Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Piramitler  (Okunma sayısı 14219 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 04, 2006, 11:32:14 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Ben en başlarda piramitlerin özelliklerini yazmıştım sizce akıl alabiliyormu onların o piramitleri yaptıkları, günümüzde japonya yapmakta zorlanırken o zaman mı adamlar yaptı o piramitleri. Yada bir ihtimal uzaylılar yaptı. İsterseniz başa dönüp bir bakın tek bir taşın kaç ton olduğu yazıyor ve bir çok şey bence iyi okuyun. Priska söylediğin benim söylediklerime ters düşmüyor belki o zamanın hükümdarı atom harbinden bilgileri sağlamak amaçlı yapmış olabilir. sence nasıl yapmışlar bu piramitleri hiç bir fikrin var mı ?
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2007, 06:20:41 ös Gönderen: SublimePrince »
''Kızıl elmada buluşalım''

Aralık 05, 2006, 06:09:15 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Ben en başlarda piramitlerin özelliklerini yazmıştım sizce akıl alabiliyormu onların o piramitleri yaptıkları, günümüzde japonya yapmakta zorlanırken o zaman mı adamlar yaptı o piramitleri. Yada bir ihtimal uzaylılar yaptı. İsterseniz başa dönüp bir bakın tek bir taşın kaç ton olduğu yazıyor ve bir çok şey bence iyi okuyun. Priska söylediğin benim söylediklerime ters düşmüyor belki o zamanın hükümdarı atom harbinden bilgileri sağlamak amaçlı yapmış olabilir.  sence nasıl yapmışlar bu piramitleri hiç bir fikrin var mı ?
MASON kardesimin vermis oldugu cevaba katiliyorum. Efes harabeleri, pantheon vb. de zamanina gore yapilmasi cok zor yapitlar fakat sonucta yapilmislar. Eger cok detaya ve teorilere girersek, uzaylilarin bile yapmis oldugunu iddia edenler var. Soylediklerinize katilmiyor degilim, sadece atom harbi teorisi bana mantikli gelmedi o kadar. Sonucta fikir alis verisi yapiyoruz. Elimizdeki mevcut bilgilerle, onerilerimiz teoriden oteye gidemiyor malesef. Umarim bir zaman gelir de(ve biz hayatta oluruz) kesin kanitlara ulasabiliriz. O zamana kadar her ne dersek diyelim, baska teoriler de ortaya cikacaktir, ve bu teorileri kanitsiz ne cokertebiliriz ne de onaylayabiliriz.
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2007, 06:21:33 ös Gönderen: SublimePrince »

Nisan 01, 2007, 04:49:29 ös
Yanıtla #22

İlginç bir şey okumuştum piramitlerin yapımına tepeden başlanmıştır diyordu bu nasıl oluyor bilemiyorum ancak ilk koyulan parçanın en tepedeki üçgen olduğunu düşünmek dahi hayret verici bununla birlikte pramitlerden önce belkide M.Ö. 12.000-16.000 lerden beri burada medeniyet olduğu ve Sfenksin pramitlerden çok daha önceki bir zamanda inşa edilmiş olduğu görüşü vardır.

Bence sorulması gereken şey kim yaptı nasıl yaptı değil neden yaptı ? olmalı.

Bir insan uzaydan görülebilecek bir nesneyi neden yapar? bu insanlar uzay hakkında ne kadar bilgiye sahiptir ya da uzaydan görüleceğini bilerek mi yaptılar ?

Tüm bunlara verilen cevaplar düşünüldüğünde aklıma Star Gate ( yıldız kapısı ) adlı film geliyor.

Son zamanlarda Mars yüzeyinde Sfenks başına çok benzer bir silüyet bulunmuş ben google dan bulup izlemiştim video olarak Nasa yayınlamış. Bu bir film senaryosu değilse peki o zaman nedir ? yalnızca tesadüf mü ? yoksa birileri gelip bunları yaptırdı ve tekrar geldikleri yere mi döndüler zaman henüz çok genç bir kavram tartışmalı hala nasıl işlediği bilinmiyor. Galaksiler arası gidilemezken yıldızlarda zaman nasıl işliyor ? kimbilir belki bu sorularında yanıtları bulunabilir.

Bence bu mimari yapıları pekala dünya insanı yapabilirdi. Ancak bu mimariyi tasarlaması ve uzaydan görülebilecek şekilde inşa etmesi kayıp uygarlık Mu ya atfedilen pramit mimarilerinin çok daha öncesi olduğu düşüncesine kapılmama sebep oluyor sanki dünya dışı birileri '' Biz Burdaydık '' demek istemiş biri İmzasını atmış ve gitmiş.

Mitolojileri düşünürsek Mitolojik Tanrılar insan benzeri ancak daha üstün vasıfları barındırıyor insanlar bunları Dağlarda ya da Gökyüzünde yaşıyor olarak biliyor neden uzaydan gelmiş olmasınlar.

Film sektörü yazarlar ve bilim adamları için bulunmaz nimet Mısır Maya Nakal Grek Mezopotamya neredeyse hepsi aynı zamanda aynı tarzda gelişmeye başlamış ve benzer unsurlar bugünde görülebilir durumda.

