Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkler kimdir?  (Okunma sayısı 43661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 29, 2007, 01:16:53 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Hamlet öncelikle sen Türmüsün? Bu beğenmediğin şeyin giriş sayfasını okursan dev bir eser olduğunu sanırım anlarsın. Sadece Türkler değil beğendiğin yabancılarda yazmıştır. :)

Sonra sadece birazcık baksaydın sadece kitap tanıtımı olmadığını görürdün;

Mesela şu linke tıkla biraz aşağı in ve ilgilendiğin küçük sayfacığa tıkla bak; 

http://www.yeniturkiye.com/display.asp?c=4002&intr=&sh=all&site=1

Madem meraklısın oku bari. :)
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2007, 01:19:18 ös Gönderen: Ittihatci »

Nisan 29, 2007, 01:29:26 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Turkiye devletine gore ve turklere gore turkum, ama bana sorarsaniz degilim :)
Sirf bu nedenden dolayi benden nefret edebilirsin. Bunu anlayisla karsilarim. Cok gordum senin mantigindaki kisileri cunku.

Eser dev. Ama kendi icinde bir dev.  Kimsenin eserden haber yok :) En azindan daha dunya yayin kuruluslari bu eseri gormus degil sanirim.

Ya onemli olan su, benim bastada degidigim gibi, ben turkler surdan burdan gelmistir falan demiyorum. Eger turkler (bu eserdeki gibi) orta asyadan gelmis ve tarihleri burda anlatildigi kadar genis ve yayginsa, neden yabancilar ve dunyanin en onemli yayin kuruluslari bizlerin mogol ve babil karisimi oldugunu soyluyor?

Turkiyede bir tane boyle bir Dev Eser varsa, Yabanci ulkelerde bunlar gibi yuzlercesi vardir ondan eminim. Onemli olan hangisinin dogru oldugu... Cunku hangisinin daha iyi ve dogru olara ktanitildigi kesin.

Verdigin linke bi daha baktim. Haklisin. Guzel yazilar varmis. Ben sadece Kitap ciltlerini gorup kapamistim :D
Aslinda ordaki sayfalari ve yazilari resim olarak buraya koymak cok isterdim ama kesin Copyright sorunu cikarirlar.

Nisan 29, 2007, 06:52:39 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Turkiye devletine gore ve turklere gore turkum, ama bana sorarsaniz degilim :)
Sirf bu nedenden dolayi benden nefret edebilirsin. Bunu anlayisla karsilarim. Cok gordum senin mantigindaki kisileri cunku.

Bak şimdi merak ettim seni peki nesin? Yani etnik kökenin nedir? Evet senden nefret ediyorum. :P  buarada dişin rahatsızdı nasıl oldu?

Ya onemli olan su, benim bastada degidigim gibi, ben turkler surdan burdan gelmistir falan demiyorum. Eger turkler (bu eserdeki gibi) orta asyadan gelmis ve tarihleri burda anlatildigi kadar genis ve yayginsa, neden yabancilar ve dunyanin en onemli yayin kuruluslari bizlerin mogol ve babil karisimi oldugunu soyluyor?

Hayır bizler Moğol ve Babil karışımı değiliz benim anlatmak istediğimde bu biz onlardan çok evvel vardık. Dünya'nın en önemli kuruluşları dediğin şeylere kalsa biz en adi milletiz. Dediğim gibi Türkler Orta Asya'dan gelmiştir. İlk ortaya çıktıkları yer ise Baykal Gölü civarlarıdır. Türkler hep Avrupalılardan daha medeni ve güçlü bir şekilde yaşamıştır taki  Avrupa'nın Aydınlanma Çağlarına kadar...

Turkiyede bir tane boyle bir Dev Eser varsa, Yabanci ulkelerde bunlar gibi yuzlercesi vardir ondan eminim. Onemli olan hangisinin dogru oldugu... Cunku hangisinin daha iyi ve dogru olara ktanitildigi kesin.

Elbetteki bizim kaynaklar doğru. Onlarda eski çağlardan kalan kuyruk acısı olduğundan Türklere hiç iyi bakmıyorlar!..

Verdigin linke bi daha baktim. Haklisin. Guzel yazilar varmis. Ben sadece Kitap ciltlerini gorup kapamistim :D
Aslinda ordaki sayfalari ve yazilari resim olarak buraya koymak cok isterdim ama kesin Copyright sorunu cikarirlar.

