Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mısır da masonluk  (Okunma sayısı 2034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 15, 2016, 10:28:15 öö
  • Yeni Katilimci
  • *

Hepimizin bildiği gibi piramit bir masonluk simgesi ve misirdada bildiğimiz gibi piramitler var ve bu muhteşem yapıların tarihi çok eskilere dayanıyor benim merak ettiğim de o tarihlerde masonluk varmiydi ve bu yapıların masonlukla ilişkisi varmı
UMÎDÎNÎ YÎTÎRMÎŞ OLANIN
            KAYBEDECEK BAŞKA BÎRŞEYÎ KALMAMIŞTIR

(    BOLSE..  )

Nisan 15, 2016, 11:45:14 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Nacizane,

Evvela bilmenizi isterim ki ''piramitler'' masonluğa ait yapıtlar değillerdir. Masonluk, piramitlerden tutun, göz, pentegram, kuru kafa, hat sanatı, ekmek ve tuz gibi birçok inanç ve dinin kullandığı öğeleri sembolik olarak bünyesinde barındırır. Piramitler firavun yapıtlarıdır ve masonlukta farklı anlamlarda ele alınabilmektedir. Masonluğun tarihçesini öğrenmek için, aşağıdaki videomuzu izleyip ardından forumumuzda operatif ve spekülatif masonluk araştırmalarını yapabilirsiniz.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=c5Df5BYKjuo

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Nisan 15, 2016, 03:27:40 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Ben de nacizane bir fikir vermek istiyorum.

Video izlenmesin önce,  sıkı ve tertipli okumalar yapılsın. Youtube'dan bir video izlerken dayanamaz, yan taraftaki benzer videolara gözünüz kayar. Sonra diğer basamakta yine aynı benzer videolar aşağıya doğru birçok video halinde sıralanır. Bu böyle olur hep, sürer gider. Sonra o yolun sonuna varıldığında da zihin bombardımana maruz kalmış yıkık bir şehre döner.

Çünkü benzer video dedikleri şeylere birkaç kez tıkladıktan sonra aslında gelinen yer, başlanan yere hiç benzemez. O bir yanılgı olarak kalır. 

Zaten bu yolculuk metodu böyle olunca genelde antimasonik yayınlarla sonlanır yol.

Onun için gömlek giymeden kol saati takmayalım derim.

Sırıtabilir.

« Son Düzenleme: Nisan 15, 2016, 03:34:05 ös Gönderen: İNSAN »

Nisan 15, 2016, 08:30:03 ös
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Mısır'da elbette Masonluk vardı; günümüzde de var.

Sayın Risus'un dediği ve Sayın İNSAN'ın önerisi saklı.

Burada Mısır'daki Masonluğun tarihçesini ve Türk Masonluğu ile bağlantısını ayrıntılarıyla anlatabiiriz. Ancak acaba bu neye yarar?

Zaten sanırım bu başlıktaki soru böyle bir bilgiyi edinme amacını taşımıyordu.

Piramit!... Masonlukta pek ender bir simgedir; prizmalar daha önemlidir.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 16, 2016, 01:46:03 ös
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn risus açıklama ve video için teşekkürler benimki sadece merakti sorma nedenim ve çok ilgilisiniz çok sevindim... sn insan videoyu izlerse antimasonik yayınlara kayabilir bilir demiş endişesini anlıyor ve ilgisine çok teşekkür ediyorum...evet dediği çok doğru benzer videolara yönelince haliyle internette de antimasonik yayınların çok olduğunu biliyoruz ama bizde o tür yayınlara aldanmiyoruz sn insan a çok teşekkür ederim....ve sn adam size de teşekkür ederim bende biliyorum günümüzde tüm dünyada olduğu gibi misirda da masonluk var elbette sadece piramitlerden yola çıkarak acaba o zamanlarda da varmiydi diye merak etmiştim günümüzde var olduğunu biliyorum.. merakimi mazur görün açıklamalar için tekrar teşekkür ediyorum ... sn risus, insan, ve adam'a
UMÎDÎNÎ YÎTÎRMÎŞ OLANIN
            KAYBEDECEK BAŞKA BÎRŞEYÎ KALMAMIŞTIR

(    BOLSE..  )