Saygılarımla.

Nisan 01, 2007, 05:42:24 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

oncelike ne yazikki soylenenlerin hepsi teoride kaliyor gercek ve kanitlanmis olan bir bilgi yok bu cok uzucu diyecegim.

Alıntı
Bence sorulması gereken şey kim yaptı nasıl yaptı değil neden yaptı ? olmalı.
bence hepsi olmali. cunku, Kim,Nasil, Neden sorularindan herhangi birini bulabilirsek, digerini bulmamiz daha kolaylasir. Neden sorusuyla digerlerinin degeri ayni bence.

Alıntı
Bir insan uzaydan görülebilecek bir nesneyi neden yapar? bu insanlar uzay hakkında ne kadar bilgiye sahiptir ya da uzaydan görüleceğini bilerek mi yaptılar ?
ya uzaydan goruluyor dediklerine bakma. marstan gorunmuyor sonucta. atmosferden cikip biraz daha duz devam ediyosun oralardan gorunuyor iste. yani bence cok ta oyle, Uzaydan Gorunuyor demeye gerek yok. ama misirlilarin uzayla ilgili bilgileri konusunda sana katiliyorum. astroloji ile derin olarak ilgilenen belkide ilk topluluk onlardi. tanrilarindan, zamanlarina ve yasamlarina kadar herseyi uzayda ve yildizlarda buldular. bu biraz ilginc haklisin.

Alıntı
Son zamanlarda Mars yüzeyinde Sfenks başına çok benzer bir silüyet bulunmuş ben google dan bulup izlemiştim video olarak Nasa yayınlamış. Bu bir film senaryosu değilse peki o zaman nedir ?
bence film senaryasudur. bu zamanda artik komplo teorileri o kadar fazlalastki , insanlar resmi yerlerden yapilan aciklamalara bile kolay kolay inanamiyor.

Alıntı
yoksa birileri gelip bunları yaptırdı ve tekrar geldikleri yere mi döndüler
Korkutma bizi. yok oyle seyler... :D

ayrica piramitlere yukardan baslama olaylari cok ilginc geldi bana. dogru olabilir bir isket yapip yukardan baslamis olabilirler. hatta bana gore, yukardan baslamalari (mimari olarak) daha kolay. ama ben buna acikcasi piskopatlik derim. hangi insan oglu boyle birsey icin yuzyillarini verir yaa..

Alıntı
sebep oluyor sanki dünya dışı birileri '' Biz Burdaydık '' demek istemiş biri İmzasını atmış ve gitmiş.
Abartma. Oyle birsey yapacak olsalar, direk dunyanin yarisini alir giderlerdi. Alin size imza diye :D

Belkide yapmislardir?????????

Mayıs 07, 2007, 11:12:57 ös
Yanıtla #24

Piramitlerin içinde altın , gümüş gibi maddi değeri olan eşyaların yanında kimbilir belkide bin yılların mirası olan bilgilerde saklanmıştı.

Bir teoriye göre piramitlerin iç yüzeyi gibi dış yüzeyide hieroglif yazılar içerdiğidir. Birde temelinde bulunan odadan ve bu odada bulunan kutsal emanetlerden bahsedilir. Hiram Abif efsanesine kendi yorumunu getiren Christian Jaqu Hiram Usta ve Süleyman Peygamber adlı kitabında Sur şehrinden getirtilen Hiram Ustanın aslında Mısır 'ın en üst rahiplerinden eğitim görmüş kendiside üst derecelerden bir kişi olduğu ve Mısır 'dan kutsal emanetleri alıp önce Sur diyarına oradanda Süleyman Peygamberin hizmetine gittiğini , Süleyman Mabedinin temellerine bu kutsal emanetleri yerleştirdiğinden bahsetmiştir.

Saygılarımla.

Ağustos 17, 2007, 11:59:36 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sn. Mason'un piramiti yapan işçiler hakkında söyledikleri çok mantıklı aslında ama aklımın ermediği nokta şu Obi dostum sen ne dersin bu konuda sence işçiler yani elit ve üst sınıf işçiler birden bire nasıl ortadan kaybolur bence bunun üzerinde biraz konuşalım sen ne dersin

Ağustos 17, 2007, 12:02:03 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

ve bir de şu kutsal emanetler hakkında bence hala piramitlerin içersinde bir yerlerde saklı duran çok özel şeyler var valla korkmasam yani mısırın lanetinden gidip ziyaret ederdim ama hani farklı bir amaçla gittiğim için lanetlenmekten korkuyorum değil mi obi dostum  :D :D :D ;)

Ağustos 17, 2007, 05:21:51 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Sn. Mason'un açıklamasına ilişkin olarak söylemimde çok ciddi bir yaklaşım sergilemiş olduğum ancak forum üzerinde bunun herhangi bir yanlış anlaşılmaya yönelik algılanmasına en küçük bir sebebiyet tarafımca elimde olmadan istemim dışında gerçekleşmişse ''ÖZÜR DİLERİM'' Sayın Mason
saygılarımla

Ağustos 22, 2007, 10:02:28 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

piramitler yaşamın başladığı ve bittiği yer ha çok ilginç