Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 208 Uye Silinmistir  (Okunma sayısı 3969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 26, 2014, 03:18:27 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Yeterli Aktivitede Bulunmayan 208 Uye Silinmistir.
Bu uyeler icerisinde 6 aydan fazla foruma hicbir giris yapmamis, 1 bucuk yildir 20 taneden fazla mesaj gondermemis, hesabini aktiflestirmemis, uye oldugundan bu yana foruma hic giris yapmamis, email adresini onaylamamis uyeliklerde mevcuttur.

Bu defa yapilan islem icin secilen uyelikler yanlizca 20 taneden az mesaj gondermis normal uye statuleridir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 29, 2014, 08:10:13 ös
Yanıtla #1

MERHABA  ben  çok önemli bir aksilik olmadıkça  hergün  en az 4-5 saat sitenize giriş yapıp   gerekli  aktiviteleri  yerine getireceğime söz veriyorum.   Ancak  cüretimi bağışlamanız  dileğimle  yükselmek için  neler yapmam gerektiğinin bildirilmesi  niyetiyle saygılarımı sunuyorum.

Eylül 29, 2014, 09:33:35 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yükselmek derken? herhangi bir iletide bulunduğunda ileti sayın artar, çok iletin oluca da yıldızların olur. Forumdaki tek "yükselme" budur.

Eylül 30, 2014, 12:12:22 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Evet bu "yükselme" yanlış anlaşılmasın lütfen. Forumdaki katılım oranını gösteren rakam ve yıldızlardan oluşan bir çeşit forum aktivite göstergesidir, internet ortamındaki diğer tüm forumlarda benzerleri görülebilir.

Saygılar.

Eylül 30, 2014, 04:26:37 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Yeterince ilgilenemediğim için özür dilerim. Açıkcası siteye üye olurken maksatım sadece bilgi almaktı lakin fazla göze batmamaktı. Bundan sonra belli aralıklarla şahsi düşüncelerini ve sorularımı da yazacağım.

Saygılarımla

Eylül 30, 2014, 07:41:06 ös
Yanıtla #5

[Evet bu "yükselme" yanlış anlaşılmasın lütfen. Forumdaki katılım oranını gösteren rakam ve yıldızlardan oluşan bir çeşit forum aktivite göstergesidir, İnternet ortamındaki diğer tüm forumlarda benzerleri görülebilir.

Saygılar.
Gönderen: vitriol

merhabalar  galiba  biraz yanlış  telaffuz etmiş olabilirim. Yükselmekten kastım  forum değil  reel yani gerçek ortamda  Localarla iletişim ve  Loca da  yükselme kriterlerini öğrenip  bilgim ve becerilerim dahilinde  (tabi ki birtakım bilgi eğitim vb aşamalardan geçilmesi gerektiğini sanıyorum) yükselerek  daha iyi görevlere  layık görülür  ve  onanırsa  Muhterem  beyefendiler tarafından taktire  gerek görülürüm umuduyla saygılarımı sunuyorum

Eylül 30, 2014, 07:55:22 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çıraklıktan Kalfalığa 1 sene, Kalfalıktan Üstatlığa 1 sene yükselme süresi var. (Kalfalıktan Üstatlığa geçiş süresi konusunda kararsızım aslında, yanlışsa umarım bilen düzeltir.) Bu süre içerisinde size verilen ödevleri yerine getiriyorsunuz. Ödevden kastım; bir konu hakkında araştırmalar yapıyorsunuz (tez gibi), sonra bunu toplantılarda diğer loca üyelerine sunuyorsunuz. Hatta Zeki Alasya'nın röportajından örnek verecek olursak, sayın Alasya, "Size ev ödevleri veriliyor mu?" sorusuna "Tabii. Şu anda bir konferansım var, İstanbul'u işliyorum. Yıl sonuna doğru hazırladığım filozof Rıza Tevfik diye bir olay var. Büyük üstatlardan biridir ama masonluğa politikayı karıştırmış o bakımdan eleştirilere uğramış bir masondur. Mesela sık konferanslarımızdan biri Mozart'la ilgilidir. Çok genç yaşta ölmüştür. Çok ünlü bir masondur. Verdiğim üç örneğe bakarak sadece masonlar üzerine çalışma yapıyoruz diye düşünürseniz yanılırsınız. Yunus Emre ile çalışmam var mesela." demektedir. Tabii bunların yanında sizden, toplantılara düzenli olarak katılmanız beklenir.

Yükselmek için yapılan çalışmalar hakkında bu kadarını biliyorum, saygılarımla...
Serius est quam cogitas.

Ekim 19, 2014, 09:09:37 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

'O' ndan başkası yok  :)

Kasım 14, 2014, 08:15:53 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Vatana millete hayırlı olsun :D
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Kasım 14, 2014, 09:16:44 ös
Yanıtla #9
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu duyuru ciddi bir olaydır.

Mizah değil bu.

Yeni üyelere, bu siteye üye olurken kabul ettikleri kuralları hatırlatırım.

Okumadan kabul ettiklerini beyan etmişlerse, gidip okumalarını öneriyor ve ciddi konularda saygılı olmalarını rica ediyorum.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.