Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk çöker mi?  (Okunma sayısı 22353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 05, 2011, 11:55:06 ös
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Sayın Enelsır, 20.Nisan.2011 tarihli  yazımda hemen hemen ben de sizin yazdıklarınıza benzer ibareler kullanmıştım. Gerçekten insanın başı dönüyor. Ne yapalım  o da kendine münhasır  kişi. Yanlız ilk günlerdeki  kadar  değil. O na da söylediğim gibi  yavaş yavaş bir birimizin dilini kullanmaya başlayacağız. Siz de acele etmeyin.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mayıs 06, 2011, 12:18:43 öö
Yanıtla #41

Masonluğun çökmesi demek,  Dünya da insan türünün sonu  demek , kaldı ki insan yaşadıkça insana insanı insanla insanca anlatan, muhterem insanlık topluluğu Masonluğun çökmesi mümkün değildir.
Aksine aydınlanma ve insanlığın gelişim evresi her geçen gün ilerleyerek devam edecektir
iyiye...hep daha iyiye...
sevgiler... saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Mayıs 06, 2011, 01:22:48 öö
Yanıtla #42
  • Aktif Uye

''Daha önce yazdım, aç bak'' demeden,  üşenmeden tüm iyi niyetinizle yazdığınız için size yanıt veriyim sevgili enelsır.

Çok haklısınız. ben bu başlığı noktalamıştım. Tüm olumlu düşüncelerimle. ki inanın bana hiç derdim de değil.

sonra bir döndüm Sayın Mustafa Kemal: ''Bu Forum'da cevap almak için soru soran hiçkimsenin cevap almadığı olmamıştır''... demiş

:) ''töbe töbe'' dedim negatiflik sezdim. Bir soru daha sorma gereği duydum
soru şuydu: ''Kötü bir insan erdemli olur mu?''  işte dediğiniz mevzudan çıkma  anı bu oldu.

Ticarete değinmişsiniz ticaretin ana kuralı ''alış veriş''tir. Sizin stilden gidelim. Nekadar size ödenir ise okadar mal verirsiniz; yanılıyormuyum.
Piyasaya bakarsınız ''arz talebi'' değerlendirirsiniz sonra  hedef alıcı belirlersiniz.Dolayısıyla Kim neyi talep ediyorsa onu satarsınız. Bazıları fazla talepkarsa benim suçum yok sevgili enelsır.
Bu da tarz dır ya da bir tavırdır, adını koymuyorum. Doğru ben borçlu başladım site de ama faiziyle ödedim ''özür diledim'' da ne yapıyım. Karışan bir kafa var doğru ben de ''ee olsun okadar'' diyorum.
Sayın Nomen est omen in haklı çıkışına katılıyor ve konuyu kendi görüşümü tekrar söyleyerek kendi adıma bitiriyorum.

Yarı doğru
Başlangıç noktasını içine almayan bir ışını
oluşturan noktalar kümesidir.
geonetride ismi yarı doğru olma sebebi ışığın bir başlangıcı olup sonsuza kadar gitmesindendir.

Bu ışık sonsuza kadar gider....................
Saygılarımla

Mayıs 06, 2011, 02:18:03 öö
Yanıtla #43

"Işık, Daha Çok Işık"
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Mayıs 06, 2011, 07:37:10 öö
Yanıtla #44
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Konu başlığı: Masonluk çöker mi?

Yorum: Soru tam olarak anlaşılır gibi değil. Daha açık ortaya konmalı.

Durum: Yanıt verenler olmuş. Soru yetersiz olduğundan yanıtlar da yetersiz.

Yan ürün:  Konunun kişiselleştirilmesi sonra da bağlıktaki konunun unutulması.

Alt ürün: Bir başka soru masonların bilgilerini aktarmaları ya da aktarmamalarıyla bağlantılı.

Yorum: Bu başlık altında bir soru olarak ottaya konmamalı, başka bir başlık açılmalıydı.

Durum: Yanıt verenler olmuş. Bu soruda da belirsizlik olduğu için yanıtlar dağınık ve iyi anlaşılmıyor.

Sonrası: Üyeler arasında atışma. Konuyla ilgisiz, başlığı ilk açana ilişkin bireysel eleştiriler; itiş kakış.

Yorum: Bireysel eleştiriler başka bir alanda yapılabilir. Ne konu başlığı ne de "alt ürün" denilen ile bağlantılı.

Sonuç: Bence tüm bunlar silinmeli, bu foruma yakışmadığı gerekçesiyle; sonra belki yeniden başlanabilir.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 06, 2011, 01:29:31 ös
Yanıtla #45
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Silinmesi fikrine katılıyorum.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.