Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Hangi durumda toplum daha az zarar görmüş olur?

Toplumdan dışlanıp, cinsel meta halinde yaşamaya mecbur bırakıldıklarında
Kabullenilip, normal bir meslek (esnaf, memur vs.) sahibi olarak yaşamaları halinde

Gönderen Konu: Farklı cinsel yönelime sahip kişiler ve genel toplum ahlakı  (Okunma sayısı 30643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 17, 2009, 04:30:07 ös
Yanıtla #10

3. Seçenek olarak toplum dışına itilmemeliler ancak bütün meslekleri (asker,polis vs..) icra etmemeliler konulabilirdi.

Bu, şuna benzedi. Sayısı birden fazla insan öldürmüş bir cani düşünelim. Onun topluma kazanılması.. Sizce nasıl olur?  

2. Seçenek
İçimizden birisi olarak ve esnaf memur vs. gibi meslekler icra ederek ama aynı zamanda bir hemcinsine aşık ve/veya elele gezer halde yaşamaları halinde ve oluşturdukları imaj topluma daha çok zarar verdikleridir.

Bu da şuna; izninizle tabi.. Bir fahişenin günlük ve sosyal yaşantısına bir doktor ya da herhangi bir meslek icraa etmesi. Nasıl bu durum? Size göre hoş mu geliyor? Bu kişinin bir öğretmen olduğunu düşünün.. Bu kimsenin öğrencilerine kalkıp da tam bir eğitmen gibi davranarak ders vereceğini düşünmüyorsunuz herhalde.. Haliyle sex içerikli dersleri vermesindede  size göre bir sakınca yok öylemi.  

Görüşümce, yanlış ya da doğru kabul edilsin benim için pek önemli değil. Sadece fikrimi belirtiyorum..

''Farklı cinsel yönelime sahip kişilerin genel toplum ahlakını tamamen bozduğunu hatta çöküntüye uğrattığını, beraberinde de felakete hatta uçuruma sürüklemektedir.''

Hatta şöyle bir örnek de verebilirim. Bir yetişkinin bir çocukla birlikte olması.. o zaman bunu da mı normal karşılayalım?

« Son Düzenleme: Ekim 17, 2009, 04:42:51 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 17, 2009, 04:36:57 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Eşcinsellik bir cinsel yönelim bozukluğu değildir. Bu, bana göre, ona göre, berikine göre değil TIP'a göre bu şekildedir. Homoseksüellik yaklaşık 10 yıl önce hastalık statüsünden çıkarılmış olup cinsel bir tercih olduğu idrak edilmiştir. Ama bu tercih 'seni seçtim pikaçuuu' şeklindeki bir tercih değildir. Yani bir heteroseksüel erkeğin bir kadını tercih etmesi gibi bir tercihtir ve bir isanın gözünün kahverengi olması kadar doğaldır.

Ekim 17, 2009, 04:42:47 ös
Yanıtla #12
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

nedir bu toplumun ahlaksal anlayısı sayın Isabell?

Erkek-egemen, heteroseksüel, türk ve sunni olmak mı? (ki genelden bahsediyoruz madem alın size genelden olmayanlara nasıl bakıyoruz bizler, aşağıyı okuyun bi zahmet)

Mesela aleviler ahlaksızdır çünkü mum söndü yaparlar. süryanisi, keldanisi zaten yok öyle bir şeyi de yahudisi, hristiyanı toptan ateşlik, ahlak desen yoktur onlarda. Homoseksüeller ahlaksızdır çünkü kendi cinslerine ilgi duyarlar. Kürtler ahlaksızdır çünkü pis kokarlar çok çocuk yaparlar göç ederler; rumlar, ermeniler zaten hain. almanı, ingilizi, bilmem nesi namus nedir bilmez hergelesi. erkek-egemen yapıya karşı olanlar ahlaksızdır çünkü kadının bir meta olarak görülmesine karşı çıkarlar, kadının erkeğin malı olmadığına kadın-erkek arasındaki ilişkinin bir mülkiyet ilişkisi olmadığına inanırlar ve erkek-egemen sisteme karşı çıkarlar. Ahlaksızlık diz boyudur tüm bunlarda...

