Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Piramidin Gücü ve Traşbıçaklarının sırrı  (Okunma sayısı 9580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 28, 2013, 12:04:21 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Süleyman'ın hazineleri söz konusu olunca, bence güvenilir ama ne kadar doğru olduğu tartışılır bir anlatıyı burada nakletmek istiyorum. Dediğim gibi bunu bana anlatanın ne kadar doğru söylediğini bilmiyorum. Yanlız bu anlatıyı dinlememden bir müddet sonra televizyonda da biraz teyitvari bir haber dinleyince bir ihtimal doğru olabileceğini de düşünmedim değil. Anlatı özetle şöyle ;
       "Irakta görevli bir Türk mühendis, inşaat kazıları sırasında Saba Melikesi'nin Süleyman'a gönderdiği yaklaşık 550 ton altınını bulur. Bulduğu bu altınları bir şekilde Türkiye'ye getirir. Ve sonra bu mühendis çok kısa bir zaman sonra dünya çapında zengin ailelerden biri konumuna gelir. Daha sonra bunu öğrenen Amerika, İngiltere va Almanya gibi ülkeler altın zangini bu aile ile ortaklıklar kurmak isterler ama aile buna yanaşmaz, daha sonra çeşitli baskılarla bu aile köşeye sıkıştırılmaya başlanır ve ailenin ülkeyi terk etmesi sağlanır".
       Anlatı kısaca böyle.
       Bu  anlatıdan bir müddet sonra bir gece kanal D televizyonunun 20.00 haber bülteninde o zamanki haber spikeri Defne SAMYELİ de  haberi de şöyle geçti. "-Amerika Birleşik Devletleri uzaydan uydular kanalı ile yaptığı araştırmada, .......ailesinin gömülü olduğu iddia edilen 550 ton altınını ülkemizde aradığını bildirdi".
       O anlatı, bu haberi dinledikten sonra, bana nedensa anlatı doğru olabilir gibi geldi.
       Kimbilir belkide söz konusu altınlar halen bulunmamıştır. Meraklısına duyurulur.
       Saygılar-sevgiler. 
"Vur ama dinle beni"

Eylül 15, 2014, 10:40:10 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Geç kalınmış teşekkür olacak ama paylaşımlar ve emeğinize sağlık. Uzun süre siteye girememiştim ve açtığım konuları takip edemedim ve şimdi tekrar aranızda olmaktan memnunum.
Sevgi ile kalın

Eylül 15, 2014, 12:38:07 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili Deus, dediğim gibi uzun süre siteyi takip edemedim ve bu paylaşımı bu gün  gördüm. Bu beni pek şaşırtmadı desem yeridir. Yıllar önce Kudüs hakkında ki farklı senaryolara hep kuşkuyla bakmışımdır. Hazine olarak kastedilen maddi değerlere hiç inanmadım..Ve bu gün karşımıza çıkan başka senaryo var. Ve ben yinede kuşkuyla bakıyorum ama bir gerçek var gibi o da gibi diyorum, çünkü bu biraz daha ağırlık kazanıyor; o da tüm olanların sadece dünya gerçekleriyle ilgili olmadığıdır. Film'in sonunda " size bırakıyoruz" cümlesi,açıklanamayan ,açıklanmasının zor olduğu sadece sezgilerle anlaşılacak birşeyle'rin olduğudur.  Bazı sözler son zamanlarda ki düşüncelerimi netleştiriyor. Ama şunu itiraf etmeliyim, İsrail soykırımının üzerinde yapılan açıklamalar beni şaşırttı çünkü beklemediğim bir şeydi. Yine de kuşkuyla bakıyor ve düşünüyorum. Konuyu hortlatmış olacağız ama devam etmek faydalıdır diye düşünüyorum. Konu başlığından uzaklaşmış olabiliriz ama bence bunu,  aldatıcı bir kapı gibi olduğunu ve asıl ardından neler çıkacağının belirsizliğini taşıyan bir tuzak gibi düşünelim; tıpkı Sırlar oyunu gibi...Biraz fantastik oldu gibi :) eh ne diyelim bu da konuya oyun katmış olur belki..
Sevgi ile kalın

Eylül 15, 2014, 12:48:21 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Video'da Şeytan ve Tanrı arasındaki savaşlardan söz edilirken elimde olmadan aklıma Sefirot ve Klifot geldi. Bu üzerinde düşünülmesi gereken çok önemli bir ders benim için. Bazılarının yasakları, bir çok gerçeği saklıyor olabilir. Çocukluğumdan bu yana yasakların ve gizlenenin üzerine gitmişimdir. Bu yasakların mazereti ise genelde koruma amaçlı olduğudur. Buna da inanmıyorum; aslında bazılarına göre bu koruma amacı neyi koruyor? bence kendilerini...Çocuğu yanan sobadan korumak için sobayı Cız  olarak gösterirler. O çocuk cız ı eli yanmadan nasıl öğrenebilir ki? Öğrenmez, hiç bir şey öğrenmez ve böylelikle köle bir toplum yaratılır. Aslında verilecek kutsal savaş insanlığı bu hale getiren gizliliğin patronlarına dır. Bundan dehşet nefret ediyorum.
Sevgi ile kalın