Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ulu Mason, aqil  (Okunma sayısı 14008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 10, 2008, 11:37:40 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Bu arkadaşın istediği şeyleri yollayan insanların aklına şaşarım.Masonluk internet üzerinden üye toplayacak kadar basit bir yapılanma mı?Öyle olsaydı türkiyede 2 milyon mason olurdu

Mart 10, 2008, 11:45:36 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sn.ulu mason sanirim biraz degisken bir kisiliginiz var.Sn.MASON nun yazdiklarini okuyunca bu kaniya vardim...

Mart 10, 2008, 11:52:44 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Böyle şeyleri okumak üzücü.Kanan kişiler açısından çok tehlikeli bir durum ortaya çıkıyor.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 10, 2008, 11:56:12 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sn MASON. Bu gune kadar ben kimseden ne masonik SV almadim ne de ihtiyacim oldu. Kaldiki benim kadinlari assalayici fikirlerde bulunmam bile soz konusu diyildir. Kaldiki bazi zamanlarda baska isimler altinda burda bulunmam. Ben tabiiki Yakup isimle kardesimin burda benim nikimle ciktigina izn vermistim. Sonradan musade etmedim kimseye. Haylada Razi Pasa ismimle burdayim. Benim bir ismim vardir, Razi Pasa.  Kimseden ne korkar ve ne de yalvaririm.

Gel-gelelim Santander uyesine. Siz benim kimese masonik devetlerde bulundugumu gordunuz mu?
Keski Sizinle Turkiyede goruserek kendimi tanita bilseydim. Kaldiki benim orda bile kendimi tanitmaga ihtiyacim yoktur. Oyle olsaydi benimle orda turk kardeslerimle ortak bi seylerim ve dostlugum, kardesliyim olmazdi.  

Sn MASON. Burda administratorsunuz diye kimsenin haklarini tapdalaya bilmezsiniz. Ben Sizin her kesin fikrine saygi duydugunu dusunurdum. Ama bakiyorum ki Siz tam aksine yapiyorsunuz. Dilerimki benim nasil sadakatli bir uye olduguma inanasiniz. Cunki ben her kese burda ayni Saygiyi gostermisim. Kimsenin isine karismamisim ve her kesden de bu Saygiyi kendime isterim bi uye olarak.  Bu benim uyelik hakkimdir sanirim.

Saygilarimla

Mart 10, 2008, 11:58:33 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sn.Ulu mason
Nickinizi ulu mason olarak almanız bile başlıbaşına bir hatadır.Sizden başka mason diye üye olan var mı? (admin dışında)

Mart 10, 2008, 12:07:32 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Ulu mason eğer mason iseniz ben Sn Mason nu Büyük Locaya şikayet ederdim ki bir de büyük üstadsınız. Söylenmezdim söylerdim.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 10, 2008, 12:13:19 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sn uyeler. Ben kenidini kandirarak mason adlandiran insanlardan diyilim. Benim Azerbaycanda bir gizlide olsa Locam vardir. Bu locanin ayakta durmasi icin Rus M. kardeslerime borcluyum. Zaten Azerbaycanda 4 gizli m.l-si vardir. Ben onlarin isimlerini onlarin kendi rizasiyla yazmistim bu sitede. Kaldiki bizim Turk m-ri tarafindan taninmamiza onlar kendi m.l-ndan baska locayi tanimiyor. ben bir kac kez onlara iltibata kecmek icin caba harcadim ama malesef bizimle gorusten imtina edildi. Bize cevap bildirmediler. Hatta bu sitede Sn MASON tarafindan yeni uye olurken benim m. olup olmamam icin gorustuk ama malesef benim rusca aldigim m.calismalar yuzunden bir birimizi anlayamadik ve o gunden sonra o beni m. gibi tanimadi.
Halbuki bazi m uyeler bunu tesdikleye bilirki ben Azerbaycanda m.l-ri hakkinda bilgiyi medyadan aldim hatta H.L-nin isimleri olan liseyi bile onlara yolladim.

Saygilarimla

Mart 10, 2008, 12:27:20 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Eğer mason iseniz Sn. Mason a bir masonik sır verin bence olay kapanır.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 10, 2008, 02:42:14 ös
Yanıtla #18
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sn uyeler. Ben kenidini kandirarak mason adlandiran insanlardan diyilim. Benim Azerbaycanda bir gizlide olsa Locam vardir. Bu locanin ayakta durmasi icin Rus M. kardeslerime borcluyum. Zaten Azerbaycanda 4 gizli m.l-si vardir. Ben onlarin isimlerini onlarin kendi rizasiyla yazmistim bu sitede. Kaldiki bizim Turk m-ri tarafindan taninmamiza onlar kendi m.l-ndan baska locayi tanimiyor. ben bir kac kez onlara iltibata kecmek icin caba harcadim ama malesef bizimle gorusten imtina edildi. Bize cevap bildirmediler. Hatta bu sitede Sn MASON tarafindan yeni uye olurken benim m. olup olmamam icin gorustuk ama malesef benim rusca aldigim m.calismalar yuzunden bir birimizi anlayamadik ve o gunden sonra o beni m. gibi tanimadi.
Halbuki bazi m uyeler bunu tesdikleye bilirki ben Azerbaycanda m.l-ri hakkinda bilgiyi medyadan aldim hatta H.L-nin isimleri olan liseyi bile onlara yolladim.

Saygilarimla

Sn. UluMason,

bu yaziniz ile Masonluktan ne kadar uzak oldugunuzu tekrar ispat etmis oluyorsunuz. Sn.Mason'un söylediklerini dikkate almanizi tavsiye ederim.

Saygilarimla
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Mart 12, 2008, 08:28:56 öö
Yanıtla #19
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Kisi silinmistir.

Gondermek istedigi mesaj forumda 1 saat 50 dakika durabilmis.
« Son Düzenleme: Mart 12, 2008, 08:33:23 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.