Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sigara Yasağı  (Okunma sayısı 77910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 04, 2008, 07:06:57 ös
Yanıtla #30

Youtube'a koyarız...Elbet birileri izler haber verir. Biz içelim de... :)
ars longa, vita brevis...

Ocak 04, 2008, 07:08:54 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Asıl benim bir arkadaşım var, sizden fazla sigara içiyor olmasın :) Asıl kalbine inecek o olur sanırım...:) Zavallı arkadaşımı düşünemiyorum... :D

Ocak 04, 2008, 07:10:13 ös
Yanıtla #32

"Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de yüzde 33 olan sigara içme oranını yüzde 20'ye indirmeyi hedeflediklerini söyledi. "

!!!! peh...sırf shemuel skullg ve ben yüzde 33den fazlayız....

ars longa, vita brevis...

Ocak 04, 2008, 07:11:36 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

:) :) :) Türkiye'de sigara içme oranı %33' müymüş? Kim yalan beyandı bulundu yahu? Ya da ben hiç istatistikten anlamıyorum! :)

Ocak 04, 2008, 07:14:12 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Ah ne olaydi bir de aktif icicilerin her sigara ictikten sonra naneli sakiz veya dis fircalama yasasi konulsaydi:)

Daha neler bari birde İdam cezası verselerdi daha iyi olurdu. :D.
Ah ah ölmeden önce tek sözü ' Bir fırt çekebilirmiyim' olan rahmetli dedem iyikide bu günleri görmedi.
Kahrından ölürdü.

Ocak 05, 2008, 12:11:22 ös
Yanıtla #35
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Küba'yada yasak gelmesin sonra sevgili Şemo? :)
Söyleme öyle kötü şeyler.Yüreğimizemi indireceksin
Bak sevgili SkullG yoldaşımda kalp var.Dayanmaz böyle şeylere pat diye yığılır kalır :D

Küba'da sigarya yasak gelmez. Bunlar tamamen emperyalizmin uydurmalarıdır :)

işte elimize ulaşan bir bildiri

DEVRİMCİ SİGARA İÇENLER HAREKETİ
BASIN BÜROSU
BASIN BİLDİRİSİ NO.1

OLİGARŞİNİN SİGARA YASAĞINA KARŞI KÜBA PUROSU İÇİYORUZ SLOGANINI YÜKSELT

Halkımız ve Tüm Sigar içenler
Yoldaşlar,

bu yasağı alelade bir sınırlama olarak göremeyiz... son dönemde oluşan bu yeni durum burjuva düzeninin proleter emekçi halk kitlelerine karşı giriştiği yeni bir saldırıdanbaşka bir şey değildir. düşünmemiz ve devrimci üretimimizin önüne geçmek için can damarlarımızdan olan sigaraya yasak getiren oligarşiye karşı bu mevzide de halklarımızın haklarını savunmak için savaşmalıyız.

emperyalizmin ilk olarak sigaranın içine kimi zararlı maddeleri de ekleyerek yozlaşmayı sağlamak, devrimciler ve proleter - emekçi halk kitleleri ve aydınları susturmak, ortadan kaldırmak istemiştir. ancak bu oyun devrimci hareket tarafından ifşa edilmiştir. devrimci hareketimiz emperyalist sigara tekellerine karşı "Küba Purosu İç" kampanyasıyla bu ilk saldırıyı psükürtmüş ve oyunu bozmuştur.

bunun üzerine sermaye ve uşakları yeni bir saldırı da bulunmaktadırlar. Bu ise Sigaranın yasaklanmasıdır. Yaşadığımız bu dönemde, geçmişten aldığımız bilinç ve güç, bu uğurda canlarını vermekten beri durmayan yoldaşlarımızdan devraldığımız kızıl bayrağımızla, ricat etmeden, herkes geri adım atarken inatla ve cesaretle bu oyunu bozacağız. Oligarşinin yeniden biçimlenmesi olarak da tanımlanabilecek olan bu yeni dönemde, devrimcilerin görevi, haklı bilinçlendirmektir. oluşan bu yeni durumda da sermayeye karşı emek güçlerinin birliğini sağlamalıyız. "KÜBA PUROSU İÇ" kampanyasını tüm yurt sathına yayarak ve geliştirerek, tüm cesareetimizi toplayıp "HER YERDE HER ZAMAN KÜBA PUROSU İÇİYORUZ" kampanyasına evriltmeliyiz.

YOLDAŞLAR,

bugün oligarşi yeniden biçimleniyor. Bu yeni dönem eskisine göre daha zor olacaktır. Bu süreçte, devrimci önderlik görevinizi yılmaz bir şekilde yerine getirmelisiniz. Halkın öncüleri olan sizler "HER YERDE HER ZAMAN KÜBA PUROSU İÇİYORUZ" diyerek, devrimci bayrağı, halklarımızın umudunu dalgalandırmalısınız.

HALKIMIZ,

Bize güveniniz. Oligarşi ve emperyalizmin bu yeni oyunu sökmeyecek. Zafer bizim olacak. Çünkü biz HALKIZ, HAKLIYIZ ve KAZANACAĞIZ.

Yaşasın Devrimci Sigara Hareketimiz!

DSH Basın Bürosu :D
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2008, 12:13:34 ös Gönderen: skullG »

Ocak 05, 2008, 12:24:45 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

YAŞASIN DEVRİMCİ SİGARA İÇENLER HAREKETİ

Gitmeden önce elime bir boya alıp duvarlara yazmalıyım :D

Ocak 05, 2008, 12:49:27 ös
Yanıtla #37
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

YAŞASIN DEVRİMCİ SİGARA İÇENLER HAREKETİ

Gitmeden önce elime bir boya alıp duvarlara yazmalıyım :D

Devrimci Sigara İçenler Hareketi / Kuruluş

kısaltması DSİH

Partileşme süreci içerisindedir. :)

Hareketin Bayrağı

kızıl zemin üstüne sol üst köşede 45 Derecelik açıyla duran Küba Purosu üstünde sarı çoban yıldızı ve yıldız ile puroyu kapsayan şekilde çarktır. (tarım dönemi sona erdiği için orak kullanılmadı onun yerine sanayileşmenin simgesi olarak çark tercih edildi ama istenirse oraklı olarak da çizilebilir) bayrağın alt-ortasında Arial Narrow ile yazılan sarı DSİH yazısı (photoshopta yapılmış hali en kısa zamanda eklenecektir)

Ocak 05, 2008, 12:56:18 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Çok mutlu oldum en sonunda kendime bir parti buldum :D
Artık benimde siyasete girme zamanım geldi :)

Ocak 05, 2008, 01:36:09 ös
Yanıtla #39
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

İŞTE BAYRAĞIMIZ :)