Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Diger Websitelerde Masonlar.org  (Okunma sayısı 22947 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 22, 2007, 04:06:50 ös
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Mystic,

Sizin de bildiğiniz üzere, bilgisizlik ve karanlıktan doğan yanılgılar saplantı haline gelince ona aykırı düşen her düşünceye körü körüne saldırılır.

bu sebeptendir ki, hikmetin aklın ve bilimin en büyük düşmanı boş inanç ve tassuptur.

sevgi ateşinin parlaması ile bunların oluşturduğu karanlık ve düşmanlık barınamayacağı içindir ki bu tiptekiler softalar ve onların kandırdığı cahiller kitlesi, tarih boyunca hep saldırgan bir tavır sergilemiştir. pisagoru yakan da, baba ishakları katledenler de, tapınak şovalyelerini afaroz edenler de hep bu tipler değil midir?

en derin saygı ve sevgilerimle...
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2007, 04:15:19 ös Gönderen: skullG »

Ekim 22, 2007, 04:35:56 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Az buçuk içinde olduğumdan biliyorum masonlar.org şu an bir çok koruyucu programın kara listesinde internet kaflerde falan girmek çoğu yerde imkansızdır muhtemelen bir çok koruyucu program içeriğine bakmasızın kara listeye aldı bu siteyi.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ekim 22, 2007, 04:42:10 ös
Yanıtla #12

Doğrusunu söylemek gerekirse çoğu yazılarım Muhammet aleyhinde olmuştur ve benim dışımda da kimsenin bu şekilde bir yazısı yok ve benim kendi fikirlerim olduğuna göre bu Sİteyi hiç mi hiç bağlamaz. Arkadaşların sorunu varsa bu Sİteyle değil o yazıları yazan kişi yani benimle görsünler! Diğer bir nokta ise bu yazılarımdan dolayı Site Yönetimi tarafından ceza almakla beraber birkaç kere de uyarıldım.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 22, 2007, 04:44:26 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn Sevil sizin Muhammed diye hitap ettiğniz şahıs hakkında söylediğiniz sözler eminim kimse tarafından kaale alınmamıştır o yüzden dert etmenize gerek yok...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ekim 22, 2007, 04:49:51 ös
Yanıtla #14

Hayır, cümlede kitap, müslümanlık vs. vs. hakkında yazı yazan ..... denilince haklı olarak bu tür yazılarda bulunan benden başka kimse olmadığı için ben de karşılık verdim sadece bu kadar, her ihtimale karşı gene de belirteyim dedim.

Ekim 22, 2007, 08:20:39 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Cahil insan modeli. ha(y)in = Türkçeyi tam bilmediği halde ülkücüyüm diyebiliyor. Boş gençlik...

Ekim 23, 2007, 12:26:24 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Aktif Uye

1-Işığın üzeri örtmeye çalışanlar bu işi karanlıktamı yapacaklar yoksa güneş ışığındamı ?
2-Bu tür kişilikler taassubı bır bağa sahıptırler ve bilginin ışığında aydınlanan şahsiyetler tarafından kaale bile alınmazlar,zaten onların ıstedıgını elde edememesının nedenı de budur.
3-Bu tür kişilikler içerlerinde bulundukları hıc bır ıste basarılı olamayan zayıf kısılıklerdır ve devayı yıne aynı kısılıklere yaranmakta bulurlar.
4-Kendilerinin cogu Kuranın onune Turan kavramını koyarlar ve hala Allah rızasından bahsedebilirler....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Ekim 23, 2007, 03:31:12 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Koyun psikolojisi ile hareket ediyorlar.

Bir insanın kişi hakkında bilgi sahibi olmadan, o masondur, o şudur, o budur demesi gerçekten çok ilginç.

Kasım 30, 2007, 06:32:23 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Aktif Uye

1-Işığın üzeri örtmeye çalışanlar bu işi karanlıktamı yapacaklar yoksa güneş ışığındamı ?
2-Bu tür kişilikler taassubı bır bağa sahıptırler ve bilginin ışığında aydınlanan şahsiyetler tarafından kaale bile alınmazlar,zaten onların ıstedıgını elde edememesının nedenı de budur.
3-Bu tür kişilikler içerlerinde bulundukları hıc bır ıste basarılı olamayan zayıf kısılıklerdır ve devayı yıne aynı kısılıklere yaranmakta bulurlar.
4-Kendilerinin cogu Kuranın onune Turan kavramını koyarlar ve hala Allah rızasından bahsedebilirler....

Katılıorum :D ve arkasındayım....bu arada dıne ,peygambere ,ımana ve kurana kufredılen bır yazı goren varmı?
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Kasım 30, 2007, 06:37:42 ös
Yanıtla #19

Çok doğru; bunun üzerine söylenilecek söz bulamıyorum ya Sayın Itzhak bana biraz fikirlerinden enjekte edebilir misin? Çok güzel  :)