerimi belirtmekten kaçınmayacam.Türkiyede erkek egemen teokratik bir duzen kurulmak istenip, bayanlarımızı ezmeye çabalayan zihniyet asla umduğunuzu bulamiyacaksiniz.Bayanlara güvenin onlara hakaret vare konuşmak, küçümsemek karşıdakinin bayanlar karşısında ezikliğini gösterir.İnsan hak ve hürriyetlerini her daim savundum...Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2018, 07:24:58 ös Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 25, 2018, 07:30:22 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Uzun süredir yazılarını okuduğum Sayın @Farmakoloji ‘nin artniyetli olduğunu kesinlikle düşünmüyorum Saygılarımla
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Mayıs 25, 2018, 07:31:20 ös
Yanıtla #28

Saygıdeğer @Mut, Ezoterizimin kuruculari arasında "Madam Blavatsy" de var.Kendileri antropoloji alanında deha isimlerdendir.Bir link verecem.O linki takip ederseniz bütün sorularınızın cevabını alacaksınız. (Helena Petrovna Blavatsky ya da Helena von Hahn, Rus okültist, Teosofi Derneği'nin kurucusu ve teozofinin batıda yaygınlaşmasını sağlayan kişidir. Madam Blavatsky diye de bilinir. Vikipedi)....Birde "İlahi sırların koruyucusu Thot kayıp sırlar kitabı"paylaşımı linkini paylaşıyorum.Faydali olması dileğiyle.Saygilarimla.

https://m.youtube.com/watch?v=Ld-QmyuKqjs

https://m.youtube.com/watch?v=BhuGgyKvI1s
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2018, 07:46:55 ös Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 26, 2018, 12:19:46 öö
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Tık-Tik-Tak,Ben kendimi ispatlamak zorunda değilim.Psikoloğa gitmek  yada tavsiye etmek suç olmamalı.Ben dahi herkes psikoloğa gidebilir.Bu cok normal bir davranış ve gereksinim.Sizin dahi yazdıklarınız çoğu zaman anlaşılmıyor..Bayan demisken egitimli egitimsiz bayan mı olur?Kendini yetistirememis bayan olur.Egitimsiz cok insan tanıdım.Kendilerini cok güzel yetistirmisler..Uc dil biliyorum.İkinci üniversite okurken yurtdışına yerleştim.Ve ikinci üniversitem sosyoloji üçüncü sınıftan bir üniversiteye kayıt yaptırıp devam etmeye başladım.İnsanlari sığ düşüncelerle hakaret edemezsiniz.Ben kin ve nefret dili ile yazmadım.Tavsiye niteliğinde paylaşım yaptım ki Sayın Muta, Özürlerimi belirttim.Hakaret vare paylaşım gördüğüm taktirde Sayın @MASON'a iletmek zorunda kalacam.. Saygılarımla.
Psikoloğa gittim algıların fazla açık dedi.Gerçekten kimseye alınmak istemiyorum ama bizim toplumumuzda psikoloğa giden insanların çoğuna deli gözüyle bakılıyor okuma yazma oranını düşünecek olursak bu da çok normal zaten psikolokların çoğu gittiğinizde %90 ıda ilaç verir.Yani benim anlayamadığım psikoloğa giden insanların çoğu anlaşılmak istiyor.Ve sırf bunun için psikoloğa para veriyor başka birşey için değil olaya farklı açıdan bakacak olursak insanlar bu şekilde eğitildikleri için kendi almış olduğu eğitimler ışığında böyle düşünüyor cevap direk psikoloğa git!zaten eğitim sistemi %100 iyi olsaydı afrikada o kadar aç  dünyada bu kadar işsiz insan olmazdı.Her ülkede işsizlik var çünkü.Sizede sayacak birçok şey var ama siz masonları gerçekten kırmak istemiyorum.Sizinle yazıştığımda veya sizin yazılarınız okuduğumda gerçekten eğitimli insalarsınız ve sizinle konuşmak hoşuma gidiyor.Bana değer verip cevaplar verdiğiniz için teşekkür ederim.Farmakoloji bu arada senide üzdüysem özür dilerim bir anda sinirlendim ve kendime hakim olamadım.Çünkü senin vermiş olduğun cevap beni sinirlendirdi normalde kolay kolay sinirlenen bir insan değilim ama sürekli aynı cevapları aldığım için sıkıldım ve bunaldım.Benim birşeyim yok beynim sadece olasılıklara fazla açık bu ihtimal gözle görülemeyecek kadar düşük olsa bile daha çok ilgimi çekiyor.Çünkü dünyayı yöneten insanların bu olasılıklar gerçekleştiği zaman artık dünyayı yönetemeyecekleri kanaatindeyim.Saygılar...
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör