Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 599091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 30, 2015, 09:15:35 öö
Yanıtla #750
  • Yeni Katilimci
  • *

Zarı atmış top hanginizin elinde patlarsaymış :)))) komik, saçma ve üzücü...
-Arayınca onu bulamazsın-

Ekim 01, 2015, 09:43:37 ös
Yanıtla #751
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Kimden: Gunduz <****@gmail.com>
Konu: locaya katilmak

İleti Gövdesi:
selam.ben azeriyim.ip adresimle bulub benide mason ede bilirmisiniz?
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 05, 2015, 07:13:31 ös
Yanıtla #752
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konunun ilk 44 sayfasını okudum. Yazılanların bazıları iyi niyetli, bazılarıysa tehlikeli. Aynı kişinin farklı rollere bürünüp tekrar tekrar başvurması enteresan bir durumdu. Sahip olduğu bilgiler için Kurtlar Vadisi'ni kaynak gösteren kişiler (çoğu lise mezunu), eğitimin diplomadan ibaret olmadığını bir kez daha hatırlattı. 1997 yılındaki kasedi soran kişi ise ciddi ciddi o montaj videoya karşı bir savunma almayı bekliyor.

Çoğu mesajda kötü niyetten ziyade bilgisizlik var. Ben bu durumu eğitim sistemimizdeki eksikliklere bağlıyorum. Bilgisayar dersinin niteliksizliği ve bu dersin öğretmenlerine gerekli değerin gösterilmemesi bunda büyük bir etken. Çocuklarımıza, internet okur yazarlığını öğretmeliyiz. Mesajları yollayanların çoğu lise mezunu fakat Türkçeleri aşırı kötü. Bu durum, eğitimin ana hatlarında bile ciddi sıkıntılar olduğunu gösteriyor.

Sorgulama ve şüphecilik öğretilmediği için insanlarımız izledikleri dizilere bile inanıyorlar. X kişisinin yazdığı, gerçek dışı bilgilerle dolu blog yazıları okunulduğunda "Acaba okuduklarım doğru mu?" sorusu maalesef sorulmuyor. Bu sebeple de karşımıza bu trajikomik tablo çıkıyor. Hem güldüm hem de üzüldüm...
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2015, 07:56:20 ös Gönderen: kurt »
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Aralık 07, 2015, 07:46:02 ös
Yanıtla #753
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Kimden: GÖKHAN <*******@hotmail.com>
Konu: TÜRK

İleti Gövdesi:
Sizin gibi sapık düşüncelere sahip olan insanlara acıyorum. Sizin gibi acizler bizim gibi insanların yaptıklarına bakarak ders alacaksınız. Sizin ortadoğuda kurduğunuz hayallerinizle beraber gömeceğiz . Dünya üzerinde bir tek mason kalmayıncaya kadar çalışmalarımız devam edecek. Sizlere şimdiden söylüyorum bir TÜRK ulusunun olduğu yerde fazla takılmayın biz TÜRK'ler sizin dedelerinizi zamanında diz çöktürdük şimdi torunlarımı hesabını soracak bize . Fazla ayaklarımıza dolanmayın dedelerinizin düştüğü duruma düşersiniz!!!!!!!
(((FATİH SULTAN MEHMETHAN)))
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 07, 2015, 09:58:41 ös
Yanıtla #754
  • Uzman Uye

Bu son iletiyi okudumda nasil bir tepki vermem gerektigine karar veremedim.

Deli sacmasi deyip gülüp gecmekmi lazim?

Yoksa durup yazilanlar hakkinda ( biraz da kara kara ) düsünmekmi lazim?

Ne dersiniz arkadaslar?

Aslinda olay sadece türklük olayi da degil, en son yazdigi isme bakarsak bunun icinde dini bir tehditinde oldugunu görürüz. Evet yazdigi isimki tarihimize en igren adeti, gelenegi, yani kardes katilligini, birakmis bir insan.

Varin gerisini siz düsünün.

Aralık 08, 2015, 05:47:39 öö
Yanıtla #755
  • Aktif Uye

Bence durup düşünmemiz gereken konu, 'bu kişilerin bize bu mesajları neden yazdığıdır.'

