Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İnsanlık  (Okunma sayısı 5845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2007, 03:53:55 ös
  • Ziyaretçi

Sayın arkadaşlar,
 bireyler benzer hedeflere sahip bireyler ile birleşip bir topluluğu oluşturuyor, evrensel kaideleri çoğaldıkca grup da büyüyor, doğal olarakta büyüdükce bozulmayı önlemek için kesin kurallar koyuluyor, koca grup içinde kişisel çıkarı için bulunan ve çalışan kişilerin olmasıda kaçınılmaz, bana öyle geliyorki dinlerde, topluluklarda ve örgütlerde bu sorun ve kargaşa her daim olacak, düşününce ilkelliğin yarattığı tecrit haricinde birbirine çok yakın olan topluluklarda dil, ırk hatta dinide katabiliriz ayrılımlar nasıl oluştu ? neden oluştu ? Yakın çağa örnek koca Germen halkı neden rasyonel sosyalist bir akımın esiri olabildi o saçma sapan dönem yaşanabildi ama müttefiki olan avrupa nın anası olan rusya ile birbirine düştü (sonuçta birbirlerini tükettiler) , soy kırımlar aldı gitti, acaba sebep ? insanı bu kadar yıkıcı yapan olgu, ne olaki? Siyah ile beyazın tartışması yersiz, kabaca beyaz olamıyorsan siyah olacaksın, ama her şey saydamlığı tercih edemiyor ne yazıkki....Hangi konuda yazdığımı dahi toparlayamıyacağım :).... siz yardım ediniz, ne demeye çalışıyorum...

Mayıs 26, 2007, 04:02:00 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Hay büyük ruh >:
üstelik yine yanlış yerde yazdım, şöyle daha düzenli ve anlaşılır bir ortam olsa burası, onlarca başlık var, ben dalıp gidiyorum artık :)
kusuruma bakmayınız.

Mayıs 26, 2007, 04:20:48 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Supernova,

Site yeni server a gectiginden dolayi, birkac gun boyunca hatalar yasandi. Suanda sorunlar cozulmus durumda. Acacaginiz konulari, ilgili basliklar altinda acarsaniz daha anlasilir ve bulunmasi kolay olacaklardir. Konuyu baska yere tasimak yada uzerinde degisiklik yapmak icin yonetimden herhangi birine haber vermeniz yeterlidir.

Ayrica bazi konulara ve forumun kullanimini aciklayan basliklarada bakmanizi tavsiye ederim.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/board,67.0.html

Ozellikle "Bolum katlamak" basligini okumanizi tavsiye ederim.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 26, 2007, 04:25:32 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın Supernova hoşgeldiniz. :) Merhaba bölümüne yeni konu açarsanız sizi diğer arkadaşlarda karşılayacaktır. ;)

Mayıs 26, 2007, 04:28:35 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Supernova "Merhaba" bolumune konu acmisti, yanliz transfer sirasinda kayip olan mesajlar ile birlikte onun konusuda silinmisti. Isterse elbette bir konu daha acabilir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 27, 2007, 01:22:58 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

İlgi ve yardımlarınıza teşekkür ederim.

Haziran 25, 2008, 09:05:07 ös
Yanıtla #6

Sayın arkadaşlar,
 bireyler benzer hedeflere sahip bireyler ile birleşip bir topluluğu oluşturuyor, evrensel kaideleri çoğaldıkca grup da büyüyor, doğal olarakta büyüdükce bozulmayı önlemek için kesin kurallar koyuluyor, koca grup içinde kişisel çıkarı için bulunan ve çalışan kişilerin olmasıda kaçınılmaz, bana öyle geliyorki dinlerde, topluluklarda ve örgütlerde bu sorun ve kargaşa her daim olacak, düşününce ilkelliğin yarattığı tecrit haricinde birbirine çok yakın olan topluluklarda dil, ırk hatta dinide katabiliriz ayrılımlar nasıl oluştu ? neden oluştu ? Yakın çağa örnek koca Germen halkı neden rasyonel sosyalist bir akımın esiri olabildi o saçma sapan dönem yaşanabildi ama müttefiki olan avrupa nın anası olan rusya ile birbirine düştü (sonuçta birbirlerini tükettiler) , soy kırımlar aldı gitti, acaba sebep ? insanı bu kadar yıkıcı yapan olgu, ne olaki? Siyah ile beyazın tartışması yersiz, kabaca beyaz olamıyorsan siyah olacaksın, ama her şey saydamlığı tercih edemiyor ne yazıkki....Hangi konuda yazdığımı dahi toparlayamıyacağım :).... siz yardım ediniz, ne demeye çalışıyorum...

