Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonic Tempel (Masonlar Locasındaki) siyah-beyazlı zeminin anlamı nedir?  (Okunma sayısı 6034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 27, 2018, 03:14:38 öö

Daha önce ziyaretinde bulunduğum York Riti Mosonic Tempel Binasının odasındaki siyah-beyazlı zemin ilgimi çekmişti.Hafta sonu olması nedeniyle binada kimse yoktu.Ama bina halka açık olduğu için binanın  içini görme şansım oldu... Masonlar Locasindaki siyahlı-beyazlı zemin neyi ifade ediyor?Yada neyi sembol ediyor?...Saygılarımla
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 27, 2018, 06:20:53 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @Farmakoloji  siyah ve beyaz karolar; iyi ile kötüyü, aç ile toku,güzel ile çirkini,soğuk ile sıcağı,gece ile gündüzü vs.daha bir çok tezatları simgeler ayrıca Süleyman Tapınağının girişindeki zemini hatırlatmaktadır. Kral Süleymanın Tapınağının yer zeminlerindeki siyah beyaz karoların her birini kabala literatüründe bir sayıya karşılık gelmekte olduğu söylenmekte saygılarımla ...
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 06:23:04 öö Gönderen: FAUST »
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Mayıs 27, 2018, 08:03:30 öö
Yanıtla #2

Siyah-beyazlı  zemini ben daha çok zaman geçirip oynadığım santraca birde sayı numaralı bulmacalara benzettim.Kisisel yorumumu katarsam; iki stun arası sayılarla kainatın sanki kapılarının açılması gibi herkes siyah-beyazlı stun etrafında toplanmış gibi..Her bir zamin bir sayıyı ifade ediyor.Beyaz ve siyah zeminler derin  algısal duyularla  duvarlar örülmüş  derinlik ve içinden çıkılmaz yer gibi... Sayın @FAUST  paylaşımınizdaki bilgi için teşekkür ediyorum..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 08:19:44 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 27, 2018, 09:22:21 öö
Yanıtla #3

Saygıdeger @MASON , Masonlar,Harici üyeler,Konunun üzerinde durulmasını istiyorum.Siyah beyazlı zemine sayıları dizersek sayılar zemini kaplarsa Masonlar nasıl bir çıkış yolu izler.Saygilarimla.

Mayıs 27, 2018, 12:48:49 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın @Farmakoloji,

Siyah-Beyaz yer döşemesinin diyalektik bakış açısı ile değerlendirilmesi forumda daha önce pek çok kez yapılmıştı. Benim bildiğim kadarı ile sayılarla ilgili bir sembolizması yok. Konuyu şöyle bir noktaya taşıyabiliriz. Masonlar bu siyah-beyaz döşemenin üzerinde yürürler mi, yürümezler mi? Neden:)

Mayıs 27, 2018, 12:55:15 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bir de başlıkla ilgili küçük bir düzeltme yapmak isterim. Masonic Temple; mason mabedidir. Localar bu mabedlerde gelir çalışmalarını yapar. Dekorlar mabedlerde yer alır.

Sevgiler

Mayıs 27, 2018, 05:34:26 ös
Yanıtla #6

Sayın @Surgeus, Masonlar Siyah-beyaz zeminin üzerinde yürüyemezler sanki.Nedeni siyah renk farklı bir anlamı ifade ediyor.Beyaz renk farklı bir anlamı ifade ediyor.Iki renk çatışmasına girebilme olasılığı yüksek.Birde düşünün siyah-beyaz zemine sayıları dizdik.Masonlar sayıları dizince  siyah-beyazlı zeminden çıkış yolu aramaları mutlak derinliklerinde zor gibi... Not: Şah Memat yazısını Masonlar organizasyon sitesinde okudum.Ordada dikat ettiniz mi siyah-beyazli zeminin üzerine tek tek insanlar yerleştirillmiş.Santraçta zar (tas) gibi  çıkış yolu olamaz mı?..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 06:06:26 ös Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 27, 2018, 06:51:05 ös
Yanıtla #7
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu konuda tahmin değil de bilgi üzerinden ilerlesek daha sağlıklı olacak gibi. Sayıları ya da masonları neden siyah beyaz zemin üzerinde diziyorsunuz:)

Mayıs 27, 2018, 08:40:38 ös
Yanıtla #8

Sayın @Surgeus, Siyah-beyaz zeminin etrafında Masonlar toplandığı için bende o fikri uyandırdı.Aslina bakarsanız o siyah-beyazlı zeminde santranc taşı rolunde insanlar,santracıda oynayan Masonlar yani kural koyucular var...Daha fazla yönetmek,güç kavramında siyah-beyaz zeminde toplanmış kardeşlik ülküsünde hedef,ideal, başarı, hırs vs....Bu başlıkla ilgili sağlam açıklayıcı bilgi bulamadım.Bulduğum ise antimasonik başlıklar olduğu için açıkçası onları okumak beni sıkıyor..Masonlar organizasyon forumunda beyaz-siyah zeminle ilgili paylaşım olsa idi google arama tarayıcısından çıkardı.Var ise ben goremedim.Iyi bir kaynaktan açıklanması cok güzel olur derim.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 08:42:57 ös Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 27, 2018, 09:29:04 ös
Yanıtla #9
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın @Farmakoloji,

Yorumlarınıza tebessüm etmedim desem yalan söylemiş olurum. Masonlar kural koyucu değil geleneklerine bağlıdırlar. Masonluk bir okul ya da bir felsefe değildir. Ya da bir eğitim de değildir. Evet geleneklerimize sıkı sıkıya bağlıyızdır lakin bu masonik dünya ve bireysel gelişmemiz içindir. Masonluk üyelerinden tam aksine hırslarından kurtulmalarını söyler, iktidar kavramından arınmalarını tavsiye eder. Masonlar çalışma sırasında eğer gerekli ise  siyah beyaz yer döşemesinin üzerinden geçmezler etrafından dolaşırlar. Hatta bu dolaşmanın belli bir yönü ve şekli vardır. Lakin bunları açıklarsam forum kurallarını çiğnemiş olurum. Eminim ki sayın ADAM bu konuda bilgi vermiştir. Bu konu ile ilgili benim de bir sorum olmuştu ve forumdan çokça yararlandığımı söyleyebilirim.

Sevgiler
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 09:31:21 ös Gönderen: Surgeus »