Nedeni çok basit, bizi sinirlendirmeye çalışmak. Bu tür psikolojik rahatsızlığı olan kişiler, saldırmaya yer ararlar ama saldırdıkları yerin onlar için bir önemi yoktur, nereye olursa saldırırlar. Hangi şeyh, hoca yıkadıysa beynini, o hoca demiştir işte 'git de Forumda ortalığı karıştır, kavga çıkar' falan filan.

Sanıyor musunuz ki özelden ileti atıp kaçıp gittiğini. Acaba ortalığı karıştırabildim mi diye bütün yazılanları çakal gibi takip ediyordur.

Yani sinirlenerek şu ucuz beyinlilerin eline koz vermeyelim derim.

Sayın Tij'e Fatih Sultan Mehmet konusunda katılıyor olmamla birlikte Osmanlı'da işkence yöntemlerinin çok ünlü olduğunu hatırlatmak isterim hatta yakın zamanda Sözcü gazetesinde bununla ilgili bir haber okudum. Dolayısıyla bunlar asıp kesmeye, derebeylik yapmaya alışkındırlar.

Biz Cumhuriyet sevdalılarının ise yapması gereken en asil hareket, seviyeyi bozmamak, muhatap olmaya tenezzül bile etmemektir.

Yürekten sevgiler...      Fay Frin
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2015, 06:09:18 öö Gönderen: Fay Frin »
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Aralık 08, 2015, 08:07:58 ös
Yanıtla #756
  • Uzman Uye

Alıntı
Biz Cumhuriyet sevdalılarının ise yapması gereken en asil hareket, seviyeyi bozmamak, muhatap olmaya tenezzül bile etmemektir.

Katılıyorum ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 09, 2015, 10:51:48 öö
Yanıtla #757
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı

Katılıyorum ...
Saygılar

Onunla muhatap olma, bununla olma. Kiminle muhatap olmak sizi mesut, mutlu ve de bahtiyar ediyorsa mutluluğunuz sizde kalsın!

Kriterlerinizin bazı "Cumhuriyet" ise dünya üzerinde her türden, enva i çeşit var.

Biraz düşününce: İran, Çin, Libya, Greece, Syria, Turkey... Dile dilediğini, seç, beğen, al. 
Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Aralık 09, 2015, 07:13:05 ös
Yanıtla #758
  • Uzman Uye

TÜRKİYE CUMHURİYET'  indeki Cumhuriyet ve LAİK yönetim olmazsa olmaz kriterimizdir .
Saygılar ;Sayın Selim ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 09, 2015, 07:45:18 ös
Yanıtla #759
  • Aktif Uye

Üyelerimizden Selim'in mesleği manavcı galiba. Seç, beğen, al yazmış da ondan dedim.

Muhatap olmamamız gerekenlerin siz ve sizin gibiler olduğundan şüpheniz dahi olmasın. Neden muhatap olmuyoruz acaba ? Sizler ne konuşmayı ne hitap etmeyi ne insanlığı bilirsiniz de ondan. Sadece eleştirirsiniz, yetmez hakaret edersiniz, o da yetmez toplanır mafyalık yapıp adam döversiniz, ha o da yetmez Madımak olayındaki gibi insanları cayır cayır diri diri yakarsınız. Asmak, kesmek, kelle uçurmak siz Osmanlı torunlarında genetik ne de olsa.

Keşke herkes öncelikle insanlıktan nasibini alabilmiş olsa. Ne yazık ki bu ülkenin insanları, insanlıktan nasiplerini alabilmiş görünmüyorlar. Sanırım kutsal kitapta insanlık ile ilgili bir ayet bulunmamakta.

Türkiye Cumhuriyeti, 'beğenseniz de beğenmeseniz de' laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir.

Dolayısıyla bir Cumhuriyetin önceliği Laikliktir. Benim gibi ilk dört maddeyi ancak özellikle yukarıda söylediğim madde 2'yi benimseyen herkesle mesut ve bahtiyar olacağıma emin olabilirsiniz. Bu arada anlatım bozukluğu yapmışsınız çünkü mutlu ve bahtiyar kelimeleri aynı anlama gelir. Şu sıralar Osmanlıca derdine düştüğünüzden Türkçeyi bozdunuz tabii, bilmemeniz normaldir.

Saygı yalnızca hak edene...         Fay Frin
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...