Evet merak ettiğine bakarsın işte. :) ayrıca bende yeni konular açacağım buna dair...

Saygıyla!..

Mayıs 01, 2007, 03:01:48 ös
Yanıtla #23

Bir ara Fransızlar Türkleri , Truvalı ilan etmişlerdi daha da ileri götürüp Kutsal Roma 'nın haklı sahipleri olarak ifade ettiler Kanuni döneminde aldıkları destek için politik bir yaklaşma örneğiydi bunlar şimdi sorsanız ne alakası var cevabını yapıştırırlar eklemek gerekirse ben bir milletin tarihini ne kendisinden ne dostundan ne de düşmanından okumayın derim hepsini kritik etmek en doğrusu olacaktır. Şunuda belirteyim bize Tarih Araştırma Yöntemleri adı altında verilen ders şudur ; Edward Carl 'ın Tarih nedir ? kitabı referans verilir ve tarihçi objektif olmalı vs... sayılır hemen ardından kitaptada olduğu gibi eklenir ; Tarihçi bir insandır ve subjektif olacaktır her insan gibi yaşadığı dönemin etkisi ve toplumunun özellikleri yama olarak ifadelerine yansıyacaktır. Kısacası her tarihçi tarafsız değil milliyetçidir mesajı verilir bu yalnız Türk tarihçisini değil tüm Dünya milletleri içinde var olan , olmu , olacak tarihçiler için geçerlidir diyerek tamamlanır.

Mayıs 01, 2007, 03:54:28 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Tabiki çıkarları varken Türkler  Fransızlara göre iyiydi. :)
Evet benimde anlatmak istediğim buydu tarihçiler pek objektif sayılmaz tabi görecelidir ama çoğu kendi milletinin çıkarlarını gözetir. ;)

Mayıs 01, 2007, 04:11:01 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Tarihciler taraflidir. dogru. Ama benim anlatmaya calistigim suki; Onemli olan kimin ne tarafi tuttugu degil, tuttugunu taraf ve anlattiklariniza ne kadar kisiyi nasil inandirip bunun dogrulugunu ne kadar kabul ettirebildiginiz onemli. eger dunyanin en buyuk ve gelismis cagdas ulkeleri hepbir agizdan ayni seyi soyluyorsa ben ona dogru derim. cunku cogunlugun kabul ettigi bilgidir ve azinlikta kalipta "YALAN SOYLUYORSUNUZ" diye bagiranlardan olmak istemem.

Mayıs 01, 2007, 04:20:24 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Unutmaki o bahsettiğin dünyanın en büyük ve çağdaş ülkeleri yine hep birlikte Türklerede düşman, kısaca Haçlı Birliği bundan dolayıdır ki düşmanlık sadece görünürde değil diğer herşey içinde gerçerlidir, onlara kalsa herşeyi onlar buldu, Türkler barbardır ve insanlığa hiçbir katkıları yoktur, onlarda biliyorlar ki Sümerler bir Türktü ve insanlığa büyük buluşları ilk bulan toplumdur ve kısaca tarihte bizimle başlar!.. Yanılmıyorsam Hz. Adem dahi Sümer toplumuna gönderilmiştir...

Biz şuan ne yapsakta onlar bizden daha ilerideler ve birlik içindeler herşey onların elinde gözüküyor ama büyük gaflet içindeler elbet birgün yine Türklerden geri kalacaklar!..

Mayıs 01, 2007, 04:35:54 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Hayallerle yasiyoruz. Yada yasiyorsunuz diyim.

Sizlerle ayni dusunmeyen yada dogrulari farkli olan herkes neden dusman oluyor anlamiyorum. Neden sizlerin degilse onlarin dogru olma ihtimali yok?

Mayıs 01, 2007, 04:38:45 ös
Yanıtla #28

Hamlet 'in yaklaşımını anlıyorum evet Gerçek tarihin kendi bağrında yatan hazinedir ancak Doğru bu hazinenin kime finans sağladığı kime hizmet ettiği ile alakalı bir tutumu gösteriyor. Ben güçlüysem sen ben ne dersem o sun!
İşte Doğru bu kadar Gerçeği yansıtır. :)

Mayıs 01, 2007, 04:42:52 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Evet mesele ben güçlüysem benim dediğim doğrudurdan öteye gitmez!..