evet edep var... yolda yalnız başına yürüyen bir kadına on kişi tecavüz etmesi mi iğrenç, bir kadının bir kadını bir erkeği seviyor gibi sevmesi mi? eşcinsellik deyince herkes cinsel birleşmede sabit kaldı. ama bir insan hayatı boyunca hiç ilişkiye girmeksizin de kendi cinsine ilgi duyabilir. bu garip mi? ee oldukça garip tabiki, genel ahlaka uymaz. Nedir bu genel ahlak? kimin ahlakıdır? evrensel midir? toplumdan topluma değişkenlik mi gösterir? genel ahlak savunucularının insanların yatak odalarında, gönüllerinde ne işi vardır? bir kadının gizliden bir kadını sevmesi ya da bir erkeğin bu durumda genel ahlakçıların hangi ahlakları yıpranır? aynı cinsten iki kişinin aynı yatağı paylaşmasından bize ne? genel ahlakın özel alan olan yatak odasında işi ne?

ben bir heteroseksüelim, karşı cinse ilgi duyuyorum, ama sunu biliyorum, bu erkek-egemen yapı değişmedikçe kadınlar özgür olamaz. kadınlar özgür olmadıkça erkekler de ögür olamaz. Asıl hastalık homofobidir. Bir insanı cinsel yönelimi genelinkinden farklı diye asan, kesen ülkeler var, taşlayan, mahallesinden süren toplumlar var, açık veya kapalı ayrıcılık uygulayanlar var...

hepimizin ortak olan tek bir yanı var : insanız... eşcinsellik bir hastalık değildir. hastalıktır diyenler hangi kaynağı kullandıklarınını yazsın (bilimsel kaynak rica edeyim, lutu sodomu gomoreyi karıştırmayın) asıl hastalıklı hal homofobik zihniyettir..

Ekim 17, 2009, 04:50:28 ös
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Sayın Isabell

Şaşırmanıza hiç gerek yok.  
Alıntı
Gelgelelim bu şekilde bir kıyaslama yapmanız oldukça beni şaşırttı Sayın Özkan

Yollarda müşteri arar halde gezinmeleri toplum açısından daha zararlıdır.
Hem de insan olarak kendilerine yazıktır.
Doğru mudur? Okusaydınız yukarıda yazıyor.
Cinsel Yönelim Bozukluğu diyorum.
Benim fikrim budur.

Sizce toplumla entegre yaşamaları mı topluma daha çok zarar verir?

Alıntı
O halde kimse benim namus anlayışım şöyle ya da böyle diye uluorta kendini ifşa etsin..

Sorumdan bu sonuçlara ulaşmanız ilginç doğrusu.

Ekim 17, 2009, 04:51:06 ös
Yanıtla #14

Bunun erkeğin egemen olmasıyla hiç mi hiç ilgisi yok Sayın skullG? Ki Kadının zaten bir meta görülmesine tamamen karşıyım. Hele sokakta yürüyen bir kadına birden tecavüz edilmesi olayını hiç hoş karşılamıyorum. Bize göre, iki karşıt cinsin arasında bile bazı hoş olmayan ya da görülmeyen şeyler olabilir. Kaldıki biz iki karşıt cinsten bahsediyoruz ama siz hemcinslerin birbirine olan duygularından..

Toplum zaten bozulmaya yüz tutmuş Sayın skullG; rica ediyorum, siz bir hukukçunuz ama söylediğim gibi bilginiz dahilinde size bir saygım vardır ama kalkıp da bunu bize normal olarak göstermeye çalışmanız tamamen iticidir. Tamamen sapkınlıktır, tamamen hastalıktır. Acil olarak bu gibi insanların yoğun bişekilde tedavi edilmeleri gereklidir. Aksi halde giderek yaygın bir hale gelmesi kaşısında sonumuz ne olur Allah bilir artık.. Dünyamızın geldiği duruma bir baksanıza ya.. Nedir bu toplumların hali? Nedir Insanlarımızın hali.. Ne oluyor bu insanlara.. birileri bir taraftan cinnet geçiriyor.. birileri de kalkıp homosexsüelliği anormallikten çıkartıp normalleştirmeye çalışıyorlar. bu kadarına da pes artık pes..