Yukardaki yazıyı okuduğum esnada birbiriyle ilintili birçok bağıntı keşfettim. Düşünceler belirli bir odağa yönelikse bunu yazıya dökmek kolaydır. Ancak birbirinden kopuk düşünceleri aradaki bağıntıyı kurarak pratikte kelimeler aracılığıyla ifade etmemiz zorlaşır.

Konu başlığı ilgimi çekti de; Dünyanın ve İnsanlığın ilerleyiş biçiminde bir paralellik olduğunu belki birçoğumuz farkına varmıştır. İnsanlığın Gelişiminin, Dünyasal bazda Toplumların birlikte hareket etmesi ve Gelişimin geniş çapta yayılması ile birlikte Evrenselliğin yakalanması sayesinde sağlanılabilineceğinin kanısındayım.

Doğrudur, savaşlar ve devamında seyreden olumsuzluklar süregelmiştir. Ama her zaman için İnsanın yeniden doğuşu yeniden yaşama dönüşü onun varoluşuyla ilintili olduğundan yaşamsal gerçeği ışında ne olduğunun bilincine varmasıyla mümkündür.

İnsanlık; Bütünleşme ve Birleşme yoluyla elde edeceği Manevi Zenginlik ve Ruhsal Güçlülük bağlamında Kardeşlik Duygusunun en yüksek safhada yeraldığı taktirde rahata ve huzura erişecektir.

SüperNova; paylaşımına ortak olmak istedim :)

Ve bütün olumsuz özelliklerinden arınarak Gelişimini Kendini Yetiştirme Metoduyla sağlaması gerektiğinden Hayata Pozitif bakmayı öğrenerek etrafına olumlu olarak yansıyarak birçok negatifliğin üstesinden gelebileceğini sanıyorum. Her ne kadar zor olsa da ....
« Son Düzenleme: Haziran 25, 2008, 09:08:30 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 26, 2008, 10:49:20 öö
Yanıtla #7

Birşey aklıma geldi de :D hazır İnsanlık konu başlığı altında belirtmiş olduğum fikir varken, geçenlerde duyduğum bir haberin ne derece doğru olduğunu bilemiyorum ama Çin'de yoldan geçen İnsanlara aniden kendilerini Ninja sanan yaşı küçük bir kaç kişi mi tam olarak bilemiyorum, kılıçla saldırmışlar ve tahminimce yaralı sayısı da birden fazlaymış. Ölü olup olmadığını bilemiyorum. Uçan Ninjalar nerden akıllarına geldiyse :D şeytana uymak buna derler herhalde ...

İşte neyin nerden geleceğini İnsanoğlu bilmiyor.

Aman yoldan geçerken dikkatli olun neyin nerden geleceği belli olmadığı için Allah muhafaza diyelim tabi benim için de geçerli bu :)
« Son Düzenleme: Haziran 26, 2008, 10:56:40 öö Gönderen: Sevil »

Haziran 26, 2008, 10:56:53 öö
Yanıtla #8

Alıntı
Çin'de yoldan geçen İnsanlara aniden kendilerini Ninja sanan yaşı küçük bir kaç kişi mi tam olarak bilemiyorum, kılıçla saldırmışlar ve tahminimce yaralı sayısı da birden fazlaymış.

Türkiye de de Maganda saldırısı oluyor Sevil hanım özellikle maçlardan sonra.Buda insanlığın farklı bir boyutu olsa gerek nedersiniz?
Omnia mors aequat

Haziran 26, 2008, 10:59:52 öö
Yanıtla #9

Alıntı
Çin'de yoldan geçen İnsanlara aniden kendilerini Ninja sanan yaşı küçük bir kaç kişi mi tam olarak bilemiyorum, kılıçla saldırmışlar ve tahminimce yaralı sayısı da birden fazlaymış.

Türkiye de de Maganda saldırısı oluyor Sevil hanım özellikle maçlardan sonra.Buda insanlığın farklı bir boyutu olsa gerek nedersiniz?

Çok doğru söylüyorsunuz Saygıdeğer Mystic; aynen! Ama birşey var ki bu gibi şeylerin ( silah kullanımı ) eğlence malzemesi olarak kullanılmasının altında genellikle bir art niyet bulunduğunu düşünüyorum ki çoğunlukla da evlerindeyken ( özellikle balkonlarda ) kurşun hedefini kolaylıkla bulabiliyor (!)

Felaketin ne zaman ve nerden geleceği hiç belli değil :( Maalesef ...   

- - > İşte İnsanoğlunun Hayatta hiçbirşeyine güvenmemesi gerektiğinin temelinde bu etkenler olsa gerek, ne dersiniz? 
« Son Düzenleme: Haziran 26, 2008, 11:02:35 öö Gönderen: Sevil »