Arkadaşlar, özür diliyorum, sanırım söyleyeceklerim bu kadardır. Ben çekiliyorum tartışmadan izninizle..

Ekim 17, 2009, 04:52:57 ös
Yanıtla #15

Sayın Isabell

Yollarda müşteri arar halde gezinmeleri toplum açısından daha zararlıdır.

Elbetteki zararlıdır. Ama yukarda bahsedilen durum tamamen içler acısı olup biri bin yapmaya çalışan bir anlayıştır. Giderek daha fazla bozulma demektir. Kötünün daha da kötüsüdür bu, lütfen yapmayın..

Ekim 17, 2009, 04:57:41 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

tadavi yöntemleriniz nedir? tadavi kabul etmeyen hastalıklı bireylere karşı toplumu korumak için bir yaptırım uygulanmalı mıdır? tedaviye yanıt vermeyenleri ne yapmalı? hitler yakıyordu mesela... iran asıyor.

biz bence teşhir edelim. "ey ahali bu hergele, kendi cinsinden birisini seviyormuş, gel tedavi ol dedik olmadı, zorla tedavi edelim dedik tedaviye yanıt vermedi, devletlu katından karar kılındı; delikli fıcıya konulaaaa ahalinin hizmetine sunulaaaa" :)

erkek egemen yapıyla ilintilidir. çünkü erkek-egemen yapıya karşı bir şeydir bu aynı zamanda... uzun uzun anlatırım ama değişecek bir şey olmayacağı muhakkaktır...

Ekim 17, 2009, 05:01:43 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

İzin sizindir. Yolunuz açık olsun :)

Arkadaşlar, özür diliyorum, sanırım söyleyeceklerim bu kadardır. Ben çekiliyorum tartışmadan izninizle..

Ekim 17, 2009, 05:04:36 ös
Yanıtla #18

Toplumun sorumluluğunu ben taşımıyorum bir defa.. ben de bir bireyim.. Insan olarak bu dünyada yaşayan herhangi bir canlıyım.. üzerime düşen sadece kendi hayatımla ilgili olan kısmıdır.. ha yardım amaçlı birşey elimden gelirse yaparım ve bundan da gayet mutluluk duyarım.. böyle bir şerefe nail olmak kolay değildir. Fakat gelgelelim dünyanın ve insanlığın taşıdığı büyük bir sorumluluk var.. ben de onu dile getirmeye çalışıyorum.

Ayrıca toplumumuz içersinde sadece yollarda gezen fahişelere ne gerek var zaten bu olay, tamamen lise dönemine kadar gelmiş uyuşturucu almak için kendi bedenlerini satanlara kadar yansımış durumda..  Bunlar zaten toplumun önemli derecede ahlaki boyutta çöküntüye uğramasının en belirgin  kanıtlarıdır.

Gelgelelim yineliyorum beterin daha da beteri karşısındayız. İçler acısı gerçekten.. üzülüyorum.nesse ben çekiliyordum pardon..   

Ekim 17, 2009, 05:16:20 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

. "ey ahali bu hergele, kendi cinsinden birisini seviyormuþ, gel tedavi ol dedik olmadý, zorla tedavi edelim dedik tedaviye yanýt vermedi, devletlu katýndan karar kýlýndý; delikli fýcýya konulaaaa ahalinin hizmetine sunulaaaa" :)

:D :D :D :D :D 

Hocam ficilar kalmaz simdi bunlari yakarken mazallah. Sonra ficilarimizi tukettiler diye kadinlara saldirmaya baslarlar :D